Автор Тема: Хранителни добавки за отслабване?  (Прочетена 31195 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #15 -: Април 30, 2015, 01:12:57 pm »
Да, проблемите с щитовидната жлеза и свързаното с това забавяне на метаболизма и покачване на теглото е по-често с 5-8 пъти при жените. Така че за мъжете това не се отнася толкова и при нас спорта помага  ;D

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #16 -: Май 22, 2015, 08:55:26 pm »
Петър е прав,че може затлъстяването да се дължи на хормонални проблеми и тогава само спорт и диета не помагат.
Аз съм против приема на такива добавки,когато човек няма сериозен проблем с теглото.
Едно е да си мислиш,че си дебела друго е наистина да имаш наднормено тегло.
Аз имам хормонални проблеми. Преди 2г ми откриха болест на щитовидната жлеза - Хашимото. Качих 30 кг за 1г и повярвай ми Fiore интензивната физическа активност е решението. Диети никога през живота си не съм спазвала и сега не го правя. Ям каквото ми душа иска, но се съобразявам с количествата, Може би хубавото при мен е, че съм от малкото хора, които не обичат сладко и газирано. Предпочитам солена, лютива или кисела храна, но не и каквито и да е било сладки изкушения. А от течностите обичам най-вече вода, е през лятото ценя много и бирата :)
Сега отново си върнах килограмите т.е свалих ги тези 30кг. с много физическа активност и хормонално лечение.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #17 -: Юли 06, 2015, 07:23:22 am »
като стане дима за хранителни добавки за отслабване все се сещам за онзи филм "Requiem for a dream", където онази жена се побърка от някакви лекарсва за да се побере в любимата си стара червена рокля... Ако гледате филма, ще забравите за всякакви добавки :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #18 -: Юли 06, 2015, 11:42:05 am »
Единственият път, когато съм опитвала добавки за отслабване бяха някакви хапчета на Милко Тошков. Предпочетох ги, защото бяха (уж) на растителна основа - ужасни бяха. :)
Взимаш хапчето сутрин и след около час имаш чувството, че ще се пръснеш. Не можеш вода да пиеш, камо ли да хапнеш нещо, защото стомахът ти е подут, все едно си изял един камион камъни. Най-лошото е, че се чувстваш и изглеждаш още по-дебел, докато ги взимаш. Оказа се, че това се дължи на люцерната, която беше сред основните съставки на таблетките, а както сме чували, от нея кравите се подуват и може дори да умрат. Явно и на хората люцерната е противопоказна.
Това беше опитът ми да стане по лесния начин - от тогава просто ограничавам количествата. При мен проблемът е сладкото - не мога без сладко. Ако изобщо ми се дояде нещо ще е сладкиш, за нормална питателна храна мога да не се сетя цял ден.

Колкото до спорта - само със спорт не се отслабва, а се преобразува една огромна мастна маса в мускулна, което при жените е много грозно. На първо място трябва има ограничен хранителен режим - спортът трябва да се използва за стягане и оформяне на тялото. Само със спорт, без ограничения може да отслабне само мъж с по-бърз метаболизъм. При жените си трябва стриктен хранителен режим.

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #19 -: Август 21, 2015, 07:03:05 pm »
Принципно хубавият ел-карнитин помага за отслабването но трябва да се вземе на правилната марка , но и вижте в тази тема какво казват та може да вземете идеи от там https://forum.lechenie.bg/index.php?topic=3415.0

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #20 -: Август 27, 2015, 07:14:00 pm »
Аз не Бих взимал такива добавки за отслабване . Бавно и мачително ще отслабват или ще си остана дебел . :-)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #21 -: Август 28, 2015, 11:29:48 am »
Ако разчиташ много на добавките, в един момент ще започнеш да се храниш неправилно, затова мисля, че е по-добре да се разчита само на добър хранителен режим + спорт.

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #22 -: Август 28, 2015, 03:20:19 pm »
При мен проблемът е, че съм мъж, но като че ли имам някаква женска структура, та трупам мазнини по седалищните части и принципно не съм дебел, но задникът ми върви 1 метър след мен, някой знае ли как мога да се справя с този проблем. Това е може би, защото имам, така нареченият широк кокал, който не е много характерен за мъжете, но все пак съм предразположен към трупане на мазнини по седалищните части и колкото и да отслабвам задникът ми си стърчи. :D
« Последна редакция: Август 28, 2015, 03:21:54 pm от Yordan Ignatov »

Dr. Quinn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #23 -: Август 28, 2015, 03:48:23 pm »
При мен проблемът е, че съм мъж, но като че ли имам някаква женска структура, та трупам мазнини по седалищните части и принципно не съм дебел, но задникът ми върви 1 метър след мен, някой знае ли как мога да се справя с този проблем. Това е може би, защото имам, така нареченият широк кокал, който не е много характерен за мъжете, но все пак съм предразположен към трупане на мазнини по седалищните части и колкото и да отслабвам задникът ми си стърчи. :D

Ял си много пилешко гат' си бил малък. Блъскано с хормони. Затова момченцата имат дирници по 100 кила, а момиченцата засукани мустаци.


sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #24 -: Август 28, 2015, 04:07:56 pm »


[/quote]

Това е истината! Няма дебели кости има кофтЕ диета :)

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #25 -: Август 28, 2015, 04:21:07 pm »
Не е така, аз не съм дебел встрани, а само задникът ми стърчи страшно грозно. Може и от хормоните да е, но пък много пилешко не ял.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #26 -: Август 29, 2015, 07:52:33 pm »
Всеки човек трупа излишъци различно.
Аз съм жена, пък изобщо не трупам на задник. Трупам само около талията - така нареченото ендокринно затлъстяване. не ям пилешко - измислете друга причина. :)

Монито

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #27 -: Септември 08, 2015, 06:27:45 pm »
Всеки човек трупа излишъци различно.
Аз съм жена, пък изобщо не трупам на задник. Трупам само около талията - така нареченото ендокринно затлъстяване. не ям пилешко - измислете друга причина. :)

Абе дебели са ти костите в корема!
Иначе всичко си е до генетиката на човека

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #28 -: Април 11, 2017, 08:10:42 pm »
Колкото и хранителни добавки за отслабване да се поглъщат, гледайте да има движение. Независимо къде. Ограничавайте някои храни и Voila!

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Хранителни добавки за отслабване?
« Отговор #29 -: Април 12, 2017, 01:18:05 pm »
Моето мнение е, че човек не бива да приема хранителни добавки, освен ако не са му препоръчани от компетентно или медицинско лице. Пазете си здравето, защото всичко, рано или късно, дава своето отражение.