Автор Тема: Бабини рецепти за здраве  (Прочетена 9558 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Бабини рецепти за здраве
« -: Юли 30, 2014, 09:27:28 pm »
Всеки знае поне една бабина рецепта,която помога :) Споделете.

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Бабини рецепти за здраве
« Отговор #1 -: Януари 28, 2015, 03:25:56 pm »
Спомням си, че като малка ме ужили пчела. Тогава баба ми каза да натрия мястото веднага с скилидка чесън. Наистина помогна, мястото не се наду и мина доста бързо. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Бабини рецепти за здраве
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2015, 07:53:46 am »
Преди време не знаех, че имам проблем с очите и все още не носех очила. Очите ми се изморяваха от четене, телевизия. Оказа се, че имам астигматизъм и това води до възпаление на очите. Излекувах възпалението когато баба ми ми каза да ги мия всеки ден с чай от лайка...Много добре подейства. И при това резултатът дойде на втория - третия ден. А преди това възпалението не минаваше със седмици.

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Бабини рецепти за здраве
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2015, 11:53:10 pm »
Маска за лице с хума! :)
Също с хумата може да се измива косата, вместо с шампоан.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Бабини рецепти за здраве
« Отговор #4 -: Март 04, 2015, 06:49:30 am »
А да ви кажа ли на кое не вярвам? На онова, че при хрема и кашлица започват да се мажат с лук и други подобни неща... Какво общо имат вирусите с разни компреси от лук :) ? Така човек освен, че ще страда от болка в гърлото и течащ нос, в допълнение ще мирише и на лук, което ще прогони околните :) ...

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Бабини рецепти за здраве
« Отговор #5 -: Март 31, 2015, 03:52:34 pm »
Баба ми ми е разказвала как като е била млада е започнало да и капе косата много интензивно. Тогава нейната баба и казала да изгори лозови пръчки и да сложи пепелта във водата, с която си изплаква косата, след като я измие. Тя съответно го е правила известно време и наистина е имало ефект. Косата и спряла да капе и започнала да расте много бързо.