Автор Тема: По-високи здравни вноски, ако не ходиш на профилактичен преглед - одобрявате ли  (Прочетена 31705 пъти)

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Не одобрявам по-високите здравни вноски , ако не ходя на профилактичен преглед. Не искам да давам допълнително пари за нещо което неми трябва . Хората които им трябват тези прегледи но не ходят то си  е  на тяхна отговорност.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Не одобрявам по-високите здравни вноски , ако не ходя на профилактичен преглед. Не искам да давам допълнително пари за нещо което неми трябва . Хората които им трябват тези прегледи но не ходят то си  е  на тяхна отговорност.
Само по себе си не ходенето на профилактични прегледи е безумие. Това трябва да се промени в самосъзнанието на хората. Едва ли си единствения, който не го прави, но все пак целта им е да се установи текущото здравословно състояние на пациента и да се хване някоя по-сериозна болест в самото начало на развитието и.  За това е ПРОФИЛАКТИЧЕН преглед.
Абсолютно съм съгласна с тази мярка. Крайно време е българите да започнат да се отнасят по-сериозно към здравето си!

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Москов стана за смях за пореден път - Здравната Каца е без дъно. Крадат я политици, експлоатират я цигани...и накрая ми казват - ама иди си плати здравните вноски - хукнах ви казвам, краката ще си счупя.

Като за капак на всичко постоянно вървят кампании за набиране на средства за деца и хора болни от рак, които Здравната Каса е оставила на произвола на съдбата т.е. вие си плащайте, а пък пари обратно не чакайте. Както казах по-горе - хукнах да си плащам ;) Като видим свястна услуга, която не използва двойни стандарти и лекува пациентите си вместо да ги изоставя - бих подкрепил всеки, които си плаща, но до тогава - бойкот.

От НЗОК пари за роми не отиват, те са по реда на спешната помощ, която се финансира от директно от централния бюджет, а не от вноските на здравно-осигурените. Тъй като ромите по дефиниция са с прекъснати здравно-осигурителни права и съответно касата не превежда пари, когато те бъдат лекувани. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз пак не мога да разбера защо толкова държите на тая профилактика, като знаете, че тя се прави проформа и няма за цел изобщо да проследи нечие здравословно състояние?
И какво мислите, че ще хванете навреме?
Това, което визирате, но не смеете да признаете е трудно лечимо, дори хванато на ранен етап. Единственото, което ще спечелите е оскатяване и драстично влошаване на оставащите ви дни в опити да ви лекуват.
Sad but true, както спомена днес един приятел ;)

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Не съм съгласен с по-високите вноски ,ако не ходиш на профилактични прегледи и сам съгласен с  написаното от тебе по-горе. Като неми се ходи няма да ходя . :-)

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
 Според мен гледат как да земат повече пари от хората ,не че им пука дали хората ходят на профилактика редовно. Не съм съгласен с по-високите вноски.

True-blood

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Е на къде по-ниски? Те са 16 лева, ако ходим редовно и се преглеждаме да ги направят на 0 лева, но не как така ще има нещо безплатно в тази държава!

ЖълтоПате

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Това правителство се чуди откаде да вземе пари от българите , скоро ще ни задължат и да не ходим до тоалетна. Мисля си че този закон няма да бъде приет понеже ще има много български граждани против .

Nadenceto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Този закон вече в сила ли е или не , ложе аз лично него одобрявам нито харесвам . :-)

paqchka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Аз също нямам мнение по въпроса! Само времето може да покаже дали ще е по-добре или ще е много по-зле !

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Според мен няма голям смисъл в идеята, имайки в предвид какво е сегашното състояние на цялата здравна система. :)