Автор Тема: Проблем с разширени вени  (Прочетена 10701 пъти)

veronika73

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Проблем с разширени вени
« -: Август 27, 2015, 02:49:03 pm »
Здравейте!
От месеци работя по 12 и повече часа на ден като сервитьорка и започнах да забелязвам, че имам разширени вени и това ме притеснява!
Някой може ли да ми предложи нещо с което помага и да намаля разширяването?

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #1 -: Август 27, 2015, 03:01:17 pm »
Това е от жегата принципно - студени бани на краката и повече движение, това е лечението в начален стадий на варикоза.

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #2 -: Август 27, 2015, 03:10:06 pm »
Ам до колкото помня баба преди време ползваше някакви специални чорапи / чорапогащти или нещо подобно и каза, че е много доволна от това!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #3 -: Август 27, 2015, 03:11:31 pm »
Добре е също да подобриш кръвообращението по някакъв начин, а има и добри кремове за уморени крака. Студени душове, редувани с топли и почивка с вдигнати крака.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #4 -: Август 27, 2015, 03:12:49 pm »
Принципно ако стоеше на едно и също място щеше да е лесно оправянето на проблема, просто се раздвижваш и веднага ще почувстваш разликата но в твоят случай може да вземеш да си купиш някое от многото мазила който ги предлагат по аптеките!

veronika73

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #5 -: Август 27, 2015, 03:16:31 pm »
Иха колко бързо  отговорихте!
Благодаря за всичките препоръки, ще ида и ще си взема някакво мазило и ластичните чорапи!

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #6 -: Август 27, 2015, 04:53:09 pm »
Аз мога да кажа, че комбинация от няколко от горе предложените методи ще даде най-голям резултат.
Пробвай да сядаш когато е възможно за да могат краката ти да си почиват, носи от ластечният чорапогашник за да се стягат краката и да има по-добро кръвообръщение, а когато са по-зле за денят ги мажи с избран от теб гел!

Надявам се да съм бил полезен!

veronika73

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #7 -: Август 27, 2015, 05:20:01 pm »
Аз мога да кажа, че комбинация от няколко от горе предложените методи ще даде най-голям резултат.
Пробвай да сядаш когато е възможно за да могат краката ти да си почиват, носи от ластечният чорапогашник за да се стягат краката и да има по-добро кръвообръщение, а когато са по-зле за денят ги мажи с избран от теб гел!

Надявам се да съм бил полезен!

Благодаря за адекватният медицински съвет, след няколко дни обещавам да кажа какви са резултатите!

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #8 -: Август 28, 2015, 04:08:40 pm »
Аз мога да кажа, че комбинация от няколко от горе предложените методи ще даде най-голям резултат.
Пробвай да сядаш когато е възможно за да могат краката ти да си почиват, носи от ластечният чорапогашник за да се стягат краката и да има по-добро кръвообръщение, а когато са по-зле за денят ги мажи с избран от теб гел!

Надявам се да съм бил полезен!

Благодаря за адекватният медицински съвет, след няколко дни обещавам да кажа какви са резултатите!

Мацка , не се тревожи толкова много за това, просто си почивай когато можеш на работа и ще спадне много!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #9 -: Август 28, 2015, 07:40:25 pm »
Разширените вени могат да бъдат голям проблем. Иди на лекар. Може да не е просто преумора, а варикозни вени. Вземи мерки навреме и ако трябва смени работата.

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #10 -: Август 30, 2015, 10:58:28 am »
И аз имам една разширена вена, ама няма да кажа къде е. :)

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Проблем с разширени вени
« Отговор #11 -: Август 31, 2015, 03:40:24 pm »
И аз имам една разширена вена, ама няма да кажа къде е. :)
Твоето го третирай с потапяне в ледена вода, бързо ще се стесни и ще намали и ще отпусне кръвта която се намира там!