Автор Тема: Цистит по време на почивка на море  (Прочетена 9724 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Някой знае ли как се лекува цистит - разбрахме, че се получавал, поради отслабване на имунитета при смяна на обичайния начин на живот.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Цистит по време на почивка на море
« Отговор #1 -: Юли 15, 2015, 10:50:19 pm »
Циститът се появява, поради наличие на бактерията Ешерихия Коли. Лекува се в зависомост от конкретния случай. Най-добре е да се пусне стерилна урина, но така или иначе няма да мине без антибиотик, поне в началото.
Аз преди години се натресох на някакъв вирусен - оправи се с Ципрофлоксацин на 12 часа. Назначи ми го една позната гинеколожка по телефона, понеже съм инат и не отидох на лекар. :)
Малката ми племенница от много мъничка страдаше от хроничен цистит. При най-малката настинка се появяваше. Сестра ми й направи курс с Цистирен, според указанията и да чукнем на дърво, гадината повече не се е появявала. Курсът е дълъг обаче - поне три месеца се приема по схема.
Циститът е ужасна гадост, мога да го кажа със сигурност.

п.с. Морето също е фактор за появата на цистит. Една позната ми е споделяла, че от всяка почивка се връща с цистит и също се лекува с Ципрофлоксацин. Той е широкоспектърен антибиотик и със сигурност при цистит помага. Казвам го, понеже знам, че си против приема на самоназначени антибиотици. :)
« Последна редакция: Юли 15, 2015, 10:55:26 pm от Nani »

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Цистит по време на почивка на море
« Отговор #2 -: Юли 16, 2015, 09:43:40 am »
А дали помагат тези таблетки с червена боровинка, които рекламираха или те са за профилактика и е късно за тях?

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Цистит по време на почивка на море
« Отговор #3 -: Юли 16, 2015, 01:39:59 pm »
А дали помагат тези таблетки с червена боровинка, които рекламираха или те са за профилактика и е късно за тях?
Ако имаш предвид Уринал - той лекува само гузна съвест и бюджета на компанията, която го произвежда. Поне на мен, тогава не ми помогна.
Иначе Цистиренът е точно продукт на основата на екстракт от червена боровинка и мога да гарантирам, че лекува хроничен цистит.
В острия стадий е може би по-подходящо да се започне антибиотика, който по-бързо ще облекчи състоянието, защото това състояние е наистина ужасно и нетърпимо. След това може да се направи профилактика с Цистирен за три месеца по схема, особено ако става въпрос за хроничен цистит.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Цистит по време на почивка на море
« Отговор #4 -: Юли 17, 2015, 12:09:25 pm »
Тези антибиотици обаче могат да причинят дисбактериоза, това ме притеснява или да вземем пробиотици?

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Цистит по време на почивка на море
« Отговор #5 -: Юли 17, 2015, 02:21:29 pm »
Тези антибиотици обаче могат да причинят дисбактериоза, това ме притеснява или да вземем пробиотици?
Точно след този на мен не ми се е налагало да лекувам гъбична инфекция, така че отново - споко! Май само след него не се е налагало да пия и Микомакс. :)
Пробиотиците, така или иначе са полезни за чревната флора, така че няма да навредят. Някои стомаси са чувствителни към антибиотиците, затова мисля, че могат да се взимат паралелно.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Цистит по време на почивка на море
« Отговор #6 -: Юли 18, 2015, 03:11:13 pm »
Отшумяха симптомите с този антибиотик, благодаря за съвета, Нани, макар че гинеколожката каза в никакъв случай да не се спира, защото бактерията е възможно да не е напълно унищожена и да го пие още 2-3 дни. :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Цистит по време на почивка на море
« Отговор #7 -: Юли 18, 2015, 06:06:21 pm »
Отшумяха симптомите с този антибиотик, благодаря за съвета, Нани, макар че гинеколожката каза в никакъв случай да не се спира, защото бактерията е възможно да не е напълно унищожена и да го пие още 2-3 дни. :)

Поне 5-6 дни трябва да се пие на 12 часа, за да се изчисти напълно бактерията - не го спирайте в никакъв случай, наистина.
Радвам се, че е помогнало. :)