Автор Тема: Белези и стрии-каква козметика помага?  (Прочетена 18366 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Има ли спасение от белезите и стриите?Каква козметика сте ползвали и имаше ли ефект?

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #1 -: Август 16, 2014, 08:56:59 pm »
Не разбирам от подобна козметика, но паднах като видях по морето стрии по млади момичета, които сигурно нямаха 20 години. Не знам какво става, но състоянието е направо плачевно. Натокани иначе а-у...а като се съблекат по бански...и тичай наопаки... :-\

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #2 -: Август 17, 2014, 11:07:58 pm »
Е да те светна,че спасение от стриите няма.Всичко опира до еластичността на кожата.
Ползването на обикновената козметика, която се намира в аптечната мрежа е безсмислено.Всичко е стръв за шарани.

От козметичните салони, където предлагат специални процедури с професионална техника и козметика има някакъв ефект.Но за пълно премахване изобщо не става дума.Това сочи опита на мои дружки.

Аз си имам стрии.И аз като бях на 20 пищях и ревах.После пораснах.И вече ми е през ... шъ съ сетиш.Ако ме видиш в салон за красотъ ела ми се обади.
Не мога да ги разбера тия жени,които по няколко дни в седмицата висят с часове на някакви процедури...Все едно ще излъжеш природата и времето.
Ама то си е въпрос на умствен багаж и светоусещане.Аз ще намеря милион по-интересни и смислени неща,които да направя в това време.

Ебала съм го и мъжа дето стриите на жена си не може да преглътне. Не казвам че една жена не трябва да се поддържа.Напротив,но за това не е нужно да висиш с часове за да те тунинговат.

Да родиш дете и да нямаш стирии е все едно да пръцкаш и да мирише на рози...

 
« Последна редакция: Август 17, 2014, 11:09:46 pm от Fiore »

allegrialis

  • Гост
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #3 -: Август 19, 2014, 11:18:06 pm »
Нямам стрии. На 25 съм. Но, изобщо не си правя илюзията, че ще ме подминат...
Не ми пука.  ;D

 Да, Фиоре, права си - всичко зависи от еластичността на кожата. Няма начин, след рязко увеличаване на теглото и после връщане на нормалното... да не се появят стрии. Има и други фактори - начин на хранене, прием на течности, спортуване.
Примирявам се още от сега.  :) Защото... и аз, мразя губенето на време в козметични студиа. Мразя дори да ходя на фризьор/ не понасям да ми докосват и скубят косата/ и само, когато сменям рязко визията посещавам клюкара си фризьор.

Странно, но до този момент изобщо не бях се замисляла за това...

 Като всяка жена държа на фигурата си, спортувам джогинг - ставам всяка сутрин рано, но да вися с часове и да слушам разни фръцли - ах, ох, мох, да мажат тялото ми с разни химии, и да губя времето си, като ме "изтезават", няма как да се случи.  И дали ще ме харесват със стрии, или без - не ми дреме.  ;D

Майка ми ползва някаква козметика, някакви природни продукти, но, просто не съм се интересувала дали и какъв ефект има.  :)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #4 -: Август 20, 2014, 11:15:22 pm »
На мен нищо не ми помага.Аз съм човек,който яде безобразно много плодове и зеленчуци.Вече спазвам и някакъв хранителен режим.Но кожата ми си е все така суха... От там и еластичността е много лоша... А сега и като отслабнах  :-X  Не знам от кой съм го наследила тоя ген,но със сигурност не е от майка ми.Тя има супер еластична и гладка кожа.На мен ми остава само да компенсирам с химия.След всеки душ трябва да се мажа иначе става много лошо.А сега в тая жега е кошмар.

Може изобщо да не ти се появят стрии,не го мисли от сега. Мъжете много обичат да се изказват по такива теми,но когато те съблекат само едно им е в главата  ;D и слон да влезне в стаята няма да забележат.

И аз не понасям да ми пипат косата  ;D Последния път като ходих да ми вземат малко връхчетата даже фризьорката ме усети и ми каза "Добре ли сте?Удобно ли ви е?Аз бързам да ви свърша,че ви усещам много напрегната."  ;D 

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #5 -: Март 02, 2015, 06:23:00 pm »
Аз нямах никакви проблеми с тях докато не забременях. Сега една година по-късно се мъча с какво ли не да ги позалича, но няма ефект. Още докато бях бременна се мазах с какво ли не. Кремове, правих си и аз разни мазила с кафе, сода и зехтин и всякакви чудеса, но нищо не ми помогна за жалост. Един път появят ли се и край!

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #6 -: Март 21, 2015, 12:39:20 am »
Аз вече се отказах да мисля за тия глупости.Мазах се с какво ли не и не помага.На едни хора кожата е по-податлива на стрии на други не.Това е .
Няколко стрии не ме правят по-малко привлекателна като жена.Имам до себе си мъж,който ме приема такава каквато съм.Не се срамувам от тялото си.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #7 -: Март 24, 2015, 12:06:12 pm »
И аз имам стрии по ръцете от фитнеса, бях качил доста мускулна маса и ръцете ми бяха станали доста големи и ми се появиха стрии, но не ги мажа с нищо :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #8 -: Май 25, 2015, 12:37:07 pm »
Стриите се появяват при драстично напълняване, когато кожата се разтяга рязко и се късат елстични влакна. Това е не само грозно, но и нездравословно, така че тайната в борбата със стриите е да не се напълнява драстично. Бремените жени правят грешката да го удрят на ядене, с оправданието, че ядат за двама и затова страдат от стрии. Истината е, че тялото и по-точно корема не растат чак толкова бързо, че да се появят разкъсвания - лакомията е виновна, не бременността.

Я питайте Жизел Бюндхен, като роди 2 деца има ли стрии. :) Да, и кожата е фактор, затова не я подлагайте на рязко и агресивно разтягане.

п.с Все пак за тези, на които им  дреме и предпочитат да се тунинговат мога да препоръчам липомасаж. Е, малко скъпичко излиза ако направиш 10-15 процедури, но пък резултатът е добър, а освен това, по този начин се намалява и целулитът и обиколката на ханша, талията и бедрата.
« Последна редакция: Май 25, 2015, 12:43:08 pm от Nani »

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #9 -: Май 25, 2015, 01:37:12 pm »
Не е точно така, ти не знам дали си раждала момче, но при такава бременност независимо колко се яде при някои жени нивата на тестостерона се покачват, а това води до задържане на вода, което няма как да се избегне с какъвто и да е хранителен режим и в резултат се появяват стриите. Мъжките майки доказано качват повече килограми, отколкото при бременност с момиче.  :) Така че невинаги е по силата на бременните да избегнат качването на килограми особено при бременност с момче.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #10 -: Май 25, 2015, 11:03:14 pm »
Не е точно така, ти не знам дали си раждала момче, но при такава бременност независимо колко се яде при някои жени нивата на тестостерона се покачват, а това води до задържане на вода, което няма как да се избегне с какъвто и да е хранителен режим и в резултат се появяват стриите. Мъжките майки доказано качват повече килограми, отколкото при бременност с момиче.  :) Така че невинаги е по силата на бременните да избегнат качването на килограми особено при бременност с момче.

Което доказва за пореден път колко много вреди нанасят мъжете на жените. :)

Шегувам се. Не съм раждала изобщо, но е истина, че болшинството жени, като забременеят го удрят на хапване, като за последно,а това им причинява не само стрии, но и много здравословни проблеми, наред с по-трудното раждане. Някои жени, както забелязах и тук са непукисти, относно външния си вид, а това не е добре нито за тях самите, нито за семейното им щастие.. ако ме разбират. ;)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #11 -: Май 26, 2015, 10:03:47 pm »
Не е точно така, ти не знам дали си раждала момче, но при такава бременност независимо колко се яде при някои жени нивата на тестостерона се покачват, а това води до задържане на вода, което няма как да се избегне с какъвто и да е хранителен режим и в резултат се появяват стриите. Мъжките майки доказано качват повече килограми, отколкото при бременност с момиче.  :) Така че невинаги е по силата на бременните да избегнат качването на килограми особено при бременност с момче.

Което доказва за пореден път колко много вреди нанасят мъжете на жените. :)

Шегувам се. Не съм раждала изобщо, но е истина, че болшинството жени, като забременеят го удрят на хапване, като за последно,а това им причинява не само стрии, но и много здравословни проблеми, наред с по-трудното раждане. Някои жени, както забелязах и тук са непукисти, относно външния си вид, а това не е добре нито за тях самите, нито за семейното им щастие.. ако ме разбират. ;)
Аз родих момче :) и вярвайте ми хранех се по 3 пъти на ден и то с малки количества храна. Не бях капризна и нищо не ми се прияде, освен един единствен път и то мандарини :D. Въпреки това си напълнях доста и ми се появиха стрии. Нещо не помага! До този извод стигнах и аз.
От известно време слушам за този липомасаж и се каня да проверя дали поне с него ще има някакъв ефект. Някой ако има опит да казва :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #12 -: Август 03, 2015, 11:17:39 am »
От известно време слушам за този липомасаж и се каня да проверя дали поне с него ще има някакъв ефект. Някой ако има опит да казва :)
Днес видях в един вестник, че и Асдис Ран (ако на някой изобщо му говори нещо тази персона) се е подлагала на липомасаж. Даже имаше снимка как и обработват задните части с уреда. Щом известните манекенки го ползват, значи наистина работи. И аз бих искала да пробвам.

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #13 -: Август 26, 2015, 06:11:30 pm »
Една позната ходи във Варна на някаква лазерна терапия, мисля че след 3-4 терапии и изчезнаха стриите

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Белези и стрии-каква козметика помага?
« Отговор #14 -: Август 27, 2015, 12:13:43 am »
Сестра ми си купи крем със слуз от охлюви против стрии. Все забравям да я питам дали има ефект, но пък тя е много несериозна и вероятно не го ползва редовно.