Автор Тема: Могат ли сградите да разболяват?  (Прочетена 12012 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Мислите, че синдромът на болната сграда е реално заболяване. Според мен има логика, ако прекарва човек по-голяма част от времето си у дома да се започне да му се запушва или да му тече носа. А пък имаше изследване, че въздухът в жилищата е 200 пъти по-мръсен, отколкото на улицата.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #1 -: Юни 13, 2015, 01:06:11 pm »
Доказано е, че магнитно поле влияе на здравето, така че мястото, на което е построена сградата има значение.

Сградите могат да разболяват и ако са панелки, в които живеят психопати и дразнители и ти се налага да ги търпиш ежедневно, затова: Дам, сградите могат да разболяват! :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #2 -: Юни 16, 2015, 12:16:57 pm »
Не става въпрос за магнитното поле, а за лошото качество на въздуха в сградите, защото скоро четох някъде изследване, че въздухът в затворените помещение е 200 пъти по-мръсен от този на улицата.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #3 -: Юни 16, 2015, 01:39:54 pm »
Не става въпрос за магнитното поле, а за лошото качество на въздуха в сградите, защото скоро четох някъде изследване, че въздухът в затворените помещение е 200 пъти по-мръсен от този на улицата.

В такъв случай си преименувай темата на '' По-болни ли са мърльовците, които не си чистят и проветряват домовете?'', защото, така поставено заглавието се предполагат много неща - сред които и магнитното поле, като причина за разболяване.

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #4 -: Август 13, 2015, 06:40:04 pm »
Да могат ,  по-горе споменахте магнитни полета, съседи идеоти / психопати но не споменахте. Кофти строителство, пример е панелката която е направена кофти и тук там има дупки от който си духа и лесничко може да се настине

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #5 -: Август 13, 2015, 07:46:59 pm »


В такъв случай си преименувай темата на '' По-болни ли са мърльовците, които не си чистят и проветряват домовете?'', защото, така поставено заглавието се предполагат много неща - сред които и магнитното поле, като причина за разболяване.
При над 30 градуса навън проветряването става абсолютно неефективно. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #6 -: Август 13, 2015, 09:18:39 pm »


В такъв случай си преименувай темата на '' По-болни ли са мърльовците, които не си чистят и проветряват домовете?'', защото, така поставено заглавието се предполагат много неща - сред които и магнитното поле, като причина за разболяване.
При над 30 градуса навън проветряването става абсолютно неефективно. ;)

Защо? Вечер си отвори да влезе пресен кислород. Стига си дишал въглероден двуокис и фреон от климатика. Това разболява, а не самите сгради. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #7 -: Август 13, 2015, 09:33:08 pm »
Климатик не пускам, аз свикнах на жегата, дори на 35 градуса изобщо не ми е топло, радвам се на едни от последните горещи летни дни - после ще го търсим слънцето и затова сега му се наслаждавам. :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #8 -: Август 13, 2015, 10:51:09 pm »
Климатик не пускам, аз свикнах на жегата, дори на 35 градуса изобщо не ми е топло, радвам се на едни от последните горещи летни дни - после ще го търсим слънцето и затова сега му се наслаждавам. :)
Именно, Ванка. Най-после да сме на едно мнение. :) Много ми е мъчно, че лятото си отива...

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #9 -: Август 14, 2015, 12:23:01 pm »
Честно казано, не съм се замисляла по този въпрос, но колкото и да е мръсен въздуха с ежедневно проветряване би трябвало да се балансират нещата.

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #10 -: Август 18, 2015, 04:27:48 pm »
Според мен сградите не могат да разболеят някой човек и това са глупостите на някоя група учени.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #11 -: Август 18, 2015, 05:08:19 pm »
Според мен сградите не могат да разболеят някой човек и това са глупостите на някоя група учени.
Точно, едно време хората като се разболявали така са говорели, а сега за всичко има обяснение !

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #12 -: Август 18, 2015, 06:00:20 pm »
Да мисля че сградите разболяват затова наи добре да идем да живеем на село или сред природата :D .

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #13 -: Август 18, 2015, 06:38:34 pm »
Да, хората вече започват да преоткриват предимствата на живота на село, затова и вече се наблюдава и обратна миграция - от градовете към селата. Стремежът за пари и кариера се превръща в абсолютно безпредметен, когато си плащаш със здравето за него. Отиваш за 20 години в града уж пари да направиш и после се връщаш обратно от там, където си дошъл - от чистия въздух, от спокойствието. Градът действително разболява и факторите, които влошават здравето са изключително много. ;) Тепърва тази философия за живот ще се променя и хората отново ще се завърнат по селата, а и такава тенденция има. :)

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Могат ли сградите да разболяват?
« Отговор #14 -: Август 21, 2015, 05:21:24 pm »
Да, хората вече започват да преоткриват предимствата на живота на село, затова и вече се наблюдава и обратна миграция - от градовете към селата. Стремежът за пари и кариера се превръща в абсолютно безпредметен, когато си плащаш със здравето за него. Отиваш за 20 години в града уж пари да направиш и после се връщаш обратно от там, където си дошъл - от чистия въздух, от спокойствието. Градът действително разболява и факторите, които влошават здравето са изключително много. ;) Тепърва тази философия за живот ще се променя и хората отново ще се завърнат по селата, а и такава тенденция има. :)
Да но в града не те разболяват сградите, а въздух, шефове. стрес , проблеми. Мислиш ли, че хората на село ги нямат? Като мислиш, че на семо ще ти е по-добре заминавай там!