Автор Тема: Трябва ли да пием Вермокс профилактично?  (Прочетена 5861 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Понеже по официални и неофициални данни над 90% от населението на Земята има някакви паразити в тялото си, при някои хора могат да са 5 и повече вида, които обикновено си съществуват в червата или някъде другаде без да напомнят за присъствието си или е възможно да напомнят, но поради забързаното ежедневие не им обръщаме внимание, затова реших да попитам и вас. Освен това съществуват над 250 вида паразити, с които човек може да се хелминитизира, а лекарите не обръщат много внимание на паразитозите, тъй като в повечето случаи протичат безсимптомно и хората нямат оплаквания. А вермокс е лекарствен препарат с активна съставка мебендазол и стандартно се прилага 3 дни, по 2 таблетки дневно и след това се повтаря за унищожаване на яйцата на паразитите. Като лекарството въздейства на въглехидратната обмяна на паразитите.

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Трябва ли да пием Вермокс профилактично?
« Отговор #1 -: Август 17, 2014, 10:40:18 pm »
От теб човек научава много интересни неща  :) За този препарат не бях чувала.Благодаря,че ни информираш.

Според мен няма лошо профилактично човек да се прочиства от време на време.Наистина живеем в доста вредна и рискова за здравето среда.
На животните редовно се дават такива препарати.Не виждам нищо лошо и хората да ги ползват.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Трябва ли да пием Вермокс профилактично?
« Отговор #2 -: Септември 07, 2014, 10:17:17 pm »
Не бих пила.Според мен е излишно.