Автор Тема: Частна или държавна болница - къде е по-добре?  (Прочетена 8947 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Ноември миналата година ми се наложи да лежа няколко дни в една частна пловдивска болница, поради операция на враснал нокът. Не ми искаха никакви допълнителни пари. Операцията беше по здравна каса, вярно не беше кой знае какво - просто враснал нокът, за 3-дневния престой си платих както е по наредба по 5.80 лева, тоест малко над 17 лева. На практика това е цената на храната, която ми даваха по 3 пъти дневно.
 Медицинският персонал беше много любезен, разбран, нямаше навиквания, крясъци, вътре цареше чистота, всичко ново. Нищо общо с това, което съм чел по медиите за лошо отношение на персонала, мръсотия, неремонтирано отдавна. Само малко ме подразни фактът, че голяма част от персонала бяха пушачи и пушеха буквално до главата ми, тъй като стаята ми беше до единствената тераса на крилото на болницата, в което бях аз.
Какви са вашите впечатления от държавни, частни болници? Как се е отнасял с вас персонала?

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Частна или държавна болница - къде е по-добре?
« Отговор #1 -: Април 06, 2017, 06:59:46 pm »
Частните болници: Слаби специалисти, лъскави условия, фешън подход

Държавни болници: По-добри специалисти, кочина, соц обстановка

Аз лично все пак предпочитам държавните, наречете ме оптимист, но след като стана скандала с частните клиники, които лъжеха майките само и само да родят при тях, за да им вземат парите при все, че се е знаело, че плода е със Синдром на Даун, то нямам грам вяра на тези намазани шаралатани, които са готови да съсипят живота на цели семейства в името на някой друг лев - пълни жалкари.

И в двата вида си плащам като поп...то така е в България иначе ми викат-  плати си здравните...то като с винетките стана...плащаш и го духаш....

zlostornik

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Частна или държавна болница - къде е по-добре?
« Отговор #2 -: Април 06, 2017, 07:00:09 pm »
Ти пък заради едни цигари си развали мнението за болницата.  :D
Аз съм ходил и в държавна и в частна - и двата вида не са нищо кой знае какво, та по-скоро според мен зависи от това да отидеш при конкретен специалист, за който си чул добри мнения - ако специалиста е добър, все тая дали е в частна или държавна болница.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Частна или държавна болница - къде е по-добре?
« Отговор #3 -: Април 06, 2017, 07:15:13 pm »
Съгласна съм с мнението, изписано по-горе, че изборът между държавна и частна болница не е кой знае колко съществен. Далеч по-важно е обаче да попаднем на свестен специалист, тъй като днес такива индивиди са тотален дефицит. И все пак, ако мога да избирам и разполагам с финансовата възможност, бих се спряла на частните лечебни заведения, поради простата причина, че поддържащата там хигиена е на по-високо ниво, в сравнение с държавните болнични заведения.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Частна или държавна болница - къде е по-добре?
« Отговор #4 -: Април 06, 2017, 07:35:29 pm »
Задължително на частно!!!
Мои приятелки раждаха в държавни болници и обстановката е ужасна. Не просто подтискащо, но и мръсно, а и отношението към тях беше ужасно. Спирайте да плащате здравни осигуровки и си кътайте парите за време, в което наистина ще имате (дано да нямате) нужда от престой в болница - тогава ще оцените огромната разлика в двете.

Колкото до цигарите - по-добре да пушат, отколкото да пият... Най-грозната гледка след пияна жена е пиян лекар на работа!
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Частна или държавна болница - къде е по-добре?
« Отговор #5 -: Април 10, 2017, 04:22:18 pm »
Факт е, че в частните лечебници (болница е отвратителна дума) се получава далеч повече внимание и (да се надяваме) качествено обслужване. Да приемем и, че в частно медицинко отделение служителите са далеч по-добре мотивирани, отколкото в държавна болница. Но и да не забравяме, че за това няма никакви гаранции. Всичко е до голяма степен въпрос на късмет. Аз и мои близки хора са получавали перфектно отношение и лечение и в държавни и частни лечебни отделения. Надявам се, че все някога нивото и в държавните лечебници ще бъде на ниво.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Частна или държавна болница - къде е по-добре?
« Отговор #6 -: Април 11, 2017, 03:00:00 am »
Частните са сякаш по-добре... В държавните самата обстановка е мако обтягаща. Всичко изглежда много старо и студно, а тези лампи направо могат ако не си болен да те разболеят психически.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Частна или държавна болница - къде е по-добре?
« Отговор #7 -: Април 20, 2017, 03:38:46 pm »
Зависи за какво. Ако имаш сериозен здравословен проблем, то на първо място стои да си намериш добър лекар, който да те лекува. Ако наистина проблемът е сериозен за мен няма да има абсолютно никакво значение обстановката, самостоятелният санитарен възел и това дали имам диван в стаята. От тази гледна точка никога не съм решавала къде да се лекувам с оглед на условията, а ми е било важно да попадна на добър специалист и в болницата да има нужното оборудване за адекватно лечение. Иначе бих отишла в частна болница стига да съм убедена, че има добри лекари. И разбира се стига да не е прекалено скъпо.