Автор Тема: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?  (Прочетена 23888 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #15 -: Август 30, 2015, 01:15:09 am »
Нагласата е в основата на всичко, ако искаш можеш да си щастлиФТ сега и веднага. :)

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #16 -: Август 30, 2015, 10:44:52 am »
Нагласата е в основата на всичко, ако искаш можеш да си щастлиФТ сега и веднага. :)

Е, не става точно така. Ако сега и веднага имаш проблеми, няма как да го раздаваш щастлив, защото ще бъдеш меко казано неадекватен.

Говорим за щастие, а не за инфантилност и други психични отклонения.

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #17 -: Август 30, 2015, 11:17:53 am »
Аз съм щастлив, като има некоя сгодна женица.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #18 -: Август 30, 2015, 05:10:44 pm »
Нагласата е в основата на всичко, ако искаш можеш да си щастлиФТ сега и веднага. :)

Е, не става точно така. Ако сега и веднага имаш проблеми, няма как да го раздаваш щастлив, защото ще бъдеш меко казано неадекватен.

Говорим за щастие, а не за инфантилност и други психични отклонения.
Какви проблеми можеш да имаш Калпазанке, да не би да си болна от тежка болест, та да ми говориш, че имаш проблеми. Не се превземай, ако обичай... Твоето не са никакви проблеми, срамно е да казваш, че имаш проблеми...

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #19 -: Август 30, 2015, 09:39:49 pm »
Нагласата е в основата на всичко, ако искаш можеш да си щастлиФТ сега и веднага. :)

Е, не става точно така. Ако сега и веднага имаш проблеми, няма как да го раздаваш щастлив, защото ще бъдеш меко казано неадекватен.

Говорим за щастие, а не за инфантилност и други психични отклонения.
Какви проблеми можеш да имаш Калпазанке, да не би да си болна от тежка болест, та да ми говориш, че имаш проблеми. Не се превземай, ако обичай... Твоето не са никакви проблеми, срамно е да казваш, че имаш проблеми...

Иванчо, всеки човек си има проблеми, а понякога не афишира най-големите.
Не бързай така иронично да омаловажаваш човешкото нещастие, защото едва ли знаеш причините за него.

Буда е бил роден, като принц, а е създал цяла религия в желанието си да постигне самсара и да се отърве завинаги от жалкото човешко съществуване и мъките, които го съпътстват.
Нещастието е това, което ни дефинира, като разумни същества. Без него бихме били просто преживни животни.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #20 -: Август 30, 2015, 10:40:12 pm »
Какви проблеми можеш да имаш Калпазанке, да не би да си болна от тежка болест, та да ми говориш, че имаш проблеми. Не се превземай, ако обичай... Твоето не са никакви проблеми, срамно е да казваш, че имаш проблеми...

Наистина много повърхностно и прибързано заключение!
Не само тежко болните са нещастни. И да си нещастен не е превземка, а тежко страдание, към което трябва да се прояви разбиране.
Истината е, че можем да бъдем щастливи, но не постоянно.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #21 -: Август 31, 2015, 11:55:35 am »
Можем да сме щастливи, просто като научим повече да се усмихваме, този навик променя изцяло биохимията на мозъка и след известно време се свиква. То вярно, че българите имаме такъв манталитет все да изваждаме най-черното от всичко и да се мислим за пропадналите в света. А ако погледнем реално 2/3 от света живее по-зле от нас. В някои държави и цял ден да работиш не можеш да изкараш пари да се наядеш, а тук не е така.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #22 -: Август 31, 2015, 12:03:14 pm »
Щастието е от тези неща който не са еднакви за всички. Може да е близко състояние при няколко индивида но не е еднакво, все ще има нещо малко кето да ги различава. Примерно при мен щастието е различно състояние и няма точно определени изисквания за да съм щастлив. Но има определени хора който достигат " нирванта " само когато се случат точно определени неща и така те стават щастливи!

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #23 -: Август 31, 2015, 04:25:45 pm »
Защо да не можем ?
Преди години колкото и пари да си имал не е можело да си купиш нищо, а сега може да си купиш всичко стига да имаш парите!

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #24 -: Август 31, 2015, 05:20:01 pm »
Какви проблеми можеш да имаш Калпазанке, да не би да си болна от тежка болест, та да ми говориш, че имаш проблеми. Не се превземай, ако обичай... Твоето не са никакви проблеми, срамно е да казваш, че имаш проблеми...

Наистина много повърхностно и прибързано заключение!
Не само тежко болните са нещастни. И да си нещастен не е превземка, а тежко страдание, към което трябва да се прояви разбиране.
Истината е, че можем да бъдем щастливи, но не постоянно.
Миме, не знам мъж имаш ли, но и да имаш, не си върши добре работата, щом се чувстваш нещастна. Една жена, която има пълноценен полов живот винаги се чувства щастлива и вдъхновена.  :)

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #25 -: Август 31, 2015, 05:46:56 pm »
Миме, не знам мъж имаш ли, но и да имаш, не си върши добре работата, щом се чувстваш нещастна. Една жена, която има пълноценен полов живот винаги се чувства щастлива и вдъхновена.  :)

Иване, не те знам и ти дали си имаш мъж, но ако това решава всички проблеми, вземи си хвани и ти един - имаш нужда!
Не всичко се свежда до секс и ядене в тоя скапан живот. За да си щастлив са необходими много неща.
А понякога хората имат основателна причина да бъдат нещастни и това, че ти не я знаеш, не ти дава право на елементарни подмятания.

Мими, извиянвай, че се намесих от твое име, но понеже първото подмятане беше по мой адрес, използвах възможността да му сипя.

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #26 -: Август 31, 2015, 06:07:43 pm »
Миме, не знам мъж имаш ли, но и да имаш, не си върши добре работата, щом се чувстваш нещастна. Една жена, която има пълноценен полов живот винаги се чувства щастлива и вдъхновена.  :)

Иване, не те знам и ти дали си имаш мъж, но ако това решава всички проблеми, вземи си хвани и ти един - имаш нужда!
Не всичко се свежда до секс и ядене в тоя скапан живот. За да си щастлив са необходими много неща.
А понякога хората имат основателна причина да бъдат нещастни и това, че ти не я знаеш, не ти дава право на елементарни подмятания.

Мими, извиянвай, че се намесих от твое име, но понеже първото подмятане беше по мой адрес, използвах възможността да му сипя.

То и аз не съм виждал жена която добре да са я намъндръсали и после да е нещастна с дни... тов е доста офф топик да знаете!

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #27 -: Август 31, 2015, 07:06:10 pm »
То и аз не съм виждал жена която добре да са я намъндръсали и после да е нещастна с дни... тов е доста офф топик да знаете!

Ти, изобщо виждал ли си жена?
Престанете с елементарните разсъждения. Сексът не лекува душата от трагичните събития в живота.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #28 -: Август 31, 2015, 07:34:58 pm »
То и аз не съм виждал жена която добре да са я намъндръсали и после да е нещастна с дни... тов е доста офф топик да знаете!

Ти, изобщо виждал ли си жена?
Престанете с елементарните разсъждения. Сексът не лекува душата от трагичните събития в живота.
Нали зарежда с ендорфини все пак и затова си в добро настроение. Работил съм с жени и знам как им личи на сутринта, дали вечерта са правели секс или не. :D
« Последна редакция: Август 31, 2015, 07:38:00 pm от ivan_ivanov »

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Можем ли да бъдем щастливи в съвременния свят?
« Отговор #29 -: Август 31, 2015, 07:56:37 pm »
Наистина страхотна тема :). Определено съм на мнение, че можем да бъдем щастливи. Всеки човек може да е независимо от времената, в които живее. В крайна сметка какво му трябва на човек да е щастлив - дом, семейство, приятели и здраве. Всичко останало се постига с труд, работа и малко късмет.