Автор Тема: Кърмене на публично място - за или против  (Прочетена 16873 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Понеже напоследък темата стана много актуална, аз смятам, че воденето на подобен спор е безсмислено, тъй като ако се кърми на публично място, както трябва, върху гърдата на жената се поставя една кърпа върху гърдата и нищо не се вижда :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #1 -: Март 30, 2015, 06:42:50 am »
По този въпрос мнението ми е бетон - докато не вредиш на никого, всичко би трябвало да е разрешено. Законите са ни нужни за да запазим здравето си (физически и психически) и да се защити частната собственост. Всички друго, което смущава този или онзи е проблем на възпитанието на хората. Ако една жена иска да кърми детето си на улицата и това не я смущава, защо някой друг трябва да и определя тези граници?

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #2 -: Април 08, 2015, 12:39:12 am »
Видях тази табела във Варна днес и не се сдържах да я кача тук :) ... Какъв толкова проблем е да нахраниш детето където решиш, че вече и специално място за това има ???

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #3 -: Април 08, 2015, 10:36:24 pm »
Всички са се вторачили в циците и никой не се замисля за детето :) Нямам нищо против една майка да си накърми детето на обществено място стига да го прави дискретно без да парадира с това.
Има специални места за кърмене,за да може детето да не се стресира от околни шумове,а и майката да не се притеснява.Друг е въпроса в България как са уредени тези места.
Не ме притеснява кърменето на обществено място, притеснява ме мърлявщината на съвременната българска майка.Едно дете има нужда от режим и грижи,а не да яде по молове и да дреме по столовете на някое заведение, докато мама кудкудяка с други кокошки,пие кафенце и пуши цигарки... Преди дни бях свидетел на такава картинка и ми стана толкова гадно.
« Последна редакция: Април 08, 2015, 10:38:55 pm от Fiore »

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #4 -: Април 08, 2015, 10:50:18 pm »
Да, моловете не са най-подходящото място. Аз самия не се чувствам много добре сред тази навалица и шум от хиляди хора, та какво остава за детето :)... На него му трябва чист въздух и спокойствие, които може да открие в парка (в повечето случаи).

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #5 -: Април 16, 2015, 11:46:04 am »
Тази тема е засмукаха като девствен тийнейджър - зърното на приятелката си! (днес съм твърде образна) Нека просто да се обособят специални стаи за кърмене в обществените заведения и точка.
Живота е въпрос на време.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #6 -: Април 17, 2015, 02:07:42 pm »
То вече се поизчерпа тази тема, но ще остане в архивите. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #7 -: Април 23, 2015, 09:38:27 am »
Аз всъщност не гледам новини и научих за този въпрос от този форум. После поразгледах и се оказа, че доста са коментирали това по телевизията

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #8 -: Юли 09, 2015, 11:44:15 am »
Не ме притеснява кърменето на обществено място, притеснява ме мърлявщината на съвременната българска майка.Едно дете има нужда от режим и грижи,а не да яде по молове и да дреме по столовете на някое заведение, докато мама кудкудяка с други кокошки,пие кафенце и пуши цигарки... Преди дни бях свидетел на такава картинка и ми стана толкова гадно.

Най-точният коментар по темата. :)
Няма лошо в кърменето на обществено място, когато се наложи инцидентно, но някои майки наистина миткат по цял ден по улиците и отглеждат децата си в навалицата, където най-малкото щъкат всякакви хора, преносители на всякакви зарази. Нуждае ли се детето от постоянен шум, прах, секретите на всякакви индивиди, витаещи във въздуха и изпаренията на автомобилите? Нека майките за замислят за това, когато претендират, че се борят за благото на детето си. Естествено, че не сме против детето да бъде нахранено, преповито и приспано на обществено място, когато се наложи.

Скоро бях свидетел и на друга интересна случка: Един татко си беше извел бебенцето на разходка.... в заведение. Седнал с трима авери на маса, пийват си яко биричка на обед и пафкат цигарки, та пушек се вдига, докато бебока спинка сладко на сантиметри от тях в количката. Да, на открито бяха, но дима си стигаше до детето, бащата очевидно изпиваше повече от една бира, а компанията говореше на висок тон и бебето видимо се стряскаше. Та, като решат да използват децата, като лозунг за справедлива кауза, нека някои родите се замислят, дали правят наистина най-доброто за децата си.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #9 -: Август 18, 2015, 05:18:08 pm »
На мен не ми пречи, да кърмят където желаят ,това си е човешко пък камоли ако и майката е хубава ;)

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #10 -: Август 25, 2015, 07:02:15 pm »
Не съм против това да кърмят децата си на публично място , като се налага да се нахрани дето няма я да чака докато се приберат в къщи.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #11 -: Август 25, 2015, 07:41:04 pm »
Нямам против и мисля, че това е нещо нормално, но ме дразни, че се парадира донякъде с кърменето.
Аз кърмя тук, аз кърмя там. Там не ми дават да кърмя, тук не ми дават да... дразнещо е. ;)

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #12 -: Август 25, 2015, 07:48:44 pm »
Аз пък съм твърдо ЗА - все пак едно време децата са били кърмени на полето, сега защо не в мола или в парка.

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #13 -: Август 25, 2015, 10:58:17 pm »
Аз пък съм твърдо ЗА - все пак едно време децата са били кърмени на полето, сега защо не в мола или в парка.
Само дето на полето е било по необходимост, а сега в мола от простотия, ама карай...

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Кърмене на публично място - за или против
« Отговор #14 -: Август 26, 2015, 06:06:04 pm »
Аз пък съм твърдо ЗА - все пак едно време децата са били кърмени на полето, сега защо не в мола или в парка.
Само дето на полето е било по необходимост, а сега в мола от простотия, ама карай...

На всякъде е необходимост, няма как кърменето да е нещо което е простотия. Човешко и нормално е !