Автор Тема: Стреса,тревожност,депресия и алтернативната медицина?  (Прочетена 12512 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Може ли с нещо да помогне алтернативната медицина при стрес,тревожност и депресия.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Тревожността напоследък е истинска епидемия. Повечето хора, които познавам са имали много дълги периоди с тревожност.... Алтернативната медицина помага наистина - упражнения по йога, билкови чайове...Но нещото, което има най-силно подобряващ ефект е ходенето. Когато човек прекара няколко часа на вън в движения, постепенно кръвта се насища с кислород и нервната система се отпуска....

Ivanko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Едно от нещата, които много ми е помогнало с депресията е музиката. Не знам защо и как, но музиката ме отпусна и ме кара да не се тревожа  и премислям нещата. Бих го препоръчал на всеки.

калоян

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Наистина музиката е един от най-ефективните методи,но и излизането навън и срещането с приятели помага много.Също така спорта е решение.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Наистина това вече е епидемия.Лекарите започват направо с хапчетата,а е много важно първо да се разбере причината за тези състояния ,да се пробват алтернативни методи и чак тогава, ако проблемите се задълбочат да се започне с лекарства.
Посещенията при психолог също много помагат.Понякога човек просто има нужда да си поговори с някой и да чуе друга гледна точна на проблемите си.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Абсолютно съм съгласен с това да се посети психолог, стига да имате възможност. Много би помогнало, независимо дали е перманентна тревожност или моментен период с по-голям стрес. Има и една алтернатива - да се говори с близък приятел за проблемите, с някой, който умее да изслушва спокойно. Дава страхтен резултат...

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
На мен при стрес ми помага гледането на природни пейзажи, някак успокояващо ми действа :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
И при мен е така... От природата по-добро лекартво няма... :)

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Единственото нещо, което може да ми помогне при стрес, тревожност и депресия е МУЗИКАТА!
За мен музиката живот! :)
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Помага също и да гледаш нещо наистина смешно. Ако някое видео или нещо смешно за четене успее да те разсее, това мигновено променя биохимичния баланс в мозъка и няма как да не се почувстваш поне малко по-добре :)

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Чай от лайка помага, съня също! Но ако продължат симптомите е най-добре да се ходи на специалист
Живота е въпрос на време.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Смехът много помага, а и дори повишавал и активността на белите клетки-убийци. Но човек много по-лесно се засмива, когато е заедно с други хора, иначе, ако е сам е доста по-трудно. Срещу депресия и тревожност, според помага работата, като е зает човек, би му било много трудно да му дойдат тревожни мисли.

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Чист въздух извън града някъде на село. Прясно мляко, ягоди и любов. Нищооо друго :P