Автор Тема: Как се справяте с опасните горещини?  (Прочетена 8521 пъти)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Това се чудя? тези дни при нас беше много горещо, почти 40 градуса. Имаше и смъртни случаи. На мен като цяло сравнително добре ми понасят горещините, но все пак с всичките тези предупреждения по телевизията започавам да се чудя. Пия много вода, и това не е само в топло време, а по принцип. Не излизам на слънце, когато е прекалено горещо. И като цяло ми е добре. Знам, че в арабските държави пият чай. Но той замества ли водата и колко чай се пие в жегите? Споделете какво правите или не правите, когати има предупреждение за опасно горещо време?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как се справяте с опасните горещини?
« Отговор #1 -: Юли 03, 2017, 07:13:30 pm »
Криех се по хладното и привечер излизах, за щастие днес доста поразхлади, единственото спасение в такива жеги е или по морския бряг някъде или високо в планината в някоя гъста гора, че планинското слънце за нула време може да те изгори, съвсем без да се усетиш, заради прохладния вятър, който вее по планинските била.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Как се справяте с опасните горещини?
« Отговор #2 -: Юли 04, 2017, 08:45:31 pm »
Вентилаторче, сянка и минимално количество движения. :D
Друго спасение не виждам направо.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Как се справяте с опасните горещини?
« Отговор #3 -: Юли 07, 2017, 03:35:08 pm »
То за морето и планината е ясно. Ама тия дете са на работа, за тях питам. Щеш, не шеш на обед се излиза в най-голямата жега за да се храни човек. Точно тогава питам какво правите, като тръгнете в този пек към някой ресторант? То и след работа не е много по-добре.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Как се справяте с опасните горещини?
« Отговор #4 -: Юли 11, 2017, 06:21:41 pm »
Много течности, само по сянките се движиш... и това е спасението.
Има и преносими вентилаторчета... на батерии или с кабел към телефона. Странно изглежда отстрани, ама си е друго.

Видях вече няколко човека с такива... обмислям скоро и аз да си намеря такова.  ::)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Как се справяте с опасните горещини?
« Отговор #5 -: Юли 14, 2017, 06:24:25 pm »
Не изглежда ли смешно това вентилаторче? Ама като се замисля, смешно или не поне правя някакъв ветрец.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как се справяте с опасните горещини?
« Отговор #6 -: Юли 19, 2017, 03:39:15 pm »
Това лято ми се струва много добре - жега известно време, после захлаждане, после пак жега и сега пак имаше захлаждане, така някак горещините се понасят по-добре, като се редуват с по няколко дни захлаждания. Но нямаме власт да влияем на климата, така че можем само да се адаптираме.