Автор Тема: Детоксикация - видове и методи?  (Прочетена 20061 пъти)

m.pavlova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Детоксикация - видове и методи?
« -: Февруари 12, 2015, 11:46:35 pm »
Здравейте, преди седмица с мъжа ми решихме да прочистим организмите ни от вредните токсини като си направим детоксикация. Направихме го като в периода от 1 седмица ядяхме само сурови ядки, плодове, зеленчуци и пиехме много фреш и чай. Ефекта беше поразителен! След детокса се чувстваме една идея по-добре, естествено като изключим първите 2 дни. В началото ни се виеше свят но предполагам това е нормално.
Та ми е интересно вие какво мислите за детоксикацията като метод на прочистване и какви видове и методи знаете? Някой до сега правил ли е детокс...

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2015, 05:09:17 pm »
Аз се опитвам да правя нещо такова, но не знам дали се прои. На всяка една - две седмици я по цял ден само ябълки и пия чай и вода. Наистина е много прочистващо и приятно. Но за повече време не съм опитвал....

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2015, 10:36:26 am »
Ще се радвам в малко повече детайли да разкажете за целия процес стъпково дето се вика, че наистина е любопитна темата за детоксикацията, а и доста актуална напоследък.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2015, 07:50:47 pm »
Не мисля, че зимният сезон е подходящ за "детоксикация", тъй като това е стрес за организма, а всеки стрес води до отслабване на имунната система, което ни прави особено податливи на вируси, бактерии и прочие микроорганизма. Прочистванията се правят май, юни месец, когато времето е топло и организмът се разходва енергия, за да поддържа телесната си температура. А и не мисля, че детоксикация е добре да се прави със зеленчуци от Турция, където се използват забранени в ЕС хербициди.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 07:53:16 pm от Петър Воденчев »

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2015, 01:52:36 pm »
Не мисля, че зимният сезон е подходящ за "детоксикация", тъй като това е стрес за организма, а всеки стрес води до отслабване на имунната система, което ни прави особено податливи на вируси, бактерии и прочие микроорганизма. Прочистванията се правят май, юни месец, когато времето е топло и организмът се разходва енергия, за да поддържа телесната си температура. А и не мисля, че детоксикация е добре да се прави със зеленчуци от Турция, където се използват забранени в ЕС хербициди.

И аз съм на подобно мнение...

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2015, 09:31:25 pm »
Аз също съм съгласен с Петър Воденчев.
През зимата трябва да трупаме енергия, а не да я изразходваме и да се прочистваме.
Лятото може да се съчетаят тренировки с детокс например... мисля, че ще има по-добър ефект.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2015, 11:10:23 pm »
Е, зеленчуци в градината на баба отдавна няма.Всичко е вредно.В крайна сметка от две злини трябва да изберем по-малката,колкото и да е кофти.По-добре турски чушки отколкото дюнер. Хубаво е човек за постоянно да се ориентира към един балансиран хранителен режим.Резките промени са шок за организма,колкото и добри намерения да имаме.Какъв е смисъла 5 дена да пиеш сок от моркови и да набиваш жито и на шестия да се ядеш банички с боза...

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2015, 06:09:38 am »
Да не забравяме, че и прекаленото прочистване и стремеж към диетично хранене също е крайност :) ... Някъде бях чел, че най-здрави са хората, които са със средно телосложение, но съвсем леко пълни (подчертавам съвсем леко). Хората, които изпадат в хранителни крайности често си навличат здравословни проблеми....

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #8 -: Февруари 25, 2015, 09:24:20 am »
Конвенционалната медицина смята, че детоксикацията всъщност е мит, създаден от производителите на подобни хранителни добавки, защото ако ги попиташ какво точно означава прочистване на организма и те не могат да ти дадат смислен отговор :D

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #9 -: Март 31, 2015, 04:11:53 pm »
https://lechenie.bg/tolkova-li-e-polezna-spored-uchenite
Ето ви една полезна статия за детоксикацията с лимон. Аз лично то много време на сам сутрин на гладно си пия вода с лимон или чай с лимон и се чувствам прекрасно.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #10 -: Април 19, 2015, 09:39:11 am »
Може и да е мит наистина...Ако се замислим какво точно наричаме детоксикация...Може би има значение в моментите, в които човек е ял тежки храни известно време, например по празниците, след което иска да помогне на тялото си да се освободи от всички тези натрупани в излишък хранителни вещества (особено мазнини). Тогава обаче не би трябвало да е детоксикация, а просто прочистване.

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #11 -: Май 22, 2015, 12:45:21 pm »
По принцип детоксикацията е процес, който е хубаво да се извършва постоянно, а не на определени периоди от време - тоест на няколко месеца. Поради средата, в която живеем и некачествените продукти, с които се храним в забързаното ежедневие, според мен е необходимо човек постоянно да полага грижи за да детоксикира тялото си. Методи има много. Лично аз много харесвам метода с лимон и вода. Лютите подправки също са много добър метод, когато естествено не се прекалява с тях.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #12 -: Юли 12, 2015, 04:36:26 pm »
Детоксикацията е начин да изхвърлим токсините, натрупани в организма - естествено, че конвенционалната медицина ще я отрича. На не я и трябват болни, а не свободни от токсини, здрави хора. Когато някой те ''лекува'', подтискайки едни симптоми с медикаменти, какво хубаво да очакваш от него?
Другата грешка, която забелязах тук е мнението, че детоксикация трябва да се прави само в толите сезони. Говорим за прочистване на организма, а не за
пране на килими, все пак. Един разтоварващ ден в седмицата е напълно достатъчен ако човек е здрав. При болест трябва да се гладува по-дълго и по определен режим. Най-добре под контрола на лекар. През зимата не ни трябват мазнини, защото не сме ескимоси. :) Малко глад тогава ще ни спаси от грип и вируси, а няма да отслаби организма.
Аз съм за!
« Последна редакция: Януари 24, 2017, 01:22:03 pm от Biko »

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #13 -: Юли 17, 2015, 02:46:31 pm »
Абсолютно съм съгласен с нина :)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Детоксикация - видове и методи?
« Отговор #14 -: Август 17, 2015, 04:22:57 pm »
Аз смятам да пробвам от диетите за детоксикация но не от тези който са най-хардкор. някой може ли да препоръча нещо вече изпробвано от него.