Автор Тема: Отразява ли се мръсният въздух в градовете на здравето ви?  (Прочетена 18383 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Преди няколко дни беше публикувани резултатите от проучване на СЗО, според което 600 хиляди души в Европа умират преждевременно, заради замърсеният въздух.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Най-вероятно въздухът има голямо влияние. Има улици, където не можеш да дишаш докато пресечеш, а там на 1-2 етаж живеят хора, които са на това място всеки ден...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, въздухът в градовете е с много малко количество отрицателни йони, които се определят като въздушните витамини, в най-голямо количество са в близост до водопади или непосредствено под тях

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Много даже. Когато пътувам някъде извън града първите няколко часа чак ми е лошо - дотолкова съм свикнал да дишам газове и изпарения, че чистия въздух ми понася трудно.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
И като се има предвид, че София беше обявена за столицата с най-мръсен въздух в Европа, а Пловдив за градът с най-мръсния въздух, очевидно влиянието е неблагоприятно. В София е по-добре, тъй като поне в южните квартали, които са към Витоша има постоянни въздушни течения, които очистват въздуха, но в Пловдив е ад, особено лятото, когато стане горещо.

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Е как да не влияе. Отразява се много на белите ви дробове и то по начини които няма да ви харесат и са много болезнени!
Но трудно ще пречистим въздуха особено на село София

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Разбира се че се отразява лошо на здравето . В големите градове пък и по -малките през които минават главни магистрали въздуха е бая мръсен ,освен това ,ако има някоя фабрика и тя замърсява допълнително въздуха.

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Няма как да не ни се отразява зле на  дихателната ни система  мръсния въздух в градовете.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Въздухът в градовете е отровен и от настроението на хората в тях. Повечето са намръщени и озлобени - това наистина разболява.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, животът на село е страхотен и особено за растежа на децата, но зимата често спира тока, а това е проблем.

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Да, животът на село е страхотен и особено за растежа на децата, но зимата често спира тока, а това е проблем.
Защо да е проблем? тогава работите по естественият прираст на страната и си готов !

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, животът на село е страхотен и особено за растежа на децата, но зимата често спира тока, а това е проблем.
Защо да е проблем? тогава работите по естественият прираст на страната и си готов !
Действително имаш право, докторе, но ако работиш на компютър, не е особено приятно без ток и интернет.

Bebosum

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Доказано е, че колкото повече прахови частици има във въздуха на един град и по-замърсен е по-лош и по- вреден за населението та съответно респираторните и раковите заболявания са много повече от колкото в по-чистите градове.

Балеринка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Да съгласна съм с вас че мръсния въздух е вреден за нас. Аз поне до сега не съм имала някакви здравословни проблеми или оплаквания от въздуха в града който живея. :-)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
То това е проблемът, че проблемите възникват след години, когато вече е трудно да им повлияе.