Автор Тема: За или против месото?  (Прочетена 74675 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #15 -: Май 20, 2015, 01:33:24 am »
Да, на само в животински храни има в достатъчни количества от витамин В12, който има редица важни функции в организма. Ако бяхме пригодени да сме растителноядни тогава този витамин би следвало да се образува в организма, а не да ни се налага да го приемаме с храната. В яйцата също го има, но трябва да ядеш по 5-6 яйца дневно, което не е съвсем препоръчително, а пък и омръзва.

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #16 -: Май 20, 2015, 02:08:27 am »
Пламен,тук едва ли някой ще пуска тъпи шеги по твой адрес само, защото не ядеш месо  :) Всеки е свободен да изрази мнението си.Радвам се,че и ти го направи.
Според мен при хората е същото,както и при животните -делят се на месоядни и тревопасни.Забелязала съм,че има хора,които не могат без месо.На тях физически им е необходимо. Има и хора,които не изпитват необходимост от месо. Всеки трябва да следва собствените си предпочитания.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #17 -: Май 20, 2015, 02:18:09 am »
ЗА, естествено... месото е начин на живот. :D

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #18 -: Май 20, 2015, 02:56:42 am »
Проблемът на тези, които не консумират месо е според в ниския хемоглобин и всички свързани с това последствия. Иначе и за вегетарианците има достатъчно храни, които са доста калорични, аз например много обичам тахани да ям слънчогледов, че по-евтин или сусамов. Но желязото в месото е в такава форма, която се усвоява от организма.

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #19 -: Май 20, 2015, 01:03:14 pm »
Първо не е вярно, че сме пригодени да ядем месо. Медицината го е доказала  - зъбите, ниско PH в слюнката и стомашната киселина, дълга храносмилателна система. Месото не е нужно на човека и ОПРЕДЕЛЕНО "не е начин на живот". А витамин B12 има в мляко, яйца, дори се намира и в мляко, направено от ядки. И не не ти трябва килограми за да си набавиш. Прочетете ходя.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #20 -: Май 20, 2015, 02:02:31 pm »
Да, но не е в достатъчни количества и не се усвоява добре витамин В12, трябва да изяждаш по 5-6 яйца на ден, а не е съвсем препоръчително, както казах по-горе желязото е в по-лесно усвояема форма в месните продукти в сравнение с растителните.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #21 -: Май 20, 2015, 10:45:28 pm »
Разбира се че да  :) Човекът си е хищник, откъдето и да го погледнеш. Бях чел, че имунитета и функциите на човешкото тяло западат много, когато е подложен на диета без месо.
Божееее, къде го чете тва, бе мен? В телефонния указател?

Няма да убеждавам никого колко е неетично и нездравословно да се яде месо, защото знам, че когато някой иска да направи нещо ще си намери причина (ако трябва ще я измисли), а ако не иска - ще намери оправдание. Само ще ви помоля, като си измисляте причини да мислите малко повече, защото фразата ''чел съм, че...'' съвсем няма да убеди тези, които наистина са чели. :)
Против съм, ако някой не е разбрал. :)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #22 -: Май 21, 2015, 12:14:06 pm »
Разбира се че да  :) Човекът си е хищник, откъдето и да го погледнеш. Бях чел, че имунитета и функциите на човешкото тяло западат много, когато е подложен на диета без месо.
Божееее, къде го чете тва, бе мен? В телефонния указател?

Няма да убеждавам никого колко е неетично и нездравословно да се яде месо, защото знам, че когато някой иска да направи нещо ще си намери причина (ако трябва ще я измисли), а ако не иска - ще намери оправдание. Само ще ви помоля, като си измисляте причини да мислите малко повече, защото фразата ''чел съм, че...'' съвсем няма да убеди тези, които наистина са чели. :)
Против съм, ако някой не е разбрал. :)


хахахах май май наистина само телефонния указател е чел :D а и никои не се сеща, че нещата които усвояваме от месото първо се усвояват много по-трудно второ с тях се усвояват хиляди бактерии и сами предизвикваме гниене в организма си.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #23 -: Май 21, 2015, 03:37:52 pm »
При 100 трилиона бактерии в човешкия организъм изначално налични, не мисля, че няколко милиона биха имали някакъв ефект. А и патогенната микрофлора на месото се унищожава при съответната температура. Растенията също са опасни, тъй като по тях може да има различни паразити от контакта им с почвата.

neni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #24 -: Май 21, 2015, 04:16:48 pm »
За мен е въпрос на личен избор и организъм. Имам познати вегани, които са в перфектно здраве, а не го практикуват от вчера, имам и същите "месоядни" познати. Вярвам, че организма на всеки намира начин да му "каже" от какво има нужда - и някои наистина нямат нужда от месо, въпреки познатия довод за липсата на витамин/и от групата Б. За грешно смятам обаче родител да налага на детето си да се храни с или без месо, според своя си възглед.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #25 -: Май 21, 2015, 06:14:09 pm »
Не е много сигурно това дали са в отлично здраве, защото повечето вегани имат нисък хемоглобин и ниски нива на желязо, а това е особено опасно за жените, поради менструалното кървене както и за бъдещото поколение, тъй като плодът може да не се развие нормално, ако бременната има ниски нива на желязо в организма.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #26 -: Май 21, 2015, 09:08:37 pm »
Не е много сигурно това дали са в отлично здраве, защото повечето вегани имат нисък хемоглобин и ниски нива на желязо, а това е особено опасно за жените, поради менструалното кървене както и за бъдещото поколение, тъй като плодът може да не се развие нормално, ако бременната има ниски нива на желязо в организма.

И тук - греда! Моят хемоглобин (както съм писала в темата за кръводаряването) се оказа висок! 180 при норма 130-160. Жените вегетарианки трябва да пушат, явно. :)
Всички неща, които казвате са глупави и недостоверни. Базират се само на предположения, но не и на истинско медицинско изследване.
Хапвайте мърша - за мен това не е проблем. ;)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #27 -: Май 22, 2015, 03:28:51 am »
При теб може да има някаква друга причина - при някои заболявания хемоглобина се вдига повече.  Но аз където си правих изследвания последно референтната стойност на хемоглобина беше 180, така че е горна граница, но влиза в рамките на нормалното. По-късно ще представя данни за процента на усвояемост на желязото от растителните и животински храни. Освен това недоимъкът на витамин В12 се свързва с ранно развитие на атеросклероза, алергии, Алцхаймер и пр.
« Последна редакция: Май 22, 2015, 03:33:37 am от ivan_ivanov »

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #28 -: Май 22, 2015, 03:44:34 am »
Като цяло месото е въпрос на личен избор. Всички знаем, че можем без него - няма да умрем. Въпроса дали ще ядеш или не месо е повече морален отколкото медицински и здравен.  :o

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #29 -: Май 22, 2015, 11:51:59 am »
При теб може да има някаква друга причина - при някои заболявания хемоглобина се вдига повече.  Но аз където си правих изследвания последно референтната стойност на хемоглобина беше 180, така че е горна граница, но влиза в рамките на нормалното. По-късно ще представя данни за процента на усвояемост на желязото от растителните и животински храни. Освен това недоимъкът на витамин В12 се свързва с ранно развитие на атеросклероза, алергии, Алцхаймер и пр.


Така, така! Дай данни - уплаши ме и виж как ще започна да гоня животинките да си отхапя малко, та да си набавя елементите от менделеевата таблица, въпреки че не усещам тяхната липса. :)

Никой не е застрахован от заболяване, но факт е, че без месо може да се живее и то пълноценно. Аз не съм си правила изследвания за нивата на еди какво си, защото нямам здравословни проблеми, т.е. причина да го правя. Това говори ли ти нещо? ;)
Хемоглобина го измерих по друг повод..