Автор Тема: Аутизъм - измислица за милиони или реална болест  (Прочетена 6863 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Според мен в днешно време темата за децата аутисти се истеризира прекалено много. Едва ли не на всяко по-затворено и необщително дете му се лепва диагнозата аутист, а на всяко по-буйно, което прави повечко бели, веднага става хиперактивно. По логиката на възпитателите в детските градини вече няма нормални деца. И така вкарват филми в главата на родителите, че децата им са болни, тръгват по лекари, които още повече ги филмират. Според мен тази работа със статистиката, че броят на аутисти нараствал е много изкривена, защото до преди 15 години такава диагноза просто нямаше, а сега изглежда по американски и европейски почин се появи и у нас. Няколко години по-късно половината деца станаха аутисти.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Аутизмът си е болест. Колкото до хиперактивните деца, според мен се злопупотребява с тази диагноза и доста непослушни или просто невъзпитани деца, да не го кажат направо на родителите ги баласмоват с това, че децата им били хиперактивни.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Всяко дете е хиперактивно. Особено за затлъстели лели и чичовци, които не са свикнали или са забравили какво е да си на тези години - съвсем.
За аутизма вече е друг въпрос. Но като гледам заобикалящата ни среда - повече възрастни причислявам към графата на аутистите, отколкото деца.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...