Автор Тема: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !  (Прочетена 103822 пъти)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Колкото и клиширано / банално и " сексистко " да звучи, жената си е най-добре в къщи и главно в кухнята да готви, а когато не е там да чисти, да оправя, да пере и най-вече да не мрънка.
Работил съм с жени, с жени преки началници и с жена началник, колкото и да са професионалистки винаги идва онзи момент в който отговора на всичко е " Щот така " , а мъжете са " The root of all evil ". Ням как да ми кажете, че това е нещо нормално, нещо присъщо за един професионалист.... следователно в къщи да не пречи на никого :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #1 -: Август 13, 2015, 02:10:21 pm »
Оффф, тия 5 века турско робство докога ще ни мъчат, се питам?

Това безкрайно его и комплексарщина на балканеца са ми писнали ужасно. Значи ако шефът е мъж и отговори с ''Щот така'' - може, ама ако е жена - ауууу, какъв непрофесионализъм.
Мъжът началник може да мисли с оная си работа и да назначава и уволнява с нея, но няма проблем - той е мъж, всичко му е позволено. Ако жената, обаче не угоди на всички, значи трябва да си ходи в кухнята и да стои боса и бременна до печката, без да мрънка.

Проблемът на българския мъж е, че вечно някой друг му е виновен за некадърността и понеже знае, че жената е много по-подготвена за отговорен пост от него, иска да елиминира конкуренцията. Елементарно Уотсън, колкото мохамеднските възгледи на балканците. ;)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #2 -: Август 13, 2015, 02:27:07 pm »
Жената може да е щастлива и без да има кариера като има добър мъж до себе си и няколко деца, докато обратното не е вярно. Затова природата си казва думата - може жена да е много успешна в кариерата си, но на 30 ще страда, че не се е омъжила и не е родила деца. Може би е природа.  :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #3 -: Август 13, 2015, 03:50:53 pm »
Абе що за ограничени възгледи имате, бе хора?
Жената не е добитък, за да се задоволява само с възпроизводство? Умната жена иска много повече, жената-добитък е проста и не знае кога е щастлива, пък и не тръси щастие - тя е добитък.

Умната жена може и семейство да гледа и кариера да гради и това е известно на Ганьо Балкански и не му харесва, защото жената го засенчва. Мъжът ако е добър в работата, го няма никакъв, като съпруг и баща, а жената, особено българката може да носи по 5 дини и се справя перфектно, затова ви вади очите, ама няма да спрете прогреса. Като искате готвачка - наемете си. ;)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #4 -: Август 13, 2015, 04:05:59 pm »
Абе що за ограничени възгледи имате, бе хора?
Жената не е добитък, за да се задоволява само с възпроизводство? Умната жена иска много повече, жената-добитък е проста и не знае кога е щастлива, пък и не тръси щастие - тя е добитък.

Умната жена може и семейство да гледа и кариера да гради и това е известно на Ганьо Балкански и не му харесва, защото жената го засенчва. Мъжът ако е добър в работата, го няма никакъв, като съпруг и баща, а жената, особено българката може да носи по 5 дини и се справя перфектно, затова ви вади очите, ама няма да спрете прогреса. Като искате готвачка - наемете си. ;)

Виж, не мога да се съглася с теб. Жената която не гони кариера е много по-различен вид от " добитака " . Добитъкът са онез кифли който нищо не знаят имам под нищо имам предвид нищо! Как да те засенчи такава жена ? С какво може да ме засенчи, повече лайкове в фейсбоок?

А жена която има по-добра кариера от мен няма да ме засенчи,а ще ме стимулира НО тази жена как ще се грижи за деца, а къща? а да не говорим за домакинството ... ще си наемем жена да го върши това и какво става на края? Ганьо работи, жената работи децата ги гледат и ги възпитават чуждите хора и това защото разбираш ли някой има кариера. Но лично мен не ме бърка в такава ситуация да си остана и да върша тези работи тя а ме издържа, мен това няма да ме бърка мога да върша всичко в къщата!

А пък да не говорим за наемането на готвачка, че една жена не мога да намеря да готви по-добре от мен ...!

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #5 -: Август 13, 2015, 04:24:26 pm »
Абе що за ограничени възгледи имате, бе хора?
Жената не е добитък, за да се задоволява само с възпроизводство? Умната жена иска много повече, жената-добитък е проста и не знае кога е щастлива, пък и не тръси щастие - тя е добитък.

Умната жена може и семейство да гледа и кариера да гради и това е известно на Ганьо Балкански и не му харесва, защото жената го засенчва. Мъжът ако е добър в работата, го няма никакъв, като съпруг и баща, а жената, особено българката може да носи по 5 дини и се справя перфектно, затова ви вади очите, ама няма да спрете прогреса. Като искате готвачка - наемете си. ;)

За съжаление, най-често кариерата се поставя на първо място при жените и затова в световен мащаб се ражда по-късно, макар и в България това да не важи съвсем. :) Но биологичният часовник се обажда по някое време и тогава идва и чувството за вина. А и пак казвам, това нямаше да го има, ако жената беше родила на 20 и паралелно с децата беше започнала да прави кариера. Но кариерата не е задължителна за жената, за да се чувства добре. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #6 -: Август 13, 2015, 04:41:49 pm »
Не всяка жена има нужда да ражда деца. Да, малко са, но ги има, а вие гледат на жената, като на инкубатор - на развъдник за хора.
Според мен е върховна глупст жената да се ожени за ученическата си любов и да започне да ражда, обикаляйки печката. Жената е личност и трябва да се докаже, като такава, затова децата трябва да останат на втори план. Деца раждат и циганките, люпейки семки, но успешна кариера може да направи само умната жена. Умната жена не бърза да се затвори вкъщи и световната тенденция показва, че жената поумнява. Това ви дразни, нали... братя мюсюлмани? ;)

п.с. Отново, българката се справя чудесно и в кухнята и в офиса. Българският мъж се прибира от работа и се пльосва на дивана, докато жената хвърля торбите с покупки и започва да хвърчи из къщата, да приготвя вечеря, да пише домашни с децата, да мие съдове... а после няма да е зле да извърти и една свирка на господаря на вселената. Айде, бе!

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #7 -: Август 13, 2015, 04:54:34 pm »
Не всяка жена има нужда да ражда деца. Да, малко са, но ги има, а вие гледат на жената, като на инкубатор - на развъдник за хора.
Според мен е върховна глупст жената да се ожени за ученическата си любов и да започне да ражда, обикаляйки печката. Жената е личност и трябва да се докаже, като такава, затова децата трябва да останат на втори план. Деца раждат и циганките, люпейки семки, но успешна кариера може да направи само умната жена. Умната жена не бърза да се затвори вкъщи и световната тенденция показва, че жената поумнява. Това ви дразни, нали... братя мюсюлмани? ;)

п.с. Отново, българката се справя чудесно и в кухнята и в офиса. Българският мъж се прибира от работа и се пльосва на дивана, докато жената хвърля торбите с покупки и започва да хвърчи из къщата, да приготвя вечеря, да пише домашни с децата, да мие съдове... а после няма да е зле да извърти и една свирка на господаря на вселената. Айде, бе!

Ах мила ... това, че ти не желаеш да си стоиш в къщи или да раждаш деца си е твое решение и не виждам как другите съфорумци са против с това, а те просто си казват мнението. Всяка една от нас си решава какво да прави със себе си и какво да прави с живота си :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #8 -: Август 13, 2015, 05:24:20 pm »
Да, но ако така разсъждаваха всички жени човечеството няма да просъществува още дълго време - не виждам какъв е проблемът жената да се грижи за домакинството и да отглежда децата, именно заради това жените и живеят по-дълго, защото децата ги подмладяват, а гоненето на кариера, напротив съкращава живота и затова мъжете умират по-млади. И тази тенденция вече започва да обхваща и жените, които предпочитат кариерата пред децата. ;) И при тях е още по-сериозен проблемът, защото те страдат от това. Не ми се струва приемлива позицията отглеждането на деца и грижата за домакинството да се приема за нещо унизително, напротив това е нещото, заради което мъжете уважаваме жените и сме готови да дадем всичко от себе си, те да се чувстват добре. Така е било от както хората съществуват на тази земя. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #9 -: Август 13, 2015, 05:42:26 pm »
Глупости на търкалета!
Един мъж никога не е уважавал жената, когато тя му е роб. Така му изнася, добре му е, но не я уважава. Жената трябва да бъде независима и равен партньор на мъжа си, а не негова вещ и слугиня. Най-гадното нещо на света е една жена да разчита за всяка стотинка на благоволението на мъжа си и после да му дава обяснения за какво я е похарчила. И е пълна глупост, че домакините живеят по-дълго. Напротив изхабяват се по-бързо и затъпяват зверски.


Софинцето, Ах мила - и аз просто си казвам мнението, как пък от това си извади извода, че съм против жената да бъде кухненски робот? Ми не съм, разбира се!;)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #10 -: Август 13, 2015, 06:25:30 pm »
Жената може да е щастлива и без да има кариера като има добър мъж до себе си и няколко деца, докато обратното не е вярно. Затова природата си казва думата - може жена да е много успешна в кариерата си, но на 30 ще страда, че не се е омъжила и не е родила деца. Може би е природа.  :)
Само искам да ми кажеш как ти- мъж успя да дадеш едно такова голямо обобщение за това кога видиш ли жената била щастлива. Е, не си прав и няма да ти кажа " Щото така", а ще ти обясня ПОДОБНО.

1. Обществото, в което живеем се отдалечава доста от патриархата, в който ти май си останал. Всяка ОБРАЗОВАНА жена желае да се реализира по един или друг начин. Реализацията далеч не стига до печката, пералнята и парцала - това не е реализация, а задължения граничещи със слугуване, най-вече ако не са по собствено желание и инициатива.

2. Жените по природа са по-издържливи и могат да понеса в пъти по-голямо психическо и физическо натоварване. Сега не се хващай буквално за "физическо натоварване", защото е ясно че една жена не може да вдигне 100 кг от лежанка. Имам предвид нещо различно- жените могат часове на ред да не спират да работят интензивно и то различни дейности. От това автоматично следва, че кариерата и семейството са две напълно съвместими части от живота на една жена.

3. Има жени, които категорично отказват да създават семейства. Това е техен избор и е същият както при мъжете, които не искат семейства. След като са стигнали до този извод и са взели това решение, означава, че за тях щастието се мери в друг единици. Не е нужно да имат деца, за да се чувстват пълноценни хора.


Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #11 -: Август 13, 2015, 06:43:55 pm »
Момчета/мъже като ви чета публикациите ми се струва, че в реалния живот сте насъбрали много на някоя силна, властна и авторитетна жена. Не може да сте толкова крайни и е повече от абсурдно да прехвърляте цялата отговорност за домакинската работа и отглеждането на децата ви на жената.
Нали сте мъже трябва да сте силни, да давате пример, да сте глава на семейство, а какво излиза вие по цял ден ще работите в общия случай за жълти стотинки, а жената да се оправя със всичко останало. Много е удобно така. От както сте се родили някоя жена да ви дондурка - мама, баба, съпруга, любовницата. Винаги сте под крилото на някоя жена и сега, когато и ние искаме да се развиваме - не може.
Слава богу колкото и да си мрънкате действителността ни е такава, че ако и мъжът и жената не работят и не изкарват пари, семейството ще умре от глад в общия случай. Следователно всички задължения трябва да си ги поделяте, защото за разлика от вас жената като се прибере от работа в къщи не си почива, а тепърва за почва да работи....

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #12 -: Август 13, 2015, 07:20:37 pm »
Истината е, че българинът е адски неуверен и властен. Той не иска да има равностоен партньор, на който не може да тропа по масата и да командори. Той е и ревнив и не иска жената да излиза от вкъщи, защото може да види нещо по-интересно от домашния любимец и да започне да открива недостатъци.
Българинът е толкова егоцентричен, че за него да има жена-началник е долно падение. Че как ще се подчинява на жена? Мястото и е до печката, разбира се.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #13 -: Август 13, 2015, 07:44:29 pm »
Този българин пак жени го раждат и възпитават, така се замислете малко... :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #14 -: Август 13, 2015, 08:16:15 pm »
Този българин пак жени го раждат и възпитават, така се замислете малко... :D

Именно! Аз от години натяквам на всички мъжки майки, които познавам,  че възпитават безполезни хрантутници. Тичат им по задника цял живот, примък-отмък и накрая се молят да ги вземе някоя, та да им се махнат от ръцете.
Някои мъже си намират майстора, като се оженят и влизат в правия път, ама доста си остават разглезени от мама тирани.