Автор Тема: Коя възраст е най-подходяща за започване на сексуален живот?  (Прочетена 35398 пъти)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Смятате ли, че има възраст, която да е най-подходяща за започване на сексуален живот и каква е тя? Кога е твърде рано и кога е твърде късно? Вие кога се почувствахте готови и кога го направихте за първи път?

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз започнах късно, особено по днешните критерии, но после наваксах. :) Не съжалявам, че чаках толкова, защото изобщо не бях готова да го направя по-рано. Не мисля, че днешните 12-13 годишни също са готови, но иди им обяснявай, че има време, че ще бъдат възрастни по-дълго, отколкото ще са деца и че сексът е нещо по-сериозно и отговорно, отколкото им се струва в момента. Няма точна възраст за започване, но колкото по-късно, толкова по-добре.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Според мен 17-18 години и за момчетата, и за момичетата. :) А най-добре би било според мен след сватбата. Така и двамата партньори няма да има с кого да сравняват и вероятността да си доставят повече удоволствие е най-голяма.

hmh7777

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
    • Профил
Няма такова нещо като подходяюа възраст кой когато е готов и може, но все пак има един критичен минимум и не е на 13 14 години

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз започнах да водя редовен полов живот към 17 и ми се струва, че уцелих идеалния момент за себе си. Никога не съм бил от онези комплексари, които се водят по ума на другите и се радвам за това, защото си прецених много добре кога му е времето :)

hmh7777

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
    • Профил
Аз не съм преценял като по възраст, когато ми дойде момента го направих и толкова. не е имало ама малък съм ама вече е къстно и т,н

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Така е най-правилно... Е, стига да не си бил твърде малък когато си се почувствал готов  ;)

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Според мен от женска гледна точка 16-17 поне, а не 12-13... трябва си и малко акъл за тези работи. Все пак това не е само удоволствие, а и нещо сериозно защото болести, бебета глупости. Лесно може да си провалиш живота за 20 минути кеф!

mario1133

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Така е най-правилно... Е, стига да не си бил твърде малък когато си се почувствал готов  ;)
И да си бил ако каката не те пита какво ще правиш?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Е ако стане бебе, може пък и да е за добро. Понякога е по-добре по-рано, отколкото прекалено късно. Щом природата позволява да се зачене бебе, значи изобщо не е рано. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Е ако стане бебе, може пък и да е за добро. Понякога е по-добре по-рано, отколкото прекалено късно. Щом природата позволява да се зачене бебе, значи изобщо не е рано. ;)

Ванка, така разсъждава и 90% от ромското население.

Започвайте, когато искате, но не раждайте преди да сте готови да бъдете родители. Има контрацепция... ако някой не знае.:)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Проблем е, защото това може да е единственият шанс на жената да се сдобие с дете, при аборт могат да възникнат такива усложнения, че да не е възможно раждане впоследствие. Затова, че щом е станало значи е трябвало. ;) Разбира се, има контрацепция и тя трябва да се използва.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
За съжаление, напоследък гледам, че хората и на 25 масово не са готови и бебетата им ги гледат родителите им ...:)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Проблем е, защото това може да е единственият шанс на жената да се сдобие с дете, при аборт могат да възникнат такива усложнения, че да не е възможно раждане впоследствие. Затова, че щом е станало значи е трябвало. ;) Разбира се, има контрацепция и тя трябва да се използва.

Сигурно няма в тоя живот.

Това не значи, че трябва да създадеш човек, на когото не си готов да се посветиш 100% и да причиняваш мъки и на себе си и на него.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Една част от хората с деца сега наистина не зн аят изобщо как да се справят с тях. Постоянно чувам неща от сорта на "Искам да имам деца още от малък. Сега нямам търпение да станат на 18 и да започна живота си от начало." Сигурни всеки човек чува това, е понякога с други думи, но в същия смисъл. Ако хората смятат, че докато имат деца с живота им нещо не е наред, тогава нещо наистина куца...