Автор Тема: Трябва ли да се притеснявам ?  (Прочетена 13616 пъти)

betina_99

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Трябва ли да се притеснявам ?
« -: Юли 27, 2015, 03:01:52 am »
Здравейте,искам да споделя за моя проблем.От месец-два докато спя се събуждам като спирам да дишам и имам силно сърцебиене.Събуждам се по два или три пъти и ми е изключително некомфортно.Приятелят ми ми казва,че през нощта дишам трудно.Има ли повод за притеснение ?Благодаря предварително.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #1 -: Юли 28, 2015, 01:30:39 am »
Според мен трябва да запазите спокойствие и да се консултирате със специалист. Много е вероятно е да си внушавате или да получавате панически атаки по време на сън или да сънувате кошмари, които след това да не помните.  :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #2 -: Юли 29, 2015, 11:13:52 am »
Да. И на мен ми изглежда, като класическа паник атака, но пък може и да е респираторен проблем. Ако се изключи проблем с дишането, като цяло, значи става дума за паника по време на сън. Причините за паник атаките винаги се намират на подсъзнателно ниво, така че потърсете какво Ви ''яде'' и го накарайте да спре да го прави - ще започнете да спите, като бебе отново. :)

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #3 -: Август 17, 2015, 06:27:45 pm »
Аз имах подобен проблем + обилно потене.
Оказа се много просто, творих прозореца и започнах да спя като къпан. Малко е странно лятото с одеалце но пък е на чист въздух и като къпан :Д

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #4 -: Август 18, 2015, 06:19:41 pm »
Също така освен въздуха в стаята, може да сложиш едно бурканче с вода защото може влажността на въздуха да е много ниска

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #5 -: Август 18, 2015, 06:44:35 pm »
Възможно е да е и алергична реакция към нещо - праха, с който переш завивките, екзотични цветя в стаята... Потърси причинител на алергия. :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #6 -: Май 18, 2016, 04:45:08 pm »
Задължително се консултирай с лекар. На мен ми прилича на сънна апнея. Тя е лечима до колкото съм чувала и не нищо страшно.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #7 -: Април 06, 2017, 06:44:21 pm »
Здравейте,искам да споделя за моя проблем.От месец-два докато спя се събуждам като спирам да дишам и имам силно сърцебиене.Събуждам се по два или три пъти и ми е изключително некомфортно.Приятелят ми ми казва,че през нощта дишам трудно.Има ли повод за притеснение ?Благодаря предварително.

Аз пък като ме събуди телефон или нещо такова съм с някакво сърцебиене. Не знам дали се стряскам или нещо подобно, но наистина супер дискомфортно е и малко почвам да се притеснявам. Най-често се проявява това като съм под малко по-сериозен стрес или съм недоспал няколко дни.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #8 -: Април 06, 2017, 07:32:08 pm »
Миличка, най-важното е да не се стряскаш.  :-*
Сигурно имаш много неща на главата.
Просто отиди на СПА за няколко дни. Или на моренце.
Като цяло намали стреса и след няколко дни ще си като нова.  ;)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #9 -: Април 07, 2017, 11:45:13 am »
Моето мнение е да сведеш стреса и напрежението в живота си до минимум. Не съм сигурна дали това е сериозна препратка към сърцебиене и дискомфорт, но смятам, че дава някакво отражение, дори и минимално. Преди да заспиш мисли за хубавите неща, които са ти се случили, опитай се да се фокусираш единствено върху положителното в живота. Не съм специалист в тази област, но преди време и аз имах такъв период, който, за моя огромна радост, вече отмина. Това, което ми помогна, беше вътрешната нагласа. Както е казано: "Ако ние самите не си помогнем, няма кой друг да го направи вместо нас.".. (не съм сигурна дали цитирах правилно)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Трябва ли да се притеснявам ?
« Отговор #10 -: Май 10, 2017, 05:58:09 pm »
Освен стрес, причината за това състояние може да бъде и някакво заболяване. Според мен не трябва да разчиташ на случайността и консултацията с лекар е наложителна. Дано не е нещо сериозно, но това трябва да бъде потвърдено от специалист.