Автор Тема: Влизате ли у дома с обувки?  (Прочетена 22113 пъти)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Влизате ли у дома с обувки?
« -: Септември 02, 2015, 10:20:18 am »
Какво мислите за влизането у дома с обувки?
Някой от вас прави ли го?
Карате ли гостите си да се събуват?
Аз винаги съм влизал вкъщи с обувки, но ми се струва, че като цяло тази практика не е много популярна. До сега съм виждал да го правят само на няколко места. Хората казват, че пода щял да се изцапа, но аз не ям и не спя на пода така че това не ме тревожи. Килимите се перат, плочките се мият, паркетът се почиства.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #1 -: Септември 02, 2015, 10:56:16 am »
Като маниак на тема чистота, никога не го правя и рядко позволявам на някой друг да го прави.
Килимите се перат трудно, а и лъскането на пода също не е голям кеф - събувай си обувките! Стига си си намирал оправдания! ...така и краката ти ще си починат малко - запарването от обувките причинява гъбички.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #2 -: Септември 02, 2015, 11:06:42 am »
Това е ужасна практика! Замисляш ли се, че по улиците има всевъзможна мърсотия, която вкарваш в дома си? Кучешки, котешки изпражнения по килима - отвратително!

А някои изроди се храчат и плюят по улиците... Такива искам да ги обеся публично за назидание!

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #3 -: Септември 02, 2015, 12:21:34 pm »
Това е ужасна практика! Замисляш ли се, че по улиците има всевъзможна мърсотия, която вкарваш в дома си? Кучешки, котешки изпражнения по килима - отвратително!

А някои изроди се храчат и плюят по улиците... Такива искам да ги обеся публично за назидание!
Аз затова съм махнал килимите, защото те са развъдник на акари и се перат само веднъж годишно, по-добре е да чистя дървения под, отколкото да гълтам праха от килима.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #4 -: Септември 02, 2015, 06:49:50 pm »
Ми не ми е уютно без килими. У нас настилките са ламинат и теракота, но навсякъде има и поне малко килим.
Не искам да ми кънти, като в подземията на Гестапо, а акарите ме придружават и в леглото, така че килимът не е проблем. Стъпки от обувки по паркета или плочките пак е гадна гледка - събувайте се!!! Или както казваше една баба от моя край: ''Изуйте се'' :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #5 -: Септември 03, 2015, 07:38:57 am »
Събувам се само ако няма да ми се налага да излизам пак или ако си стоя с лаптопа в леглото. Но така или иначе, дори и когато се събуя ходя с пантофи, а не бос. Когато в къщи идват гости и тръгнат да се събуват майка ми много се дразни :) . Вика че ако и замирише на крака от някой направо пощурява :)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #6 -: Септември 03, 2015, 11:55:17 am »
Събувам се само ако няма да ми се налага да излизам пак или ако си стоя с лаптопа в леглото. Но така или иначе, дори и когато се събуя ходя с пантофи, а не бос. Когато в къщи идват гости и тръгнат да се събуват майка ми много се дразни :) . Вика че ако и замирише на крака от някой направо пощурява :)

Когато вкъщи идват гости им даваме пантофи. Пред перспективата да ми лепят изпражнения, кал и храчки по пода и това да ми омиришат пантофите избирам второто. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #7 -: Септември 03, 2015, 01:40:50 pm »
На мен пък гости не ми идват, но аз си се събувам, избягвам да влизам дори и съвсем за малко вътре в обувки. Ако ходя с чехли навън, задължително си изплаквам краката преди да вляза.

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #8 -: Септември 03, 2015, 09:38:18 pm »
На мен пък гости не ми идват, но аз си се събувам, избягвам да влизам дори и съвсем за малко вътре в обувки. Ако ходя с чехли навън, задължително си изплаквам краката преди да вляза.

Най-после един подреден мъж! :)
Защо не ти идват гости? За да не цапат? Да дойда аз?

Вени80

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #9 -: Септември 04, 2015, 02:18:23 pm »
Не съм влизала и няма да влезе с обувки  у дома  все пак няма да чистя след всеки влезнал с обувки. Гостите ми си знаят и си събуват обувките отвънка.:-)

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #10 -: Септември 09, 2015, 06:35:00 pm »
Има случаи, когато гостите те поставят в кофти ситуация. Една баба-шведка оня ден ми се намъкна с джапанките! Джапанки!!! Не можа да ги събуе овцата тъпа, а тъкмо бях лъснала пода. Неудобно ми беше да и кажа да се събуе, та после чистих пак.

Ако влизате някъде, поне попитайте дали може с обувките. Така е възпитано.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #11 -: Септември 09, 2015, 07:05:13 pm »
Естествено, че се събувам. Ако не се събуя, ще трябва аз да чистя, пък и не мисля, че е хигиенично.

paqchka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #12 -: Септември 09, 2015, 07:12:07 pm »
Разбира се че не е хигиенично , ни е у дома се събуваме отвънка и си внасяме обувките в шкаф които е за тях . Това го правим понеже живеем в никой и един път вече ни бяха откраднали  обувките .

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #13 -: Септември 10, 2015, 10:45:17 am »
Има случаи, когато гостите те поставят в кофти ситуация. Една баба-шведка оня ден ми се намъкна с джапанките! Джапанки!!! Не можа да ги събуе овцата тъпа, а тъкмо бях лъснала пода. Неудобно ми беше да и кажа да се събуе, та после чистих пак.

Ако влизате някъде, поне попитайте дали може с обувките. Така е възпитано.

Повечето хора не се събуват, поне където съм ходил извън България. Само в Турция е също като при нас.

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #14 -: Септември 10, 2015, 11:44:56 am »
Има случаи, когато гостите те поставят в кофти ситуация. Една баба-шведка оня ден ми се намъкна с джапанките! Джапанки!!! Не можа да ги събуе овцата тъпа, а тъкмо бях лъснала пода. Неудобно ми беше да и кажа да се събуе, та после чистих пак.

Ако влизате някъде, поне попитайте дали може с обувките. Така е възпитано.

Повечето хора не се събуват, поне където съм ходил извън България. Само в Турция е също като при нас.

Ааа, не съм съгласна. Събуват си се и даже го изискват и от гостите си.
Ходила съм в Швеция на гости и не съм влизала с обувките. Там даже не те допускат много-много до личната територия, като банята на домакините, например. Има баня с тоалетна за гости и ходиш там. Тази баня също е в перфектно състояние, разбира се, но усещаш, че не те приемат напълно. Май само ние българите сервилничим пред госта и го поставяме на пиедестал.