Автор Тема: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?  (Прочетена 17095 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Здравейте,
чудя се дали тенисът е подходящ спорт за по-малки деца. Гледам колко много дечица се зарибиха по успехите на Григор Димитров (може би родителите им де) и хукнаха да тренират именно този спорт. Едно време обаче сякаш не беше толкова популярен за сметка на футбола и баскетбола например, но днес явно е моден, та какво е вашето мнение по темата?

Питам защото племенниците на моята приятелка са на 5 и 7 години и се чудя дали да им купя като подарък екипировка - маратонки, ракети, екипи, топки и т.н., та ще се радвам на мнения по тази спортна дилема от страна на останалите съфорумници.
« Последна редакция: Май 10, 2017, 07:22:20 pm от Biko »

zlostornik

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #1 -: Май 10, 2017, 06:48:24 pm »
Защо да не е подходящ? Далеч по-подходящо занимание е от скролирането със смартфона. Аз лично одобрявам всички видове спорт и по-конкретно зарибяването на децата по спорта, защото това се отразява пряко върху тяхното физическо развитие.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #2 -: Май 10, 2017, 06:50:07 pm »
Ами не знам, ако трябва да съм честен. Още нямам деца и не знам дали би било подходящ подарък за малки деца, та за това питам. А някой може ли да препоръча някой онлайн магазин за тенис аксесоари, който е ползвал или конкретни продукти. Имайте предвид, че ми трябват за деца, които до момента не са играли тенис.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #3 -: Май 10, 2017, 06:50:36 pm »
Аз лично съм голяма фенка на тениса, както за гледане, така и за практикуване.

Подходящ е за малки и големи, млади и стари, мъже и жени. И като една типична кифла бързах да си взема ракета. Ето тук можете да видите коя си харесах: http://tennisselect.com/tenis-raketa-wilson-ultra-100 Наех и треньор, но засега ще го запазя в тайна.  ::)

Много съм доволна! Супер спорт! Раздвижва духа и тялото, учи на дисциплина... Като всеки спорт де, но към тенис на корт определено съм пристрастна.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

zlostornik

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #4 -: Май 10, 2017, 06:52:16 pm »
Аз лично съм пазарувал от тенисмол, но сякаш не мога да препоръчам нещо конкретно и не мога да кажа, че останах много доволен от обслужването и качеството. :D
« Последна редакция: Май 10, 2017, 06:54:14 pm от zlostornik »

skitnik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
  • Кое е първо? Кокошката или яйцето?
    • Профил
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #5 -: Май 10, 2017, 06:55:56 pm »
Тенисът е един много красив спорт, но за съжаление доста скъп в сравнение с някои други.

Защо да не е подходящ за деца? Просто родителите трябва да ги спонсорират малко повече. Не е като при футбола, да купиш на детето топка за 10-20 лв. и да го пуснеш на поляната да рита.

Тук се изисква доста повече оборудване - ракета, топки за тенис, обувки предназначени за тази цел, да не споменаваме и облекло. Колко струва на час наемането на корт е друг въпрос.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #6 -: Май 10, 2017, 06:56:41 pm »
И на мен това ми беше първата идея като тръгнах да разглеждам дрехи и аксесоари, но две приятелки и един приятел казаха, че не са останали очаровани от качеството и обслужването.
Не знам точно как го правят да са различно качество!? HEAD си е HEAD... То още като го хванеш и си личи качеството на изработка. Същото важи и за Wilson. Вече ако поръчвате китайски реплики - нормално да не сте очаровани.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #7 -: Май 10, 2017, 06:57:08 pm »
И аз попаднах на тоя сайт http://tennisselect.com/, както по-горе е споменала Принцесата. Гледах и още няколко сайта за тенис маратонки, екипи и ракети, но звъннах да питам в 1-2 и най-мили бяха именно тези от сайта, който посочих, та много вероятно ще им взема някакви неща от там направо накуп, вместо да обикалям всички магазини, пък може и да измуфтя някоя отстъпка :P
« Последна редакция: Май 10, 2017, 06:59:15 pm от Biko »

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #8 -: Май 10, 2017, 07:04:10 pm »
Моят съвет е да избягваш лентите за глава, накитниците и прочее!  :-\
За възрастен човек или професионалист са ОК, даже са необходими, но на децата повече ще пречат. Казвам го от гледна точка на жена, която прекарва известно време около кортове и знам какво се случва.  ::)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #9 -: Май 10, 2017, 07:07:01 pm »
Според мен почти няма спорт, който да не е подходящ за деца. За мен важното е да не се гонят някакви върхови резултати и децата да не се натоварват прекалено. Познавам хора, чиито деца тренират по 5 пъти в седмицата и натоварването е доста сериозно. Големият ми син тренира тенис и плуване. По два пъти в седмицата, като изрично говорих с треньорите, че не искам да го насилват прекалено за някакви резултати, а по-скоро да заобича спорта и да се раздвижва след училище. С плуването започна още като съвсем малък и имаше моменти, в които ми доскучаваше. На тенис го записахме миналата година, когато беше на почти 9. Сега си давам сметка, че може би сме закъснели, но въпреки това той напредва доста бързо. Аз съм много доволна от избора на спорт, защото той се чувства добре и ходи с голямо желание. Отначало имах притеснения, че е доста скъп спорт, но слава Богу по електронните магазини има постоянни намаления. До сега сме му купили тази ракета http://tennisselect.com/tenis-raketa-head-graphene-xt-speed-junior-25 и една раница, която вече не му събира всичките неща. Може би е време да погледна за следващия размер ракета, заедно с подходяща раница. Обмислям да е тази, но може би първо ще се консултирам: http://tennisselect.com/detska-tenis-raketa-wilson-pro-staff-26-cherna-2017.


skitnik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
  • Кое е първо? Кокошката или яйцето?
    • Профил
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #10 -: Май 10, 2017, 07:07:08 pm »
Аз лично съм пазарувал от тенисмол, но сякаш не мога да препоръчам нещо конкретно и не мога да кажа, че останах много доволен от обслужването и качеството. :D
Последно си купих тенис топки от тук: http://tennisselect.com/tennis-other/tennis-balls. Много на сметка, същите в магазина на центъра бяха с 3-4 лв. по-скъпи. Ползвам ги вече втори сезон. Нито са се раздърпали, нито нищо...

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #11 -: Май 10, 2017, 07:07:13 pm »
Аз дори вече разгледах някои тенис аксесоари, които да им купя на малките маймунки, но пък възниква въпроса с марките. Сега ново чудене - Head, Wilson, Babolat или друго да избера като марка. Коя за какво е подходяща да кажете, че наистина нямам никакъв досег с тоя спорт и съм лееееко в небрано лозе, ако трябва да съм честен и не искам да се излагам пред чужденците дето се вика :D :D

Чак такива екстри като ленти за глави и накитници не смятам да им взимам. Все пак не са Рафаел Надал или Федерер :D :D Ако им хареса да играят тенис ще им направя и още подаръци, но още опипвам почвата все пак, че по телевизора не е като на корта :)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #12 -: Май 10, 2017, 07:10:05 pm »
Според мен почти няма спорт, който да не е подходящ за деца. За мен важното е да не се гонят някакви върхови резултати и децата да не се натоварват прекалено. Познавам хора, чиито деца тренират по 5 пъти в седмицата и натоварването е доста сериозно. Големият ми син тренира тенис и плуване. По два пъти в седмицата, като изрично говорих с треньорите, че не искам да го насилват прекалено за някакви резултати, а по-скоро да заобича спорта и да се раздвижва след училище. С плуването започна още като съвсем малък и имаше моменти, в които ми доскучаваше. На тенис го записахме миналата година, когато беше на почти 9. Сега си давам сметка, че може би сме закъснели, но въпреки това той напредва доста бързо. Аз съм много доволна от избора на спорт, защото той се чувства добре и ходи с голямо желание. Отначало имах притеснения, че е доста скъп спорт, но слава Богу по електронните магазини има постоянни намаления. До сега сме му купили тази ракета http://tennisselect.com/tenis-raketa-head-graphene-xt-speed-junior-25 и една раница, която вече не му събира всичките неща. Може би е време да погледна за следващия размер ракета, заедно с подходяща раница. Обмислям да е тази, но може би първо ще се консултирам: http://tennisselect.com/detska-tenis-raketa-wilson-pro-staff-26-cherna-2017.

Явно имаш опит с децата и тениса, та я кажи какво носи в раницата твоето дете като ходи на тенис(освен ракетата де), че да си правя сметката, че ако паля чужди деца по скъп спорт да не ме псуват техните после :D

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #13 -: Май 10, 2017, 07:10:43 pm »
Biko, след като е за малки деца абсолютно задължително е да им вземеш и антивибратори. Може да погледнеш тук имат: http://tennisselect.com/tennis-other/antivibratori
Не ги подценявайте, аз отначало си мислех, че са някакви глупости, които просто се закачат на ракетата, а те се оказаха доста важни.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Тенис - подходящ ли е за по-малки деца?
« Отговор #14 -: Май 10, 2017, 07:15:14 pm »
Това с антивибраторите ме навя на стари спомени, когато имах сексшоп, но мерси все пак. Още нещо, за да знам как да окомплектовам нещата. Абе я направо кажи какво да им купя на момче на 7 и момиче на 5, за да могат да са ок като отидат на кортовете?