Автор Тема: Защо у нас все още не е разрешена употребата на марихуана с лечебна цел?  (Прочетена 17211 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
В много страни по света, дори в страната на ограничените, под всякаква форма права - САЩ, употребата на марихуана за медицински цели е разрешена. Само у нас забраната за легална употреба май няма никога да падне .

След като има толкова медицински изследвания, които доказват полезното въздействие на канабоидите върху много нелечими болести, защо според вас, тя продължава да бъде заклеймявана, като вреден и опасен наркотик? http://medicalmarijuana.bg/

Защо у нас на практика се отричат доказаните ползи от употребата на Канабис Сатива?
Защо трябва хора, страдащи от рак или от ефектите на неговото ''лечение'' да стават престъпници и да се крият, когато се снабдяват с единственото средство, което наистина облекчава болките от болестта и симптомите от химиотерапията?

Трябва ли баби да бъдат арестувани, затова че отглеждат 2-3 лехички с коноп?

Марихуаната ли е най-вредното нещо в живота ни и по-вредна ли е от маргарина, например?

Не е ли лицемерно да се правим на загрижени за здравето на хората, след като практически ги лишаваме от здравеопазване?

След като до марихуана има достъп, всеки желаещ да я получи, каква е ползата от забраната на нейната свободна продажба, освен изкуствено надутите цени, разбира се?
Ей такива въпроси и много други ме вълнуват...

Любопитно ми е, вие пушили ли сте тревичка? :)
Какво е за вас марихуаната - вреден наркотик или приятен седатив с много по-малко вредни странични действия от тези на, продаваните в аптеките седативи?

Ако знаете, че марихуаната ще излекува нелечимо от конвенционалната медицина заболяване, бихте ли я предпочели пред медикаментите на The Big Pharma?

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Щото всички ще станат резко болни и напушени :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Щото всички ще станат резко болни и напушени :D

Нещо не ме 'фаща тоя аргумент. :)
Сега ако искаш да се напушиш, не можеш, понеже е забранено ли?

Говорейки за болните (наистина болните) - не е необходимо да се използват психотропните свойства на канабиса, въпреки че и в това няма нищо лошо. Растението е полезно и под формата на масло (за външна употреба), а може и мекото му седативно действие да се използва под формата на таблетки - внимателно дозирани и изготвени от The Big Pharma. Така хем вълкът сит - хем агнето цяло, но има някаква особена идиотщина в отношението към марихуаната, като цяло.
Пренебрегват се толкова много ползи, заради слабото упойващо действие на едно растение,а в същото време свободно се продават напитки, които действат по същия начин на психиката. Да не говорим, пък за енергийните напитки, които са с толкова високи дози кофеин в тях, че спокойно можем да кажем, че ''пържат'' мозъка.
Отношението към канабиса е лицемерно - това и децата могат да го видят. Въпросът е Защо е такова???? Кой има полза от това, освен нарко дилърите, разбира се?
Защо се лишават болните от нещо, което наистина ще им помогне? Не е ли по-лесно да си отидеш в drug shop-a с рецептичката и да избереш под каква форма ще ползваш растението, отколкото да се криеш, като рецидивист и да плащаш безбожно скъпо?

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Нямам нищо против да се използва за лечебни цели, но съм твърдо против да се легализира в България. Личните ми наблюдения за хора, които пушат са, че злоупотребяват с марихуаната. Не се стига до 1 цигара на ден. В крайна сметка колкото и да е полезна прекаляването с нея си е много вредно. Наистина се затъпява от тревата. Това си е мое мнение и не ангажирам никого да го подкрепя или не. Каквито и аргументи да ми изкарате за "ползата от марихуаната" няма как да се съглася с тях, защото на практика виждам какви са й ефектите.
Достатъчно е, че може да се намери свободно и сега. Стига с тези "евро ценности". Да, има страни, в който е разрешена употребата й, това си е тяхна работа. Да не забравяме, че в тези страни са разрешени и гей браковете.... Щом искат обществото им да деградира така да е. Надявам се, че българите можем да се опазим от това.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Александра, то всичко прекомерно е вредно - не само пушенето на трева. Ако изядеш 200гр сол на веднъж ще умреш, но солта се продава свободно, нали.
Освен това, за медицински цели марихуаната може да се приема по много начини, без да се използва дори психотропният ефект от нея, въпреки че най-гадните заболявания имат нужда точно от отпускащото и успокояващо действие на тревата.
Марихуаната е обявена за опасен наркотик едва на скоро - това я прави много по-желана, търсена и скъпа. Преди това е виреела в дворовете на бабите и дядовците ни, без това да ги е правило деградирали тревомани.
Не е редно да се пропускат ползите от едно толкова ценно растение.
Марихуаната, поне за лечебни цели трябва да се легализира.

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Е какво да легализират.Кой ви спира да си пушите  ;D Тая държава е като разграден двор.
И баба ми може да ходи да се напуши без проблем. Стига да има пари.

Да легализираме марихуаната,гей браковете и проституцията и да съберем очите на цяла Европа  ;D

Не мисля,че в България за момента легализирането на марихуаната е добра идея.Просто държавата няма да може да контролира нещата.

Но по принцип съм "за" употреба на марихуана за медицински цели под лекарски контрол.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Не мога да разбера - аз ли съм задала кофти темата или вие не ме разбирате? :)

Говорим за легална продажба само за медицински цели - то е ясно, че здравите  тревомани ще си намерят начин...

Идеята ми е, че тежко болните не бива да се крият, за да купуват нещо, което наистина ще им помогне - те си имат много по-сериозни проблеми в момента.

Освен това, легалната продажба в специализирано място ще гарантира и чистотата на продукта и ще може да предложи алтернативни начини на употреба. Не всеки онко болен може да пуши тревата, защо да не я приема под формата на отвара или таблетка или както е най-удобно за конкретното заболяване.

Наскоро имаше случай с онко болен, заловен и арестуван за притежание и употреба на канабис. Редно ли е тоя човек да страда допълнително, че ползва нещо, което реално му помага? Нормално ли е да те изкарват престъпник, за това че се лекуваш или облекчаваш състояние, което конвенционалната медицина не може или не иска да облекчи??? Морфина е в пъти по-силен и пристрастяващ наркотик, но се дава без проблем на раково болните, понеже са вече в терминален стадий на болестта. А преди да стигнат до най-тежката агония трябва да страдат, така ли да го разбирам?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, но аз доколкото съм запознат марихуаната за медицинска цел е съвсем различна и изобщо не води до напушване, както смятат поддръжниците на легализирането на марихуаната за медицински цели. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Да, но аз доколкото съм запознат марихуаната за медицинска цел е съвсем различна и изобщо не води до напушване, както смятат поддръжниците на легализирането на марихуаната за медицински цели. ;)

Когато не се използва под формата на масло за външна употреба, се използват седативните свойства на Канабис Сатива. Марихуаната, от една страна има болкоуспокояващо и анти-стрес действие, а от друга подтиска гаденето и повръщането след химиотерапия.
Какъв е проблемът, че болният ще се замае и отпусне леко? Това по-лошо ли е от всички останали симптоми на рака?
И защо мислите, че настоявам да дрогираме тежко болните? Искам само да им помогнем да се чувстват по-добре. Ако това значи да се надрусат леко - за мен е ок. За вас защо не е?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
И все пак смятам, че принципно ако някой изпитва нужда да използва марихуана, без да има медицински показания, затова има някакъв психологически проблем, някаква липса в живота си и затова е по-добре да се консултира с психолог, а не да пуши марихуана с цел замазване на положението и опити за прикриване на проблема.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Аз съм ПРОТИВ, защото не съм видял нито едно адекватно изследване на учени, което да докаже на 100%, че марихуаната има лечебни свойства... виждам само "той пуши марихуана и успя да оздравее", "човек се лекува и с марихуана" и т.н.
Общо взето виждам само предположения, истории и съчинения, нищо сериозно от научна гледна точка.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз съм ПРОТИВ, защото не съм видял нито едно адекватно изследване на учени, което да докаже на 100%, че марихуаната има лечебни свойства... виждам само "той пуши марихуана и успя да оздравее", "човек се лекува и с марихуана" и т.н.
Общо взето виждам само предположения, истории и съчинения, нищо сериозно от научна гледна точка.
А видял ли си адекватно изследване на химикалите, които се използват за химиотерапия?
Видял ли си човек, оздравал, благодарение на тях?
В уводния ми пост по темата съм дала линк към сайт, в който се посочват и изследвания, доказващи ползите от употребата на марихуана - това, че не си влязъл да погледнеш си е твой пропуск. :)

Ванка, ежедневният стрес, съпътстващ това ужасно нещо, наречено живот си е баш медицински показател за употребата на марихуана. :) Мен ме отпуска леко и това ми помага донякъде и бързам да съобщя, че не съм заклет тревоман.
Алкохолът действа много по-сериозно на рефлексите и психиката, но е напълно легален и се употребява редовно, без да има никакви полезни показатели, освен танините и ретривастолa в червеното вино, разбира се. Защо той е законен, а едно лечебно растение - не?
Предположения, доводи, аргументи... Anybody?

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Не си видял адекватно изследване защото не си се интересувал. Даже наскоро излезна един брой на списание 8 или на National Geographic ще те излъжа за марихуаната, където описват полезните свойства. В интерес на истината аз не съм чул и видял нито едно негативно свойство, което да причинява тя, но мога да ти изброя стотици такива на химикалите, лекарствата и тютюна.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Ако човек има някакви психически проблеми, то би следвало да се обърне към психиатър, а не да се опитва да си набавя марихуана под претекст, че я ползва за лечебна цел. И марихуаната за лечебна цел, както казах и по-горе няма такива ефекти, каквито вие си мислите, че има. Затова призовавам да не се въвеждате сами в заблуждение. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
И марихуаната за лечебна цел, както казах и по-горе няма такива ефекти, каквито вие си мислите, че има. Затова призовавам да не се въвеждате сами в заблуждение. ;)
Опитвал си да лекуваш нещо с трева и не си успял или си правил научни изследвания?

Раково болни у нас, казват, че  марихуаната им облекчава състоянието, доказано е, че тя помага при глаукома - от истински научни работници, но Ванката не приема такива неща. Той е скептик и призовава ''Пийте хапчета - слугувайте на The Big Pharma!''
Ако полезните свойства на тревата не са широко популярни, то е, защото тя почти не е изследвана, Ванка, а не защото такива няма. Стига си чел медицинския алманах и послушай хората, които са пробвали. :)