Автор Тема: Какви плодове обичате и как ги съчетавате в диетата си?  (Прочетена 9257 пъти)

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Аз обичам ананас, ябълка банан и бананите ( това са ми най-най-любимите )
Комбинирам ги сутрин с едно кисело мляко ( по малко от всеки плод ) и малко вечер но не веднага след вечеря ами час или час и нещо след това защото така или иначе си лягам късно

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Единственият плод, който недолюбвам е пъпеш - ям го, но с не особено удоволствие. Иначе няма плод, който не бих хапвала често и с удоволствие.
Този, на който не мога да се наситя - ананас. :)
Как ги съчетавам? Използвам ги, като основно хранене през деня. Избягвам ги вечер, но понякога не се удържам. :)

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Единственият плод, който недолюбвам е пъпеш - ям го, но с не особено удоволствие. Иначе няма плод, който не бих хапвала често и с удоволствие.
Този, на който не мога да се наситя - ананас. :)
Как ги съчетавам? Използвам ги, като основно хранене през деня. Избягвам ги вечер, но понякога не се удържам. :)
И аз не обичам пъпешите, странното е че повечето хора са така.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Аз банани може би съм изял най-много от всички плодове - винаги си купувам банани, когато ходя на пазар. Но разбира се, както с всяко нещо, не бива да се прекалява и гледам да не изяждам повече от 3 банана дневно по възможност не на веднъж, че и на това съм способен. :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз банани може би съм изял най-много от всички плодове - винаги си купувам банани, когато ходя на пазар. Но разбира се, както с всяко нещо, не бива да се прекалява и гледам да не изяждам повече от 3 банана дневно по възможност не на веднъж, че и на това съм способен. :D
На мен от бананите ми излизат киселини. Някой друг имал ли е такъв проблем?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Аз обичам презрели, а пък те се водят алкална храна, ако хапваш зелени тогава не знам. По неузрелите банани по принцип запичат и са подходящи при разстройство - изпробвано, а пък с кафявите точки си разхлабват. :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Може би точно защото са алкална храна, бананите повишават киселинноста в стомаха.
Иначе нямам проблем със стомаха, но бананите ми действат така, независимо колко са узрели.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Плодовете са страшно вредни и не ям никакви. Като видя плод и започва да ми се повдига, смятам, че трябва плодовете да бъдат забранени за консумация, защото страшно много вредят на здравето.

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Плодовете са страшно вредни и не ям никакви. Като видя плод и започва да ми се повдига, смятам, че трябва плодовете да бъдат забранени за консумация, защото страшно много вредят на здравето.

Ново 20! И това нАучно откритие от кога е?
Щом плодовете вредят, кое е полезно? Ти какво смяташ за полезно?

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Плодовете са страшно вредни и не ям никакви. Като видя плод и започва да ми се повдига, смятам, че трябва плодовете да бъдат забранени за консумация, защото страшно много вредят на здравето.

Да това е вярно! Но само за тези който са пръскани с отрови и с много боя!

Иначе бих питала какви наркотици взимаш и бих ти препоръчала да си смениш диларът, защото нещо много зле ти влияе стоката му !

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Страшно много обичам сини сливи, но те не са плодове и мога да изям с тонове, без да се наситя.