Автор Тема: Може ли главоболието да мине без лекарства?  (Прочетена 23845 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Може ли главоболието да мине без лекарства?Ако сте открили някакъв начин да повлияете на болката моля споделете. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2015, 06:09:45 am »
Едно от най-добрите лекарства за главоболието ми се струва, че е добрият сън :) .... Когато човек се отпусне всичко си идва по места. Забелязал съм, че доста често главоболието се причинява от недостиг на течности ....Така че ако имате такъв прблем опитайте с вода :), при мен много често помага :)....

Djo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2015, 03:43:43 pm »
Разбира се , че може  :D стига да имаш достатъчно търпение, все пак главоболието е една от най-неприятните болки в тялото ..

Tumarov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2015, 07:01:36 pm »
Зависи от главоболието. Аз страдам от мигрена и е почти невъзможно да ми мине без болкоуспокояващи лекарства   :-\

петър

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2015, 09:32:44 pm »
Аз лично пия вода защото именно дехидратацията е една от основните причини за главоболие,но не прекалявайте.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #5 -: Февруари 28, 2015, 09:51:38 pm »
Аз наскоро четох пък, че главоболието, ако не е много силно трябва да се оставя от само себе си да минава иначе ако се използват лекарства се нарушава чувствителността за болка и вероятността в бъдеще главоболието да се обостри става по-голяма. И в този смисъл е по-добре за организма да е в състояние на лек дискомфорт - например не е добре да отиваш до тоалетна веднага щом почувстваш нужда, защото рискът пикочният ти мехур да стане свръхактивен е много голяма и при най-минимално количество урина да чувстваш позив :)

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #6 -: Февруари 28, 2015, 11:48:36 pm »
Зависи какво го причинява... ако си болен и имаш температура и затова те боли глава, естествено, че трябват лекарства.
Понякога боли глава от липса на сън - тогава минава без лекарства, но със спане. :)
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #7 -: Март 04, 2015, 06:46:20 am »
Съгласен съм с Петър Воденчев, хората се тренират постепенно ... Ако пиеш болкоуспокояващо при всяка болка може да се стигне до момент, в който не можеш да търпиш дори и леко главоболите. Мигрената е друг случай. Тя обикновено е на нервна почва, за разлика от обикновеното главоболие, което може да се причини от куп фактори.

m.pavlova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #8 -: Май 16, 2015, 07:27:34 pm »
Мен само и единствено беналгина ме оправя :-X Пробвала съм със сън, с пиене на повече вода, с кафе, с цигара и с търпение но уви нищо не ми помага. Пия 1-2 беналгина и след 10-15 мин ми е минало

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #9 -: Май 18, 2015, 12:06:51 am »
А не си ли пробвала, ако не е много силно главоболието просто да го изтърпиш, защото с прием на лекарства се нарушава самата чувствителност на рецепторите за болка, поне така показват изследванията.

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #10 -: Май 21, 2015, 12:09:45 pm »
Честно казано лекарствата никога не са ми помагали за главоболието. Единствено много вода и плодове ми лекуват мигрената.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #11 -: Май 21, 2015, 06:17:50 pm »
Мигрената може да е от недостиг на витамин В12. Ако човек е вегетарианец и има мигрена добре е да си направи една биохимия на кръвта, за да види как са нивата на витамините и минералите. Или друг вариант е да започне да се консумира черен дроб пилешки веднъж 2 пъти месечно, достатъчно е за набавяне на витамин В12. С плодовете не бива да се прекалява, поради високата концентрация на захар в тях. Храненето при мигрена следва да е балансирано.

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #12 -: Май 22, 2015, 12:39:59 pm »
Нямам мигрена, стига вече с този витамин В12. Тук темата е за това, че реално главоболието може да се излекува и без да се натъпчеш с една шепа хапчета. :-X

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #13 -: Май 22, 2015, 04:53:12 pm »
Ако не ми мине до няколко часа си се тъпча с хапчета. Първо пробвам сам организма да се справи с главоболието, но ако нещата не вървят на добре и болката не преминава, то следва аналгин или аулин. В крайна сметка не ми е особено готино да ходя като труп напред назад и да не мога да свърша нищо...

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Може ли главоболието да мине без лекарства?
« Отговор #14 -: Май 25, 2015, 03:10:09 pm »
Така е да. Главоболието е едно от най-гадните неща, който мигновено те бутат и те правят неадекватен. Аз гледам да накарам организма ми да се справи с положението, защото просто мразя да пия каквито и да е хапчета. Има доста богат избор от чайове, които помагат за решаването на проблема с главоболието