Автор Тема: Защо съвременните жени пият повече алкохол от майките си?  (Прочетена 14793 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Днес прочетох една статия и се замислих, дали това социално явление не е опасно за здравето на бъдещите поколения?

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Всичко е опасно за бъдещите поколения - и по-замърсената среда и синтетичната храна и огромните количества алкохол, които някои бъдещи майки поглъщат днес. Слава богу,  природата ни е направила приспособими и бъдещите човеци ще трябва да мутират, за да се приспособят. Дано доживеем да видим какви екземпляри ще се пръкнат. :)

златка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Не мисля че с повечето количество алкохол което приемат  днешните майки  вредят на здравето на децата си толкова колкото други фактори които по горе споменахте.

Анелия

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Пият повече защото сега има свобода преди жената имала за отговорност да  пере , чисти , готви и да гледа децата , докато мъжът като се върнел от работа сядал на масата и почвал да яде и пие. Докато сега е различно.

Силвана

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
По-лошото е, че жените почват да пият повече от мъжете си и скоро ще започнат и да ги бият по-редовно

Сициля

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Пият повече защото могат  да пият повече  или защото са отчаяни от живота си .

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Всичко е опасно за бъдещите поколения - и по-замърсената среда и синтетичната храна и огромните количества алкохол, които някои бъдещи майки поглъщат днес. Слава богу,  природата ни е направила приспособими и бъдещите човеци ще трябва да мутират, за да се приспособят. Дано доживеем да видим какви екземпляри ще се пръкнат. :)
То тези алергии дето се получават са точно от много по-чистата от преди време среда. Напротив, преди е било много по-мръсно, сега е много по-чисто в сравнение с тогава.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Алкохола е доста кофти навик, независимо дали за мъже или за жени. Малко са хората, на които им понася. На мен не ми понася. Прави ме много подтиснат. Повечето мъже обаче според мен прекаляват. При жените е същото , но по-силно, защото ядат по-малко и са с по-малко тегло. Според мен хората като пият стават доста агресивни и гадни.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Много е стресът в живота на съвременната жена, преди като завършат училище почти веднага се женеха, а сега трябва да се трудят да изкарват прехраната си. Още поне 5 години и може би това е причината. И после като забременеят спират и докато децата са малки също не пият, но като навлязат в тийнейджърска възраст заедно с тях почват да ходят по дискотеки и кръчми.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Всички мои познати, чиито родители пият, имат много лоши отношения с родителите си.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Аз лично не мога да пия алкохол и това леко ме натъжава, защото не мога да седна на маса с хора и да съм адекватна на тяхното темпо. Максимумът ми е чаша червено вино или бира и това даже понякога ми е в повече. Мисля, че ми липсва ензим, който преработва алкохола и всяка глътка понякога ми действа, като отрова.

Драмата не е голяма, обаче, предвид това, колко грозна гледка е една пияна-заляна жена. Защо пият много съвременните жени? Защото някой ги е излъгал, че това е престижно. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Според мен много хора започват да пият, защото не знаят как да се справят с проблемите си. Това е неприятно, защото така проблемите не се оправят.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Според мен много хора започват да пият, защото не знаят как да се справят с проблемите си. Това е неприятно, защото така проблемите не се оправят.
Да, и това го има. Истина е, че алкохолът може да притъпи болката понякога, но това е моментно състояние. На другия ден тя се връща с пълна сила... в комбинация с тежък махмурлук. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Даже и по-силна :)... А както казваш, махмурлукът влошава още повече положението :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Защо пият повече ли? Ами защото могат :D Според мен е някаква мода това, доста ужасна, но мода. Ще мине като всичко останало!