Автор Тема: Има ли живот след смъртта?  (Прочетена 30610 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #15 -: Август 18, 2015, 11:21:54 pm »
Вили, вие католичка ли сте, та така се възмутихте от отношението ми към папата?
Ако сте православна - знайте, че отношението ми и към патриарха е същото. :)

Колкото до прераждането и динозаврите - и за двете има доказателства, а за Адам и Ева - не.
Вие сигурно и в непорочното зачатие вярвате, а?;)

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #16 -: Август 25, 2015, 05:35:03 pm »
Разбира се има живот след смърта . . Виждам се в рая ,в моя голям и красив дворец ,заобиколен сам от краси слугини които правят всичко  за мен .

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #17 -: Август 25, 2015, 05:39:02 pm »
Вили, вие католичка ли сте, та така се възмутихте от отношението ми към папата?
Ако сте православна - знайте, че отношението ми и към патриарха е същото. :)

Колкото до прераждането и динозаврите - и за двете има доказателства, а за Адам и Ева - не.
Вие сигурно и в непорочното зачатие вярвате, а?;)

Е как няма непорочно зачатие? Нали и съседа им за това говорел цял живот!
Та като цяло това е една голяма женска лъжа за да покрие една изневяра!

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #18 -: Август 25, 2015, 06:01:09 pm »
Няма живот след смърта съжалявам! Искаше ми се но няма органите ни спират да функционират и до там .

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #19 -: Август 26, 2015, 11:25:28 am »
Няма живот след смърта съжалявам! Искаше ми се но няма органите ни спират да функционират и до там .

А ти си проверил лично и затова си толкова категоричен, така ли?

Органите спрат да функционират, разбира се - иначе няма да има смърт на физическото тяло. Няма как, обаче това да отрече, че някаква нематериална субстанция продължава да съществува - в друго измерение... под друга форма.

Наистина, къде е логиката в шибания живот, ако всичко се свежда до съществуването на нещо толкова жалко и безполезно, като човека във физическия му облик? Трябва да има нещо повече! Просто трябва!

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #20 -: Август 26, 2015, 04:24:57 pm »
Да, има живот сред смъртта - информацията, която сме натрупали през живота си продължава да съществува като информационно тяло.

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #21 -: Август 26, 2015, 04:33:11 pm »
Предполагам , че на всеки му се иска да има нещо повече , друг живот и прераждане . Човек се ражда , жив е е и умира ,дали ще остави нещо след себе си или ще запише името си в историята зависи от самия човек.

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #22 -: Август 29, 2015, 11:04:21 pm »
Предполагам , че на всеки му се иска да има нещо повече , друг живот и прераждане . Човек се ражда , жив е е и умира ,дали ще остави нещо след себе си или ще запише името си в историята зависи от самия човек.

Това е валидно само за материалната форма на живот. Има, обаче и други измерения, в които има други форми на живот, а те не са нито изследвани, нито отречени категорично.
Стивън Хокинг в последните дни прави поредно бомбастично изказване в Стокхолмс. Последната му теория е, че отвъд черните дупки има реални паралелни светове. Просто през тях не може да мине материален обект, за да го докаже, обаче.

Francheska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #23 -: Септември 07, 2015, 06:54:27 pm »
Има живот много ясно!
От къде си мислите, че някой хора са добри в определено нещо от млади и това им идва от вътре, а други просто не стават в нищо. Това са " новите души " който не са се прераждали и нямат толкова много опит с нищо!

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #24 -: Септември 07, 2015, 11:14:19 pm »
Има живот много ясно!
От къде си мислите, че някой хора са добри в определено нещо от млади и това им идва от вътре, а други просто не стават в нищо. Това са " новите души " който не са се прераждали и нямат толкова много опит с нищо!

Най-после някой, като мен да вярва в прераждането. Браво, Франческа!
Въпросът не е ''има ли'', а какво представлява отвъдното?
Твърдо съм решена да се подложа на регресия, защото имам огромна нужда от отговори на тези въпроси.

Лорета

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #25 -: Септември 10, 2015, 01:09:06 pm »
Няма живот след смърта и всички потъваме в мрак.  Някой случайно да е получил картичка от познат като твърдите че има друг свят ?

жени24

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #26 -: Септември 11, 2015, 05:15:34 pm »
Много интересна тема ,все още неми е дошло времето да умра  а и никой които е умрял от моите близки не се е върнал нито ми писал дали има живот след смърта , Така че може да четем че няма живот след смърта.:-)

Сициля

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #27 -: Септември 14, 2015, 07:50:49 pm »
Този въпрос  се задава от много отдавна  , някои казват че има , други казват че няма живот след смърта . Никои обаче от страните не е доказал своето твърдение и оставаме на кръстопът .

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #28 -: Септември 18, 2015, 08:05:27 pm »
Четах една книга за йога и там казват, че имало живот след смърта на някакво енергийно ниво, но не си спомням много добре за какво ставаше дума, защото беше доста отдавна...

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Има ли живот след смъртта?
« Отговор #29 -: Септември 18, 2015, 11:09:24 pm »
Четах една книга за йога и там казват, че имало живот след смърта на някакво енергийно ниво, но не си спомням много добре за какво ставаше дума, защото беше доста отдавна...
Ми разбира се, че е така. :)
А знаете ли какво е търсил Буда, когато неволно е създал цяла религия??