Автор Тема: Взехме си куче, давайте съвети!  (Прочетена 10671 пъти)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Взехме си куче, давайте съвети!
« -: Май 29, 2017, 02:39:57 pm »
Накратко е това. Взехме си кученце, а никога до сега не сме гледали. Моля за съвети относно отглеждането и най-вечр възпитанието на малкия звяр. Ползвали ли сте услугите на някое училище за кучета? Ако да, препоръчайте. Иначе всеки съвет би ми бил от полза. Хубав ден на всички.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #1 -: Май 31, 2017, 11:39:07 am »
Не знам как преживявате всичките косми из къщата и миризмата (не знам дали вече си минала през това, че явно отскоро имаш куче). Аз съм склонен максимум на жена или рибки за домашни любимци :D

Казват, че домашните любимци карат децата да не растат егоисти, но ако децата са 2 - няма такава опасност, ако е 1...това едва ли ще помогне, че като гледам броя кучета и броя на егоцентриците сред младите - корелацията е по-скоро обратнопропорционална.

zlostornik

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #2 -: Юни 05, 2017, 02:35:49 pm »
Не знам как преживявате всичките косми из къщата и миризмата (не знам дали вече си минала през това, че явно отскоро имаш куче). Аз съм склонен максимум на жена или рибки за домашни любимци :D

Казват, че домашните любимци карат децата да не растат егоисти, но ако децата са 2 - няма такава опасност, ако е 1...това едва ли ще помогне, че като гледам броя кучета и броя на егоцентриците сред младите - корелацията е по-скоро обратнопропорционална.
Аз не бих си взел домашен любимец именно заради миризмата и космите. Нетърпими са.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #3 -: Юни 08, 2017, 07:20:38 pm »
Накратко е това. Взехме си кученце, а никога до сега не сме гледали. Моля за съвети относно отглеждането и най-вечр възпитанието на малкия звяр. Ползвали ли сте услугите на някое училище за кучета? Ако да, препоръчайте. Иначе всеки съвет би ми бил от полза. Хубав ден на всички.

Имаш ли деца? :)
Ако да - трябва да знаеш, че дете и куче с възпитават с бой, наказания и поуштрения.

Не казвам да малтрерираш животното, но определено при всяка грешка - трябва ясно и точно да му се посочва, че е грешка - лек вик и лек удар. А на всяко послушание - да получава сладко, милване и т.н. Нищо, че е малко, гледай да надмогнеш елемента 'жал ми е'. Прави се така, докато е малко, за да нямаш проблеми като порастне.  8)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #4 -: Юни 23, 2017, 05:57:29 pm »
За да нямаме проблеми като порастне сме го записали на училище за кучета. Само трябва да започнем първо да го извеждаме и да посвикне с разходките и започваме. Това с боя не ме кефи нито за кучето, нито за децата. Не ми идва отвътре насилието и това си е. Дано се научи и да ни слуша.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #5 -: Юни 26, 2017, 04:38:42 pm »
Абе те и децата ръсят боклуци, ама не ги хвърлям. За космите сте прави. Замислям се за някаква прахосмукачка-робот. Да минава през деня, докато ни няма, да събира тъкмо космите.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #6 -: Юни 29, 2017, 02:06:54 pm »
Редовно четкане със специална четка и къпане поне 2 пъти седмично... Но като цяло перманентно решение и спасние - няма.
С този робот ще си отворите повече работа... на косми не издържат много тези машинки и там ще отива повече време за почистване на робота, отколкото на къщата.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #7 -: Юни 29, 2017, 06:52:38 pm »
Как така къпане два пъти в седмицата? Не е ли много за куче? Иначе за робота чъм чувала, че се поддържа лесно и се надявам да ме улесни, вместо да ме затруднява. Иначе четка сме взели вече и го решем.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #8 -: Юли 04, 2017, 08:50:06 pm »
Много си е, ама за летните жеги и смяната на козината... неизбежно зло.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #9 -: Юли 06, 2017, 07:01:15 pm »
Е зимата, като е студено няма да му пада козината ли? Не ми се вярва, но дано има поне малко истина в това.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Взехме си куче, давайте съвети!
« Отговор #10 -: Юли 11, 2017, 06:14:08 pm »
Вероятно пак ще я смени края на есента...
Но зависи от породата. Някои не сменят, а само им надебелява косъма и става по-гъст.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...