Автор Тема: Бихте ли се подложили на регресия?  (Прочетена 15852 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Бихте ли се подложили на регресия?
« -: Септември 08, 2015, 02:08:59 am »
Бихте ли се подложили на регресия, за да си спомните предходни същесвувания? Какво бихте искали да научите за миналите си животи? Бихте ли потърсили в миналото причина за някои сегашни възгледи, фобии и необясними влечения?

Уточнявам, ако регресията бъде извършена от опитен психолог, а не от някой шарлатанин.

Аз бих, но у нас, освен Христо Нанев май няма други, които практикуват, а той не е психолог.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #1 -: Септември 08, 2015, 02:28:09 am »
Абе това са некви врели-некипели да ти кажа. Преди всяка година си поставях за цел нещо. Една от годините ми се съсипа, защото бях решил да задълбая в хипнотерапията и хипнозата - започнах да чета много из нета, но навсякъде в сериозните издания професионалистите заключаваха, че това си чиста измама и шарлатанство. С други думи не е нужна хипноза, за да накараш хората да се правят на маймуни - питайте жената :D :D Любовта работи по-добре между другото :D

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #2 -: Септември 08, 2015, 08:14:03 am »
Аз като цяло съм по-скоро скептичен, че съществуват минали животи, но пък бих се подложил на хипноза от добър специалист за да си изясня доста неща. Честно казано, едва ли има човек, когото да разбирам по-малко от себе си. Доста неща са ми неясни :)...

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #3 -: Септември 08, 2015, 11:36:42 am »
С други думи не е нужна хипноза, за да накараш хората да се правят на маймуни - питайте жената :D :D Любовта работи по-добре между другото :D

Хм, искаш да кажеш, че жената е подмината от еволюцията или че е претърпяла обратна такава? За някои екземпляри съм склонна да се съглася или ти визираш конкретна жена? Кажи ѝ името, та да я питаме.

Колкото до регресията - тя е факт. Да я обсъждаме чисто теоретично и да я отхвърляме без да я познаваме е повърхностно. Разбирам, че хората са малко запознати с тази практика и гледат скептично на всичко непознато, но пък не си ли задавате въпроси, бе хора?

Не ви ли гризе постоянно въпросът: Защо? Какъв е смисълът на всичко? Какво се случва после?
Аз искам да знам. Да, плашещо е, но за мен да се оставиш на течението и да не се интересуваш, какъв дълбокият замисъл на живота не е опция.

Ето малко личен опит на дипломиран психолог по темата: https://www.youtube.com/watch?v=PJfymgxkLw4

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #4 -: Септември 08, 2015, 09:28:17 pm »
Има данни, че хипнозата е гранично състояние между съня и бодърстването, така че не знам какви специалисти сте чели, но със сигурност помага при някои заболявания и за справяне с различни фобии. А това за постигане на житейските цели е доста относително според мен.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #5 -: Септември 08, 2015, 10:53:34 pm »
Нека се придържаме към темата за регресията, която може да бъде извършена под хипноза, но могат да се използват и различни техники за релаксация, каквито ползва Христо Нанев.

Замисълът е: Вълнува ли ви какви сте били в предишни животи?
Търсите ли обяснение за сегашното си съществуване - цел, карма, уроци, изкупуване на минали грехове?
Търсите ли обяснение за специфични неща от своя характер - фобии, таланти, по-особена чувствителност, възгледи. Чудили ли сте се защо сте толкова различни, като характер и възгледи от своите родители, например?
Какъв процент от своя характер обяснявате с възпитание, среда и т.н. и какъв процент остава без обяснение? На какво го отдавате ако не на натрупан през животите опит?
Не може да не сте мислили за отвъдното, за живота след смъртта - не искате ли да получите отговори сега, а не когато се случи неизбежното?
Регресията лекува много фобии, а аз лично съм личност, изтъкана от страхове, за повечето от които нямам логично обяснение. Отдавам ги на минали неприятни изживявания и искам да ги преживея отново, за да ги преодолея.
Искам и среща с починали близки - това е главният мотив да искам регресия.

Замислете се над тези аспекти и чак тогава отхвърлете категорично регресията. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #6 -: Септември 09, 2015, 04:16:04 pm »
Аз не бих се подложим, харесвам се такъв какъв съм и не ми трябва да ми промиват мозъка.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #7 -: Септември 09, 2015, 05:28:45 pm »
Аз не бих се подложим, харесвам се такъв какъв съм и не ми трябва да ми промиват мозъка.
Я си представи че си бил пират в предишен живот и се сетиш къде си скрил съкровището?

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #8 -: Септември 09, 2015, 05:52:57 pm »
Аз не бих се подложим, харесвам се такъв какъв съм и не ми трябва да ми промиват мозъка.
Я си представи че си бил пират в предишен живот и се сетиш къде си скрил съкровището?

Ясно! Нямате никаква идея за какво говорим, но пък това не ви пречи да говорите глупости. :)

Ако някой е запознат или поиска да се запознае с темата, ще се радвам да обсъдим въпроса.

MissKisSs

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #9 -: Септември 09, 2015, 05:53:39 pm »
Не бих се подложила на тази процедура , защото мисля че е глупост и  е номер на някои да ти вземе парите. Освен това не вярвам в предишни животи и от сорта вярвания. :-)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #10 -: Септември 09, 2015, 05:55:53 pm »
Аз не бих се подложим, харесвам се такъв какъв съм и не ми трябва да ми промиват мозъка.
Я си представи че си бил пират в предишен живот и се сетиш къде си скрил съкровището?

Ясно! Нямате никаква идея за какво говорим, но пък това не ви пречи да говорите глупости. :)

Ако някой е запознат или поиска да се запознае с темата, ще се радвам да обсъдим въпроса.

Добре, аз искам да разбера повече!
Вземи ме просветли, моля ТА!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #11 -: Септември 09, 2015, 06:39:22 pm »
Добре, аз искам да разбера повече!
Вземи ме просветли, моля ТА!

Ми дала съм линк към материал, в който психолог, подлагал се на регресия обяснява много изчерпателно всичко. Виж го, информирай се.
Това за начало, иначе аз нямам личен опит в регресията (все още).

paqchka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #12 -: Септември 09, 2015, 07:15:38 pm »
Бих се подложила на такава процедура ,  понеже ще ми интересно какво сам била в предишния си живот . Някоя крава сигурно според мъжът ми .

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #13 -: Септември 10, 2015, 11:55:58 am »
Бих се подложила на такава процедура ,  понеже ще ми интересно какво сам била в предишния си живот . Някоя крава сигурно според мъжът ми .

Опасявам се, че мъжът ти е прав. :)

Регресията не е детска игра, в която ей така, от любопитство си спомняш минали животи, за да видиш какво си бил. Това е нещо много сериозно и ако някой, някога си направи труда да изгледа клипа, към който дадох линк, ще види как Оксана казва същото - трябва да има сериозна причина, а не да се прави от любопитство!

Принципно, всеки човек има причина да се подложи, защото миналото има огромно отношение към настоящето, но не всеки е узрял за идеята и е разбрал, че са му нужни отговори.
Оказа се, че у нас има психолози, които практикуват регресия. Аз твърдо заявявам, че ще потърся и ще се подложа. После ще ви разкажа какво е изживяването и дали ми е помогнало. :)

SineokDqvol

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Бихте ли се подложили на регресия?
« Отговор #14 -: Септември 10, 2015, 11:56:31 am »
Преди бях чувала  за  регресията ,но неме интересува какво сам била в предишния си живот , ако има въобще нещо такова като прераждане.