Автор Тема: Защо българинът е против еднополовите бракове?  (Прочетена 72368 пъти)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #90 -: Август 28, 2015, 12:13:35 pm »
Много се разгорещихте, бе, дайте го по-софт  ;) :D

Някои теми не могат да се осъждат спокойно, май. Разбирам и двамата опонента.
Не мисля, че е редно нещо да се забранява, но пък и не бива да се натрапва насила. Деликатна тема, общо взето.
Ами аз казах вече моето мнение по въпроса. Никой не им е забранил да правят каквото си поискат, когато са сами, като нормалните хора.
Но бракът е между мъж и жена, сори! ;)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #91 -: Август 28, 2015, 07:58:07 pm »
В някои страни от Южна Америка по-заможните хора имат традиция да женят дори кученцата си. Организират събирания, канят гости, правят дрешки и всички много се забавляват. След като хората правят това, защо между пълнолетни хора да не може :) .

Семеен кодекс ми звучи като някаква наказателна процедура по удряне с камших и лишаване от сън 3 дни. Време е да му вдъхнат малко живот, че е поостареличък вече. нека направим света по-положително и весело място за живеене. Всеки един от нас може да допренесе по малко :).

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #92 -: Август 28, 2015, 11:38:19 pm »
В някои страни от Южна Америка по-заможните хора имат традиция да женят дори кученцата си. Организират събирания, канят гости, правят дрешки и всички много се забавляват. След като хората правят това, защо между пълнолетни хора да не може :) .

Семеен кодекс ми звучи като някаква наказателна процедура по удряне с камших и лишаване от сън 3 дни. Време е да му вдъхнат малко живот, че е поостареличък вече. нека направим света по-положително и весело място за живеене. Всеки един от нас може да допренесе по малко :).

Напълно си прав! Семейният кодекс е наказателен орган. Смейната институция - също? :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #93 -: Август 29, 2015, 01:49:33 am »
Много се разгорещихте, бе, дайте го по-софт  ;) :D

Някои теми не могат да се осъждат спокойно, май. Разбирам и двамата опонента.
Не мисля, че е редно нещо да се забранява, но пък и не бива да се натрапва насила. Деликатна тема, общо взето.
Ами аз казах вече моето мнение по въпроса. Никой не им е забранил да правят каквото си поискат, когато са сами, като нормалните хора.
Но бракът е между мъж и жена, сори! ;)

Това, че е така в момента, не значи, че ще е така винаги. Сори! ;)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #94 -: Август 29, 2015, 06:43:57 am »
При обратните хора нещата малко са както при всички останали. Някои обичат да са дискретни, други просто от малки са израстнали в семейства, в които всичко е по-демонстративно. Преди години често излизах с приятелката си и с още една двойка. Обичахме да се мотаем заедно, да ходим по заведения, на плаж и други. Аз и моята приятелка много рядко си позволявахме да сме по-интимни пред хора и всичко се свеждаше до някоя прегръдка и то когато няма други хора наоколо. Другата двойка обаче изглеждаха все едно ще се изядат - нон стоп целувки, прегръдки, натискане. Понякога започваше да ме изнервя и да ми се струва, че прекаляват. Това се отнася за всички хора. За обратните пак казвам - редно е да получат всички права, които има и за останалите, а показността си е по-скоро въпрос на възпитание и чувство за мярка. Независимо дали си гей или хетеро, интимния живот си е твой и не е нужно да запознаваш хората с него.

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #95 -: Август 29, 2015, 12:46:30 pm »
Обратните и сега имат всички права, които имат българските граждани, каквито са и те, затова не виждам какъв е смисъла да се повдига тази тема, а и този въпрос изобщо. ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #96 -: Август 29, 2015, 06:33:51 pm »
При обратните хора нещата малко са както при всички останали. Някои обичат да са дискретни, други просто от малки са израстнали в семейства, в които всичко е по-демонстративно. Преди години често излизах с приятелката си и с още една двойка. Обичахме да се мотаем заедно, да ходим по заведения, на плаж и други. Аз и моята приятелка много рядко си позволявахме да сме по-интимни пред хора и всичко се свеждаше до някоя прегръдка и то когато няма други хора наоколо. Другата двойка обаче изглеждаха все едно ще се изядат - нон стоп целувки, прегръдки, натискане. Понякога започваше да ме изнервя и да ми се струва, че прекаляват. Това се отнася за всички хора. За обратните пак казвам - редно е да получат всички права, които има и за останалите, а показността си е по-скоро въпрос на възпитание и чувство за мярка. Независимо дали си гей или хетеро, интимния живот си е твой и не е нужно да запознаваш хората с него.

С това съм напълно съгласна.
Демонстрацията на интимност на публично място е неприятна за околните. Била съм и от двете страни и отчитам, като голяма грешка публичното интимничене. Това важи за всички двойки, независимо еднополови или разнополови. И при двата вида, обаче няма да ме дразни да се движат прегърнати и да си разменят кратки целувчици. Мило е..

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #97 -: Септември 03, 2015, 08:30:37 am »
Интимноста има за цел да доставя удоволствие на човека и на партньора му, а не да се показва по улиците. Според мен демонстрацията на интимност е равна на това да си заснемеш хамбургера и кафето и да ги качиш във Фейсбук. И двете неща са лични преживявания (сексуално или кулинарно, няма значение)...

Петър Карчев

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Щото е гадно е чуек.... :D

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Не всички българи са против. Лично аз не съм голям привърженик на еднополовите бракове. Нямам категорично мнение по въпроса, поне докато не ми дойде до главата. дано да не идва, де.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #100 -: Юни 29, 2017, 01:43:02 pm »
На този етап дори ги подкрепям!

Така ще стане масово, ще се затрият като вид... ще намалее паразитното население на планетата и нещата ще се понаредят.
След 5-20-50-500 години ще се нормализират нещата отново, когато сме има-няма 1 милиард души на планетата.  ;) Но в момента имаме нужда да намалеем... а еднополовите бракове и свалки са идеалното решение - тя природата си знае работата.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #101 -: Юни 29, 2017, 06:46:39 pm »
Да, но в арабските държави няма еднополови бракове, а за сметка на това раждат по много деца. така, че едва ли прираста ще се повлияе чак толкова от еднополовите бракове.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Защо българинът е против еднополовите бракове?
« Отговор #102 -: Юли 04, 2017, 08:51:12 pm »
Въпрос на време е. Не става за ден-два... но след 10-20-50 години ще се усеща.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...