Автор Тема: Високото кръвно и как да се справяме с него  (Прочетена 6243 пъти)

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Аз имам високо кръвно и искам да го намаля. Взимам си всички хапчета който са ми предписани но все пак имам проблем и не ми се получава.
Възможно ли е това, че обичам много да си соля яденето да е фактор?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Високото кръвно и как да се справяме с него
« Отговор #1 -: Август 17, 2015, 05:52:03 pm »
Чесънът до колкото знам върши работа - чесън с кисело мляко ми е любимата храна, макар и да нямам високо кръвно. Соленето на яденето не смятам, че е някакъв проблем, тъй като натрият си е важен микроелемент и особено в горещите летни дни е жизнено необходим - 25 грама сол дневно е препоръчително при много горещо време, за да не се обезводнява тялото. Не вярвам да успяваш да достигаш такива стойности.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Високото кръвно и как да се справяме с него
« Отговор #2 -: Август 18, 2015, 05:09:58 pm »
Да, и аз се съгласявам за чесъна.  Приятелката ми е с ниско кръвно и когато направя нещо по-чесново и направо умирга и пребледнява та може да пробваш това!

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: Високото кръвно и как да се справяме с него
« Отговор #3 -: Август 18, 2015, 05:12:13 pm »
Според проучвания голяма част от българското население страда от високо кръвно . Според това което сам чувал чесънът наистина помага  , но и зависи дали си подложен под голямо/някакво напрежение което може би ти покачва кръвното.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Високото кръвно и как да се справяме с него
« Отговор #4 -: Август 21, 2015, 05:18:11 pm »
Мисля че солта е един от факторите за повишаване на кръвното ,препоръчително е да я намалил ,ако до сега неси  и да чесънът помага за свалянето на кръвното.