Автор Тема: Акне и проблемна кожа?  (Прочетена 15167 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Акне и проблемна кожа?
« -: Август 02, 2014, 01:44:02 pm »
Каква козметика сте ползвали при акне и проблемна кожа?Помогна ли?

Ivelina Ivanova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #1 -: Август 22, 2014, 10:05:32 am »
Сякаш най-ефективното нещо е да се храним с по-малко мазни храни. Другото е лекуване, а този подход си е превенция, което мисля е доста по-добрия вариант направо да избегнем подобни проблеми.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #2 -: Септември 07, 2014, 10:04:00 pm »
Правилното хранене наистина е важно,но също така не трябва да се прибягва до самолечение,а да се направи консултация с лекар,за да се подберат най-правилните за конкретния случай козметични средства.
Лично аз никога не съм имала проблеми с акне,но много приятелки преминаха през това.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #3 -: Септември 29, 2014, 05:45:04 pm »


Ето ...взимайте Криско сутрин, обед и вечер и ...ще се изприщите :D

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #4 -: Март 24, 2015, 12:07:37 pm »
Аз като тийнейджър си мажех лицето със спирт, но той вече ми минаха

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #5 -: Март 31, 2015, 07:15:24 am »
Моя близка роднина е дерматолог и казва, че за да няма проблеми с акне по лицето има две много важни неща - храненето и хигиената. Лицето не бива да се мие със сапун, защото това активира мастните клетки. Достатъчно е да се използват почистващи кълпчки и вода. Кожата трябва да се подсушава много добре след миене.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #6 -: Юли 08, 2015, 11:58:28 am »
Моя близка роднина е дерматолог и казва, че за да няма проблеми с акне по лицето има две много важни неща - храненето и хигиената. Лицето не бива да се мие със сапун, защото това активира мастните клетки. Достатъчно е да се използват почистващи кълпчки и вода. Кожата трябва да се подсушава много добре след миене.
Бих добавила: Не изстисквайте пъпките сами или поне не с мръсни ръце. Това ги разпространява ужасно бързо.
Не съм имала проблем с акне, но както при всички нормални хора (особено при жените) понякога се появява някоя гадост и честно да си призная атакувам по неправилния начин. Е, гледам поне да бъде максимално хигиенично, но все пак ...
Както се казва: Съветите са, като рициново масло - лесно се дават, трудно се приемат. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #7 -: Юли 08, 2015, 12:51:49 pm »
То много зависи каква е причината за проблемната кожа - възможно е да някаква алергична реакция или интоксикация на черния дроб след прием на антибиотици.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #8 -: Юли 13, 2015, 09:34:20 am »
Много е ефектовно да се използва розова вода. Тя има антибактериален ефект и успокоява възпаленията... При акне действа безотказно, но се иска постоянство.

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #9 -: Август 26, 2015, 06:09:45 pm »
Много е ефектовно да се използва розова вода. Тя има антибактериален ефект и успокоява възпаленията... При акне действа безотказно, но се иска постоянство.
А каква точно? Тази от мускалчетата или взимаш рози и ги слагаш във вода и ги вариш?

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #10 -: Август 27, 2015, 01:39:32 am »
Много е ефектовно да се използва розова вода. Тя има антибактериален ефект и успокоява възпаленията... При акне действа безотказно, но се иска постоянство.
А каква точно? Тази от мускалчетата или взимаш рози и ги слагаш във вода и ги вариш?

хахахах Спокойно - няма да вариш рози. Продава се готова в магазините и аптеките.

MissKisSs

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Акне и проблемна кожа?
« Отговор #11 -: Септември 09, 2015, 06:07:01 pm »
Освен да се мие редовно лицето и дасе внимава с храната знам един метод за  справяне с акнето. Намазване на лицето с пресен сок от :смокинови листа , от магданоз или от стъргани корени на хрян. Пъпките се мажат два пъти дневно в продължение на 15 дена само обаче с един вид сок.