Автор Тема: Раждане в София - къде е най-добре да отидете  (Прочетена 7928 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Скоро станах татко на очарователна дъщеричка, която кръстихме Ангелина.
Докато се колебаехме с жената къде да ражда разгледахме доста варианти на този въпрос, а именно къде е най-добре да роди една жена (в нашия случай секцио) в София. Накрая се спряхме на Майчин дом от гледна точка на техния опит и макар да бяхме наясно, че ще има по-мизерни неща, то разчитахме на професионализъм от страна на акушерките и въобще цялата неонатология.
Раждането мина, но просто сме доста разочаровани от отношението на персонала, който все си мисля, че трябва да обича децата, за да избере такава професия като акушерка (с удоволствие ще подкрепя щерката да стане един ден такава, ако иска), защото парите там не са адекватна мотивация така или иначе, а по-скоро усмивките на щастливите хора е това, което крепи тези жени.
За жалост и там се сблъскахме с онези криви лелки, които виждаме в държавната администрация и си мисля, че жената втори път няма да иска да ражда там. Не е до пари, а до професионализъм, а в крайна сметка май следващото дете ще бъде в частна болница...

Та на въпроса...
Къде е най-подходящо да роди една жена в София? Ще се радвам и на аргументи като специалисти, отношение, пари, експертиза, оборудване и т.н.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Раждане в София - къде е най-добре да отидете
« Отговор #1 -: Април 19, 2018, 08:30:54 pm »
За отношението на персонала, за съжаление е много трудно да случиш на лекари и сестри, които да се държат нормално. Не стига, че в болниците е мизерия, ами е се държат с теб като с животно. Раждала съм в Тина Киркова и Шейново и втората болница за мен лично е по-добра. Отношениято за съжаление не е на ниво и в държавните и в частните болници.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Раждане в София - къде е най-добре да отидете
« Отговор #2 -: Април 19, 2018, 08:34:33 pm »
Да ти кажа второто живот и здраве май ще е в Шейново...ама не се знае...Надежда, Щерев и т.н. са много любезни, но това сякаш прикрива някаква липса на компетенции и това ни притесни да отидем да раждаме там...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Раждане в София - къде е най-добре да отидете
« Отговор #3 -: Април 19, 2018, 08:36:43 pm »
Не, в конкретния случай не смятам, че така прикриват некомпетентност. Аз не съжалявам за избора си.

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Раждане в София - къде е най-добре да отидете
« Отговор #4 -: Април 23, 2020, 05:24:47 pm »
Подкрепям с две ръце и два крака Щерев. Раждах там два пъти и винаги се отнасяха с мен прекрасно.

andreyst

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • АНДРЕЙ ЕФТИМОВ
    • Профил
Re: Раждане в София - къде е най-добре да отидете
« Отговор #5 -: Април 23, 2020, 05:31:31 pm »
аз пък си мисля, че при д-р Щруманов е най-добре. Не съм чувал добри отзиви за този лекар...
АНДРЕЙ ЕФТИМОВ