Автор Тема: Защо мъжете не спазваме брачният обет - "В болест и здраве"  (Прочетена 8036 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Според скорошни изследвания 6% от браковете се разтрогват, поради заболяване на жената. А според същите тези проучвания една съпруга никога не изоставя мъжа си, когато е болен и ще остане да се грижи за него, тоест тя няма да забрави брачния си обет. Защо според вас това е така? Може би има някаква връзка с майчиния инстинкт, аз поне така го виждам. А и в интерес на истината и аз не знам за случай от моята действителност жена да е зарязала мъжа си, защото е болен, а за обратното, ми са известни доста случаи.  :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз познавам мъже, които са се грижили за болните си жени докрая и не познавам такъв, който е напуснал жена си в такъв труден момент.
Не че мнението ми за мъжете е много високо, но все се надявам тази статистика да не е коректна. 6% като цяло не са много. Мисля, обаче, че процентът на мъжете, изоставили бременните си половинки е по-висок.

mario1133

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Виж сега бременността  не е терминална болест от която няма отърване ( аборт ако е във правилното време ) . А колко жени са оставили мъжът си защото са намерили малко по-богат мъж ? Или за по-млад ? А да не говорим за жени зарязали мъжете си заради " мъжки проблеми "

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Ах аборти - толкова много хора искат да станат родители, а ние да се отказваме от това, което вече ни е дадено. Детето ще те накара да промениш живота си в  положителна посока, а не само да мислиш за себе си. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Виж сега бременността  не е терминална болест от която няма отърване ( аборт ако е във правилното време ) . А колко жени са оставили мъжът си защото са намерили малко по-богат мъж ? Или за по-млад ? А да не говорим за жени зарязали мъжете си заради " мъжки проблеми "

Бременността не е терминална болест, но е не по-малко труден и емоционален период за жената. Да постъпиш толкова егоистично и безотговорно към болна или бременна жена те прави ужасен човек.

Помните ли Благо-колизея как постъпи с жена си по време на първата ѝ бременност? Хвана се с някаква чалгарка и то публично! Баси помияра!

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Аз не съм съгласен с това изследване  мисля , че мъжете са по-верни на жените си  отколкото жените на мъжете си.

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Абе всичките тези статистики са много " относителни " и всичко си е от човек до човек не мислите ли ?