Автор Тема: Как се маха кърлеж?  (Прочетена 9346 пъти)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Как се маха кърлеж?
« -: Май 12, 2017, 02:26:38 pm »
За съжаление всяка година по това време на годината все някой от семейството ми се оказва с кърлеж. Един път се опитах да махна кърлеж от крака на малкото ми дете, но за съжаление не беше успешно, та пак се наложи да ходим в болница. Знаете ли някой изпитан и безоткзен метод, с който да се справя в домашни условия?

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Как се маха кърлеж?
« Отговор #1 -: Май 12, 2017, 06:58:44 pm »
Лупичка, пинсета, хващаш, стискаш и дърпаш.  ;)
Без въртене, сучене, мазане с олио и прочее!!!
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Как се маха кърлеж?
« Отговор #2 -: Май 15, 2017, 01:03:35 pm »
Принципно знам как се прави, но веднъж опитах и не ми се получи. Явно трябва да се внимава много и малко практика. Лупичка нямам, може и това, че не съм го виждала добре да ми е изиграло лоша шега.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Как се маха кърлеж?
« Отговор #3 -: Май 15, 2017, 03:16:44 pm »
Абсолютно, на 90% съм сигурна, че е това.
Ако имаш лупичка и успееш да го хванеш максимално близо до кожата - шанса да се скъса е нищожен.

И пак казвам - без въртене, усукване, мазане с каквото и да е и т.н. Е, с риванол или спирт, след като се извади - може, НО не и преди това!
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как се маха кърлеж?
« Отговор #4 -: Юни 14, 2017, 12:42:53 pm »
Най-сигурно - отиваш в болницата, плащаш 20 лева и хирург ти го изважда, че така си остава несъмнението, дали си го извадил целия, дали не е останало нещо от него. А и в болницата ще пратят кърлежа за изследване, дали не е носител на Марсилска треска, така че аз предпочитам да не експериментирам с подобни неща, тъй като после ще ме гложди отвътре, дали нещо не съм направил както трябва.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Как се маха кърлеж?
« Отговор #5 -: Юни 23, 2017, 12:16:53 pm »
Най-сигурното с 20-те лева го знам. Ако 20 лева са си 20 лева. Не мога да проумея защо тази манипулация се плаща.

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Как се маха кърлеж?
« Отговор #6 -: Април 23, 2020, 05:28:14 pm »
Лупичка, пинсета, хващаш, стискаш и дърпаш.  ;)
Без въртене, сучене, мазане с олио и прочее!!!

Не съм много съгласна. Слагаш малко олио да го задушиш. Кърлежа сам ще се откъсне до известна степен. След това дърпате лека полека, за да не го разкъсате. Само не въртете.