Автор Тема: Как да се справя със злоядо дете?  (Прочетена 13663 пъти)

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Как да се справя със злоядо дете?
« -: Август 19, 2015, 04:35:11 pm »
Оставили са ми за известно време да гледам племенникът ми който е на 10 и не иска да яде много от храната който готвя, а иска само сладко и джънк фоод.
Как да се справя с него, че хем да яде, хем да е и здравословно?

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #1 -: Август 21, 2015, 05:42:32 pm »
Мен ме оставяха сам да си избирам какво да ям и нямах никави проблеми, с времето проядох всякаква храна!

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #2 -: Август 24, 2015, 01:41:40 pm »
И аз мисля, че това е най-добрият вариант, детският организъм сам избира от каква храна има нужда.

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #3 -: Август 26, 2015, 05:06:53 pm »
Така и направих, тихо и спокойно му дадох да яде каквото иска, но и го помолих да пробва допълнително зеленчуците и въобще каквото готвя!

Герганка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #4 -: Септември 04, 2015, 01:14:55 pm »
Оставете го да яде каквото му се яде защото това е признак че има нужда на нещо което се съдържа в тези храни!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #5 -: Септември 07, 2015, 12:39:45 am »
Герганке, никое дете няма нужда от натриевия глутамат в снаксовете.
Злоядите деца обичат само филии, пържени картофи и спагети. Ако искате да ги накарате да ядат здравословна храна, просто ги оставете да огладнеят хубаво. Тогава ще ядат и дръжките на чушките и ще питат за още.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #6 -: Септември 07, 2015, 01:20:52 am »
Като бившо злоядо дете ще ти кажа най-простия метод за решаване на проблем с дете, който не иска да яде - оставяш го гладно. Работи безотказно - крайно време е малко да спрем да бъдем приятели с децата, а да им покажем, че сме родители, възрастни и въобще някой, с които те се налага да се съобразяват. Бъди сурова - противно на всички писания из медиите за суровите родители и колко били гадни ще кажа, че все свестни хора са създали, а не лигльовци :)

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #7 -: Септември 07, 2015, 12:50:48 pm »
Като бившо злоядо дете ще ти кажа най-простия метод за решаване на проблем с дете, който не иска да яде - оставяш го гладно. Работи безотказно - крайно време е малко да спрем да бъдем приятели с децата, а да им покажем, че сме родители, възрастни и въобще някой, с които те се налага да се съобразяват. Бъди сурова - противно на всички писания из медиите за суровите родители и колко били гадни ще кажа, че все свестни хора са създали, а не лигльовци :)
А, най-после правилно мнение по въпроса.
И на мен ми писна да гледам ужасно лигави деца, които пищят, тръшкат се, удрят и наричат майките си с какви ли не гадни имена, докато тъпите овци (майки) клечат и дуднат обяснения на някакво подивяло изчадие.
С дете не се преговаря! То трябва да знае, че е детето и майката командва парада.
Колкото до храненето - ще ядеш ли супа? Не! Ок, няма да ядеш нищо, тогава! Това е стратегията със злоядите деца.

pantera666

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #8 -: Септември 07, 2015, 05:12:24 pm »
Като бившо злоядо дете ще ти кажа най-простия метод за решаване на проблем с дете, който не иска да яде - оставяш го гладно. Работи безотказно - крайно време е малко да спрем да бъдем приятели с децата, а да им покажем, че сме родители, възрастни и въобще някой, с които те се налага да се съобразяват. Бъди сурова - противно на всички писания из медиите за суровите родители и колко били гадни ще кажа, че все свестни хора са създали, а не лигльовци :)
А, най-после правилно мнение по въпроса.
И на мен ми писна да гледам ужасно лигави деца, които пищят, тръшкат се, удрят и наричат майките си с какви ли не гадни имена, докато тъпите овци (майки) клечат и дуднат обяснения на някакво подивяло изчадие.
С дете не се преговаря! То трябва да знае, че е детето и майката командва парада.
Колкото до храненето - ще ядеш ли супа? Не! Ок, няма да ядеш нищо, тогава! Това е стратегията със злоядите деца.

И после ще направи както аз правех като малада:
Прибирах я в хладилника, чаках нашите да заспят и им я изливах под чаршафите. Верно боя не беше вкусен но да видиш сутринта изражението им е безценно!
Другото е, че от малка мога да си правя сама храна и те да се оправят, ям каквото искам от хладилника ... освен ако няма само гадна супа!

Мимка74

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #9 -: Септември 10, 2015, 01:23:40 pm »
Може да пробвате като и давате на детето само каквото иска, защото може да се окаже, че има някакъв здравословен проблем или от нещо подобно да е възбудено това желание !

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #10 -: Май 09, 2017, 02:23:32 pm »
И аз мисля, че малко глад ще могне на детето да си формира вкусовите предпочитания. Склона съм да уважа някои храни да не се ядат, защото и самата аз не ям всичко. Но като цяло няма нерви да търпя някакви особени капризи на тема храна.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Как да се справя със злоядо дете?
« Отговор #11 -: Май 10, 2017, 07:02:12 pm »
Като бившо злоядо дете ще ти кажа най-простия метод за решаване на проблем с дете, който не иска да яде - оставяш го гладно. Работи безотказно - крайно време е малко да спрем да бъдем приятели с децата, а да им покажем, че сме родители, възрастни и въобще някой, с които те се налага да се съобразяват. Бъди сурова - противно на всички писания из медиите за суровите родители и колко били гадни ще кажа, че все свестни хора са създали, а не лигльовци :)

Много добре казано! Напълно съм съгласна!
Прекаленото разглезване на малките келешчета не помага на никого, с нищо. Най-вече пък на тях. Аман от евро-ценности. Оставете го да гладува за няколко часа или ден - и всичко ще му е тамън! Както беше казал един мъдър източен учител: "Гладът е най-добрият сос!"
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...