Автор Тема: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?  (Прочетена 25052 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Подтикната от тази на telegraf.bg днешна първа страница на роден ежедневник и от случаите на много познати, които се завърнаха от почивка на родното черноморие с ентеро вируси отварям темата, за да обсъдим нещо, което, като че ли вече приехме за нормално, а именно родните морски курорти.

В последните години е постоянна практика скъпите хотели, предлагащи ''ол инклузив'' да тровят гостите си с развалена храна, за която те (гостите) са платили доста скъпо. Проблемът е, че не говорим за някой дивашки къмпинг, а за елитни (уж) 4 звездни хотели в скъпи курорти, като Несебър, Слънчев бряг и Златни пясъци.

Ако има нещо по-отблъскаващо от хранително натравяне по време на лятната почивка, то това е може би отношението на родния хотелиер към своя гост. Той не само ти взима парите срещу нищо, но се държи с теб, сякаш ти си отишъл да вземеш неговите, а не да му ги дадеш.

Питам се дали в съседни страни, като Гърция и Турция 4 звездните хотели си позволяват да предлагат оферта, която не считат за нужно да предоставят? Колко трябва да си нагъл да лъжеш гостите си в своята интернет оферта, че предлагаш игрална зала, а на място да се окаже, че имаш една джага и една билярдна маса, които не работят? Колко трябва да си тъп, че да икономисваш осветление в 4 звезден хотел, като гасиш лампите в 11 часа вечерта, при положение, че гостите все още са будни и обитават кирливия ти хотел? Да икономисваш до степен, че в коридорите е пълен мрак и денем и нощем и не можеш да си намериш стаята, която струва, колкото в 4 звезден хотел?

Да дадеш кухнята на хотела на концесия на роми, които, без да сме расисти знаем, че мразят да си мият ръцете и обичат мърсотията? Изобщо има ли нещо, което в родните морски курорти е насочено към удоволствието на клиента?

Отношението на родните хотелиери по черноморието е вулгарно, просташко и дори престъпно и оплакванията им от отлива на туристи са поредното им безобразие. Не можеш да третираш хората, които ограбваш, като престъпници! Да показваш идиотска мърлявщина и да очакваш бум от туристи. Едва ли има скъп роден хотел, който тази година не е отвратил своите гости. Те няма да се върнат, но няма да позволят и на никой свой познат да се прецака по същия начин.

Какви са вашите впечатления от морските ни курорти? Бяхте ли вече на море?
« Последна редакция: Август 06, 2015, 02:28:59 pm от Biko »

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #1 -: Август 06, 2015, 01:57:41 pm »
За щастие не съм отравял с храна тази година, но не им обръщам внимание на тези неща, радвам се слънцето и морето и хубавите гледки. :)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #2 -: Август 06, 2015, 02:32:08 pm »
Храната на морето е под всякаква критика, особено в ALL Inclusive пакетите. Често виждам познати със стомашни проблеми след морето. Хотелиерите продължават да мислят на принципа ден година храни и един път да им вземем парите ни боли фара. Буквално се саботира родния туризъм и никой нищо не прави по въпроса. Пълни олигофрени са всички...

Интересно как пуснаха мълвата за антракс по Северното Черноморие, за да откажат хората да ходят там. Една позната дори каза, че не е яла месо на морето именно поради опасения да не хване някоя подобна болест.

Та в заключение, ако реалността беше малко по-перспективно замислена, то вероятно щяхме да имаме все по-добри сезони за туристическия бранш, но...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #3 -: Август 06, 2015, 02:47:25 pm »

Интересно как пуснаха мълвата за антракс по Северното Черноморие, за да откажат хората да ходят там. Една позната дори каза, че не е яла месо на морето именно поради опасения да не хване някоя подобна болест.


Това за антракса си беше съвсем реално, имаше болно животно в действителност, като заболяването беше потвърдено и официално от здравните власти. Но, разбира се, шум се вдигна повече, отколкото трябва. Но все пак по-добре повече шум, отколкото пълно мълчание като във времената на социализма.  ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #4 -: Август 06, 2015, 04:16:37 pm »
Да оставим Антракса и непроверените слухове/ умишлено всявани паники. Аз си спомням как преди 1-2 години пуснаха слух за отровни вафли, медиите гръмнаха, а опроверженията, след лабораторни анализи в Германия бяха публикувани, така че да не бъдат видяни от читателите. Знаем за пропагандата - от нея винаги някой има полза.

Въпросът ми е кой има полза да се сервира стара храна в скъпите хотели? Замисляте ли се, че вероятно се ползва и тази, останала в чиниите на хората? Определено туристът няма полза от това, туризмът също. Тогава кой?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #5 -: Август 06, 2015, 04:48:08 pm »
Да оставим Антракса и непроверените слухове/ умишлено всявани паники. Аз си спомням как преди 1-2 години пуснаха слух за отровни вафли, медиите гръмнаха, а опроверженията, след лабораторни анализи в Германия бяха публикувани, така че да не бъдат видяни от читателите. Знаем за пропагандата - от нея винаги някой има полза.

Въпросът ми е кой има полза да се сервира стара храна в скъпите хотели? Замисляте ли се, че вероятно се ползва и тази, останала в чиниите на хората? Определено туристът няма полза от това, туризмът също. Тогава кой?
Изглежда хотелът не е бил достатъчно пълен, та да се завърта по-бързо храната. :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #6 -: Август 06, 2015, 05:28:44 pm »
Да оставим Антракса и непроверените слухове/ умишлено всявани паники. Аз си спомням как преди 1-2 години пуснаха слух за отровни вафли, медиите гръмнаха, а опроверженията, след лабораторни анализи в Германия бяха публикувани, така че да не бъдат видяни от читателите. Знаем за пропагандата - от нея винаги някой има полза.

Въпросът ми е кой има полза да се сервира стара храна в скъпите хотели? Замисляте ли се, че вероятно се ползва и тази, останала в чиниите на хората? Определено туристът няма полза от това, туризмът също. Тогава кой?
Изглежда хотелът не е бил достатъчно пълен, та да се завърта по-бързо храната. :)

Ми няма как да бъде пълен и догодина ще бъде още по-малко пълен. Не може за тия пари да предлагаш такива жалки условия и да очакваш, че ще накараш клиентите да се върнат.

Не може да ми плеснеш развалени нектарини, гнили домати в салатата а момчетата да забиват ножове в пържолите с помощта на чук. Няма да коментирам персонала в кухнята - мъже от ромски произход, които на бас, че никога не си мият ръцете и сервитьорки украинки, които на всеки въпрос отговарят с непанимаю.
Да започвам ли за чистотата в тоалетните във фоайето и липсата на седлки на тоалетните чинии и тоалетна хартия? Говоря за дамските тоалетни..

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #7 -: Август 06, 2015, 06:29:09 pm »
Не знам, аз не ходя по толкова скъпи хотели - а най-много с 2 звезди, където стаята е с 10 лева на ден, достатъчно ми е да има баня и тоалетна, безплатен интернет. Храната си я купувам сам от местните магазини и се храня така и където съм почивал съм си изкарвал винаги прекрасно. :) Затова честно казано не ви разбирам срещу какво протестирате, според мен прекалено много се втелясвате. :D
« Последна редакция: Август 06, 2015, 06:31:12 pm от ivan_ivanov »

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #8 -: Август 06, 2015, 06:52:09 pm »
Не знам, аз не ходя по толкова скъпи хотели - а най-много с 2 звезди, където стаята е с 10 лева на ден, достатъчно ми е да има баня и тоалетна, безплатен интернет. Храната си я купувам сам от местните магазини и се храня така и където съм почивал съм си изкарвал винаги прекрасно. :) Затова честно казано не ви разбирам срещу какво протестирате, според мен прекалено много се втелясвате. :D
Аз пък обичам да ми е комфортно и уютно и като отида на море да си изкарам хубаво. Ако исках полеви условия, щях да ида на селската бара или на палатка на язовир, но като се каже ''морски курорт'' - всеки разбира лукс.

Е, питам аз, къде е луксът в родния морски курорт? И защо ни лъжат, че ни го предлагат? Курорт, резорт и 4-5 звезден хотел у нас вече е мръсна дума, а да не започвам и за отношението на местните селяндури по морето...
Кой ги е излъгал тия прости хора, че са нещо повече от хората, които им носят парите на ръка?

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #9 -: Август 07, 2015, 08:25:30 am »
Аз съм от Варна и едно лято се излъгах да работя в сферата на туризма...За три месеца смених 2 курорта и се нагледах на простотия за 4 живота напред .Бях и на Свети Константин и на Златни пясъци. Накрая не изтърпях и се отказах... не само от самото работно място, но от работата в този сектор като цяло. Да ви кажа хора, не виждам как може нормален човек да работи в такива условия и за толкова малко пари. Картината е следната: един мениджър с образование от Западна Европа "управлява" (или по-скоро се опитва) един куп неграмотни маймуни. Всички се псуват, плюят и целят с лъжици като хванати от гората. Всичко е на принципа "ти ги лъжеш, че работиш, те те лъжат, че ти плащат"... Единият хотел имаше много луксозна база и добра храна, но хората които работеха в него бяха от класата на онези момчета от филма "Погрешен завой" .....  Не е само до базата искам да кажа... Персоналът е от кол и въже... Много сте прави с впечатленията...В по-евтиния хотел (беше 3 звезди) уж трябва да те хранят 3 пъти на ден, но има вероятност да те уморят от глад. За закуска една намазана филия с мармалад, чаша чай, шамар зад врата и бягай на плажа... Това го казвам в кръга на шегата, но обслужването е пълна катастрофа.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #10 -: Август 07, 2015, 11:25:06 am »
На мен пък толкова много ми харесва на родното море, че тази година бях 2 пъти и сега страдам защо не мога да отида още веднъж. :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #11 -: Август 07, 2015, 12:32:39 pm »
На мен пък толкова много ми харесва на родното море, че тази година бях 2 пъти и сега страдам защо не мога да отида още веднъж. :D
Хубаво ни е морето и курортите ни са хубави, но трябва да се стопанисват от турци, за да е пълно удоволствието. Иначе - да, и на мен ми се ходи пак. :)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #12 -: Август 07, 2015, 02:14:21 pm »
Ами какво можем да кажем... типично българска работа и както Бико каза - ден година храни.
Ама не е правилно.
Аз ако имах хотел щях да се грижа храната да е перфектна... но уви, повечето не го правят...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #13 -: Август 07, 2015, 03:20:15 pm »
Само негативното виждате - какви хора сте, много се подобриха нещата през последните 20 години по родното Черноморие, има какво още да се желае, но пък не смятам, че чак такъв нихилизъм и недоволство са уместни. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Разболяват ли скъпите черномроски курорти?
« Отговор #14 -: Август 07, 2015, 03:29:27 pm »
Само негативното виждате - какви хора сте, много се подобриха нещата през последните 20 години по родното Черноморие, има какво още да се желае, но пък не смятам, че чак такъв нихилизъм и недоволство са уместни. ;)
Напротива, Ванка. Щом цените ще са еднакви с тези в добрите курорти и качеството трябва да е същото. Ти знаеш ли какво включва ''ол инклузив'' в турски курорт? Най-доброто от най-доброто с обилие от прясна храна - за същите пари, като тук. И никой не ти се прави на важен, не икономисва ток и не ти крещи за глупости.