Автор Тема: Как си набавяте калций?  (Прочетена 28259 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Как си набавяте калций?
« -: Март 11, 2015, 01:45:27 am »
Как си набавяте необходимите 1000 мг калций дневно, чрез храната или приемате хранителни добавки

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #1 -: Март 21, 2015, 12:52:12 am »
Нямах никаква представа,че ми е нужен толкова много калций.  ???
Ти как си го набавяш?

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #2 -: Март 21, 2015, 04:44:00 am »
Ами от нискомаслено кисело мляко 0.1 процент, защото там е 199 мг. и като изям 400 грама ги докарвам до около 800 грама, а в хляба има малко и така :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #3 -: Март 23, 2015, 07:46:15 am »
Аз по принцип ям страшно много мляко, кисело мляко и сирене...Надявам се, че е достатъчно...Но наистина не знаех, че има значение какво е млякото...По-нискомасленото повече калций ли има? не съм се замислял до сега  :)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #4 -: Март 24, 2015, 12:04:21 pm »
Ами да, това показват лабораторните изследвания, а освен това според различни изследвания калцият не се усвоява добре в присъствието на мазнини

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #5 -: Март 28, 2015, 07:47:52 am »
Това е интересно, със сигурност ще го запомна. Това което аз знам е, че овесените ядки имат доста калции, особено ако се консумират заедно с пшенични трици. Аз закусвам всяка сутрин ядки, трици и мляко. Подлаждам го с парче плод за да е по-здравословно. :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #6 -: Март 31, 2015, 04:47:41 pm »
Не знам дали си набавям достатъчно калции пък и като добавим и цигарите, които го разрушават... Както и да е, единственото което правя е да ям всеки ден сирене и през ден кисело мляко. Не пия добавки или витамини не съм им фен изобщо.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #7 -: Март 31, 2015, 11:53:55 pm »
Да, добавките е много рисковано, защото се установи връзка между приема на калциеви добавки и риска от инфаркт на миокарда

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #8 -: Април 02, 2015, 07:47:39 am »
Като цяло добавките не са много препоръчителни, явно. На скоро в аптеката поисках да си купя рибено масло и аптекарката напрово ме попита "Нали не го купувате, защото някоя реклама Ви е подтикнала?" ...Каза ми, че за здравия човек е важно да си набавя всичко от храната, в това число и калция. Общо взето ме отказа от намерението да купя това, за което бях там...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #9 -: Април 30, 2015, 01:14:28 pm »
То пък най-новите изследвания показаха, че омега-3 от рибеното масло изобщо не се усвояват от организма и то приемът му с профилактичен ефект срещу сърдечно-съдови заболявания е безсмислено.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #10 -: Май 19, 2015, 12:22:33 am »
Мляко, сирене, кашкавал... общо взето повече млечни продукти. :)

m.pavlova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #11 -: Май 19, 2015, 12:25:07 am »
То пък най-новите изследвания показаха, че омега-3 от рибеното масло изобщо не се усвояват от организма и то приемът му с профилактичен ефект срещу сърдечно-съдови заболявания е безсмислено.

По големи глупости не бях чела... Какви изследвания какви 5 лева си чел не те знам но това са пълни глупости!

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #12 -: Май 19, 2015, 12:41:42 am »
Като цяло да киселото мляко и млечните продукти са добър вариант, но на някои хора не им понася лактозата или пък не ядат млечни продукти. Бадеми, броколи, спанак, кайсии, зеле, карфиол, фурми са част от храните, които са богати на калций и лесно и бързо се усвояват от организма. Аз лично съм вегетарианец и гледам да наблягам на голяма група от тези храни :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #13 -: Май 19, 2015, 01:19:33 am »
Не знам дали си набавям достатъчно калции пък и като добавим и цигарите, които го разрушават... Както и да е, единственото което правя е да ям всеки ден сирене и през ден кисело мляко. Не пия добавки или витамини не съм им фен изобщо.
А, като добавим и кафето с цигарите - от калция нищо не остана. Трябва да се пазим от кофти падания и счупване на костите. :)
Аз си го набавям основно от сирене и кисело мляко, но за съжаление ги ям рядко. Калцият се усвоява най-добре заедно с витамин D, затова трябва да ядем млякото отвън - на открито, по възможност при слънчево време. :)
Хората, живеещи в страни със студен климат, където слънцето се показва веднъж в годината - обикновено в сряда трябва да приемат вит D, като добавка, особено децата, защото рахита им е в вързан в кърпа.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #14 -: Май 19, 2015, 01:34:09 am »
То пък най-новите изследвания показаха, че омега-3 от рибеното масло изобщо не се усвояват от организма и то приемът му с профилактичен ефект срещу сърдечно-съдови заболявания е безсмислено.

По големи глупости не бях чела... Какви изследвания какви 5 лева си чел не те знам но това са пълни глупости!

Най-новите изследвания, които са проведени и от тях се оказва, че хората само си дават парите и пият рибено масло то си преминава през храносмилателната система и на всички им е ясно къде отива.  :D