Автор Тема: Какво мислите за веганите?  (Прочетена 25712 пъти)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #15 -: Ноември 26, 2015, 10:26:50 am »
Всъщност, историята е малко по-особена :). Оказва се, че тези хора, които яли човешко месо в някакво студио, са отстранили малко парче месо от мастната тъкан на стомаха и на дупето по оперативен път. Поне няма изядени :).

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2015, 06:39:31 pm »
Всъщност, историята е малко по-особена :). Оказва се, че тези хора, които яли човешко месо в някакво студио, са отстранили малко парче месо от мастната тъкан на стомаха и на дупето по оперативен път. Поне няма изядени :).

Е, някои си ядат и сополите, ама тогава ги наричаме дебили. :)

В студията изобщо се набляга на хапването на ужасни неща. Помня шоуто ''Страх'' - Fear Factor, в което ги принуждаваха да ядат безумни гадости - и те ядяха и повръщаха за пустите му пари, завалиите... :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #17 -: Декември 06, 2015, 10:16:05 am »
Винаги съм си мислил, че могата да участвам в подобно предаване, защото като цяло мисля, че мога да ям всичко... Гледах едно предаване веднъж, в което ставаше дума за луксозен хотел в Ню Йорк. Там толкова много искаха да впечатлят гостите си, че им предложиха панирани хлебарки, паяци, стоножки и други подобни... Откровенно казано, прииска ми се да опитам тези храни.... Разбира се, идеята е, че хлебарките не са от канала, а от развъдник. беше доста любопитно :)...

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #18 -: Декември 09, 2015, 08:29:40 pm »
Винаги съм си мислил, че могата да участвам в подобно предаване, защото като цяло мисля, че мога да ям всичко... Гледах едно предаване веднъж, в което ставаше дума за луксозен хотел в Ню Йорк. Там толкова много искаха да впечатлят гостите си, че им предложиха панирани хлебарки, паяци, стоножки и други подобни... Откровенно казано, прииска ми се да опитам тези храни.... Разбира се, идеята е, че хлебарките не са от канала, а от развъдник. беше доста любопитно :)...

Развъдник за хлебарки??? Сигурно са имали предвид софийска панелка :)
Те пък не са расли в естествената си среда, т.е. в канала, което значи, че не са гледани на свобода и не са били щастливи - некачествени, демек.

Никога не бих участвала в подобни шоу програми, независимо за колко пари става дума! Нито мога да ям гадости, нито мога да изпълня повечето условия. Имам огромна колекция от фобии и не виждам как ще спечеля такова състезание. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #19 -: Декември 17, 2015, 08:11:05 am »
Те хлебарките не са само в софийските панелки :). Ние миналата година викахме от ХЕИ да обработят целия блок, защото имаще страшно нашествие. У нас имахме по 10 - 20 хлебарки на вечер, а една съседка каза, че смачкала над 40 хлебарки за една нощ и не могла даже да спи. Дойдоха и обработиха целия блок отгоре до долу, мази, тавани... Накрая се оказа, че причината е, че на покрива имало гнезда на гълъби и там е биило страхотия. Около черупките на излюпените гълъбчета имало стотици хлебарки. От тогава до сега, след обработката на сградата, не е имало дажи и една хлебарка...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #20 -: Декември 17, 2015, 12:06:02 pm »
Да, насекомите се смята, че могат да решат проблема с изхранването на населението, защото са богати на белтъчини и други полезни вещества и са най-многобройни.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #21 -: Декември 18, 2015, 05:17:35 pm »
Да, насекомите се смята, че могат да решат проблема с изхранването на населението, защото са богати на белтъчини и други полезни вещества и са най-многобройни.

Точно! И не е нужно да са гадни. Специално за хлебарките от ферма гледах, че ги сравняват с панирани калмари или скариди. Ставали хрупкави :).

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #22 -: Декември 18, 2015, 10:12:35 pm »
Аз не виждам особена разлика между някои части от животните, които минават за ядими и насекомите. Щом можеш да ядеш шкембе, мозък, черва, уши, опашки, очи - не виждам проблем да ядеш хлебарки, та дори и живи. А какво мислите за мишките и плъховете? Все пак, те не са по-големи преносители на зарази от хлебарките? :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #23 -: Декември 19, 2015, 05:24:04 am »
Бих опитал и това, но като цяло само ако е от развъдник. :) Най-странното ещо, което съм ял е котешка консерва :). Вкъщи имаше много неща, а аз налетях на консервата за да я опитам. :) не ми хареса, много е безвкусна. Явно няма никакви подшравки хехех

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #24 -: Декември 19, 2015, 04:30:47 pm »
Бих опитал и това, но като цяло само ако е от развъдник. :) Най-странното ещо, което съм ял е котешка консерва :). Вкъщи имаше много неща, а аз налетях на консервата за да я опитам. :) не ми хареса, много е безвкусна. Явно няма никакви подшравки хехех

Ние с теб сме в двете крайности - аз съм много предубедена и не бих опитала някои храни, дори и да са чисти и с растителен произход. Качамакът, например е нещо, което никога не съм опитвала, но знам, че няма да ми хареса, а не мога и да се насиля да го опитам. Освен това съм ужасно гнуслива....
Ти пък, от друга страна си направо екстремист. Дано имаш здрав стомах и силна имунна система. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #25 -: Януари 23, 2016, 08:27:03 am »
Ям качамак и доста ми харесва... На мен специално ми напомня на мляко с гриз, може би заради консистенцията... Като цяло е доста неутрален на вкус и много завси как ще го приготвиш - сладък или със сирене например... :) Доста съм краен в храненето, но пък избягвам чипсове и разни пъстроцветни джунджурии в шарени опаковки :)

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #26 -: Май 12, 2016, 11:51:12 am »
Веганството е начин на живот, който изключва експлоатацията на животни. За мен е ок, тъй като ние сами избираме как да се храним. Това до известна степен определеля не само емоционланото ни, но и здравословно състояние. Човек сам решава как да се чувства !!!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #27 -: Май 13, 2016, 12:27:45 am »
Интересното при веганството и вегетарианството е, че неусетно се превръща от начин на хранене в мироглед и постепенно се насочваш и към подходящите философии - източните. Като цяло, лош веган и вегетарианец трудно ще намерите, но пък намерите ли го - бягайте бързо. :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #28 -: Юни 09, 2016, 12:06:11 pm »
Човечеството ни е оцеляло, благодарение на месото в крайна сметка. Аз не разбирам нито вегетарианците, нито веганите, но и не ги съдя. Тяхна работа е какво ще ядът и как ще живеят. Просто не искам да ми навират в очите убежденията си и да ми обясняват колко невинни животни са измерели, в името на пържоли и кюфтета. Аз месо ям, както и моите родители и техните родители и тн и сме отглеждали животни точно за тази цел - да са храна!

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Какво мислите за веганите?
« Отговор #29 -: Април 18, 2017, 09:48:32 am »
Всеки си има право на избор за това дали да яде месо или не, но на мен ми се струва, че ако няма някакво медицинско основание за това, месото не бива да се избягва :)