Автор Тема: Защо у нас все още не е разрешена употребата на марихуана с лечебна цел?  (Прочетена 17348 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Не призовавам това, но предполагам си въобразявате, че като разрешат използването на марихуана за медицински цели, някои хора като теб Нани ще се възползват от това да си я купуват, без да имаш медицински показания за това. Възможно е да имаш някаква празнота в живота си, а марихуаната е средство за прикриване на проблема, затова е добре да се обърнеш към психолог. ;)
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 10:31:07 pm от ivan_ivanov »

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Не призовавам това, но предполагам си въобразявате, че като разрешат използването на марихуана за медицински цел, някои хора като теб Нани ще се възползват от това да си я купувам, без да имаш медицински показания за това. Възможно е да имаш някаква празнота в живота си, а марихуаната е средство за прикриване на проблема, затова е добре да се обърнеш към психолог. ;)
Ванка, имам празноти в живота си с размерите на лунни кратери - ако мислех, че марихуаната може да ги запълни, щях да пафкам денонощно - има от къде да се снабдя.
Говоря наистина за тежко болните хора, които имат нужда от качествено поднесен продукт, на достъпна цена, съобразен с техните възможности за прием и най-вече за възможността да се лекуват или облекчават състоянието си, без да извършват престъпление.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Моята теория е малко по-странна.
Все още не е позволено продаването за медицински / легални цели защото видиш ли хората трябва да прлатят после на държавата ( себе си 20% ДДС + други данъци ) и допълнително до някъде да излязат на светло кой ги продава тези неща. Но все пак никой не иска да си намали печалбата с 20% за да гони може би по-добри времена ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Моята теория е малко по-странна.
Все още не е позволено продаването за медицински / легални цели защото видиш ли хората трябва да прлатят после на държавата ( себе си 20% ДДС + други данъци ) и допълнително до някъде да излязат на светло кой ги продава тези неща. Но все пак никой не иска да си намали печалбата с 20% за да гони може би по-добри времена ;)
Не ти схванах идеята. Аз мисля, че легализирането на Канабиса ще внесе доста пари в бюджета и същевременно ще намали малко цените. Кой ще произвежда и продава тези неща? Който и в страните, в които тревата е легална за медицински нужди - сертифицирани производители, разбира се. Така и качеството ще се подобри.

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Аз съм ''ЗА''  с две ръце. Марихуаната помага при много заболявания и намалява стреса.
Аз самия си пуша вечер преди лягане. Това ме успокоява и ми помага да заспя. Трябва да се продава свободно, като в Холандия!!!

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Според мен у нас не е разрешено понеже голяма част от населението е скептично към действието мислят че не помага .