Автор Тема: Как си набавяте калций?  (Прочетена 28292 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #15 -: Май 19, 2015, 02:24:18 am »
На мен в сиренето и кашкавалът това не ми харесва, че са тъпкани със сол и малко да си позволиш да хапнеш и гарантирано надминаваш дневната препоръчителна доза от 5-6 грама.  :)

Dr. Quinn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #16 -: Май 19, 2015, 03:24:36 am »
Нескуик с прясно мляко.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #17 -: Май 19, 2015, 10:46:53 am »
То пък най-новите изследвания показаха, че омега-3 от рибеното масло изобщо не се усвояват от организма и то приемът му с профилактичен ефект срещу сърдечно-съдови заболявания е безсмислено.

По големи глупости не бях чела... Какви изследвания какви 5 лева си чел не те знам но това са пълни глупости!

Най-новите изследвания, които са проведени и от тях се оказва, че хората само си дават парите и пият рибено масло то си преминава през храносмилателната система и на всички им е ясно къде отива.  :D

Страшна логика - страшно изследване си прочел!
То и храната минава през храносмилателната система и отива на същото място, ама от нея си набавяме основните хранителни елементи, нали? Значи или изследването е правено от водопроводчик или ти нещо не си разбрал.
Някой ако приема сиренето венозно - да си признае. Няма да му се смеем много. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #18 -: Май 19, 2015, 12:52:45 pm »
"В периода от 2005 до 2012 година само в САЩ са били проведени най-малко 20 мащабни изследвания, чиято задача била да установят как влияе рибеното масло върху здравословното състояние на човека.

Това се отнася само за резултатите от тези изследвания, които са били публикувани във водещи научни списания. Във всяко едно от изследванията учените са се опитвали да си изяснят необходимо ли е да го пият хора, страдащи от хиперлипидемия /завишени нива на холестерола/, хипертония и диабет втори тип.

Всички тези изследвания са установили, че ползата от рибеното масло е точно такава, каквато е и от плацебото. С други думи, то ще ви бъде толкова полезно, колкото вие самите вярвате в това. " - това е цитат от статия в Лечение.бг. Тоест вярвайте си в ползата от рибеното масло, не ми пречите.  :D

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #19 -: Май 26, 2015, 09:58:34 pm »
То пък най-новите изследвания показаха, че омега-3 от рибеното масло изобщо не се усвояват от организма и то приемът му с профилактичен ефект срещу сърдечно-съдови заболявания е безсмислено.

По големи глупости не бях чела... Какви изследвания какви 5 лева си чел не те знам но това са пълни глупости!

Най-новите изследвания, които са проведени и от тях се оказва, че хората само си дават парите и пият рибено масло то си преминава през храносмилателната система и на всички им е ясно къде отива.  :D

Според мен с приема на добавки може и да е така, но ако се набавя по естествен път т.е с консумацията на риби богати на омега - 3(сьомга например) нещата са различни. Толкова много изследвания и доказателства има за ползата от омега-3, че ми се струва направо абсурдно това което говориш.
Къде си го прочел?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #20 -: Май 28, 2015, 01:15:23 am »
Да, обект на тези изследвания е точно рибеното масло под формата на таблетка, че не се усвоява от организма. За рибата вече е съвсем друг въпросът.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #21 -: Юли 05, 2015, 08:34:02 am »
Да ви кажа, като чуя за "най-нови изследвания" и просто спирам да чета нататък. Забелязал съм, че всеки пишман учен иска да направи някакво грандиозно откритие и всеки иска да докаже някаква смахната теория, след което да излезе с някакво потресаващо заглавие от сорта на "ябълките причиняват краста" или някаква още по голяма тъпотия...Просто човек трябва да се храни разнообразно, да се храни с мярка и да избягва изкуствените храни...:) Пра баба ми почина на 101 без да подозира, че съществуват витамини и хранителни добавки  :D

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #22 -: Юли 31, 2015, 12:36:04 pm »
Млечните продукти са най-добрия начин да си набави калций човек - предпочитам именно този вариант, вместо да пия хапчета а.к.а. хранителни добавки. Интересно ми е как си го набавят веганите между другото...

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #23 -: Юли 31, 2015, 01:37:14 pm »
Млечни продукти, естествено.
Някога как са си набавяли калций?
Мляко, сирене, кашкавал, масло :)

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #24 -: Август 14, 2015, 05:38:48 pm »
Нескуик с прясно мляко.

Които с каквото закусва!
Аз или кафе с мляко и банан или мляко ( кисело ) и кафе за закуска :)
За допълнение редовно ям нещо със сирене или го добавям отстрани в чинийка :)

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #25 -: Август 22, 2015, 03:48:23 pm »
По принцип си набавям необходимия калций чрез ядене на храни които го съдържат ,като мляко и сирене . Дали приемам 1000мг на ден незнам .

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #26 -: Август 28, 2015, 05:48:32 pm »
Ако искате да пробвате нещо по-алтернативно вземете тофу и се забавлявайте с него

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #27 -: Август 29, 2015, 07:48:02 pm »
Имайте предвид, че кофеинът извлича калция от органзима, затова приемайте млечни продукти поне половин час след кафето.
Аз лично не съм много по млечните продукти, но се насилвам да ям сирене (краве) поне веднъж-два пъти седмично.

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #28 -: Август 29, 2015, 07:52:36 pm »
Ако искате да пробвате нещо по-алтернативно вземете тофу и се забавлявайте с него
Със соевите продукти мъжете трябва да внимаваме, защото съдържат много фитоестрогени и могат да ни превърнат в жени.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Как си набавяте калций?
« Отговор #29 -: Август 29, 2015, 08:19:13 pm »
Ако искате да пробвате нещо по-алтернативно вземете тофу и се забавлявайте с него
Със соевите продукти мъжете трябва да внимаваме, защото съдържат много фитоестрогени и могат да ни превърнат в жени.

Това е много погрешно и пресилено схващане.
Фитоестрогените могат да повлияят само на женското тяло. На мъжете не могат да въздействат особено. То ако ставаше така, транссексуалните нямаше да се тъпчат цял живот с хормони, под формата на медикаменти и то в огромни дози, а щяха да си ядат тофу и совево мляко.