Автор Тема: Диоритици  (Прочетена 11352 пъти)

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Диоритици
« -: Август 31, 2015, 01:50:06 pm »
Аз се вдъхнових от темата на нашият обичан доктор https://forum.lechenie.bg/index.php?topic=3460.0
Аз искам да питам освен кафе какви други доритици приемате когато искате да отслабвате / да се детоксикирате?

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #1 -: Август 31, 2015, 02:07:58 pm »
Зеленият чай и кафето са познати на всички за това няма да ги зачеквам в отговоря си, ако някой реши той да обяснява за тях, аз ще ви просветля в това което пропускате а идва от природата!

Вярвате или не глухарчето е един от най-добият диоритик който може да намерите. То спомага с изчистването на бъбреците и набавянето на калий.

Липата може да ви помогне по един малко по-различен начин. Пиенето на чай от липа ще ви помогне като ще отвори порите ви и ще започнете да се потите като по този начин регулирате телесната си температура и изкарате не желаните елементи от тялото си!

Копривата е нещо използвано от средновековието насам като един от най-хубавите и натурални диоритици който също помага и за редица други  проблеми.

Други неща са :
Мечо грозде, ананас , диня , пъпеш и много други още!

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #2 -: Август 31, 2015, 02:13:02 pm »
ДиУретици - Софенце и все пак аз да добавя и картофите като много добър диуретик, поради наличието на голямо количество калий - 325 мг в 100 грама, а както знаем калият способства за извеждането на водата от организма. И бананите и сливите също са добри диуретици, но с тях не трябва да се прекалява, поради вероятността от силно обезводняване, образуване на газове.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #3 -: Август 31, 2015, 02:14:55 pm »
Диуретиците са нож с две остриета, тъй като при тяхната употреба се изхвърля калият от организма, затова не бива да се прекалява.
При нас жените, диуретиците са необходими в ''онзи'' период от месеца, когато задържаме вода и сме подути и подпухнали и...ужасни! :)
Ще използвам някое от средствата, защото са природни, а аз не обичам медикаментите, като цяло. :)

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #4 -: Август 31, 2015, 02:24:43 pm »
Просто ако смятате да взимате повече диуритици добавете и храна богата на калии за да може да не страдате от дефицит!

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #5 -: Август 31, 2015, 03:00:12 pm »
Диуретиците са нож с две остриета, тъй като при тяхната употреба се изхвърля калият от организма, затова не бива да се прекалява.
При нас жените, диуретиците са необходими в ''онзи'' период от месеца, когато задържаме вода и сме подути и подпухнали и...ужасни! :)
Ще използвам някое от средствата, защото са природни, а аз не обичам медикаментите, като цяло. :)
Да, но сега е доста горещо времето, а използването на диуретици би могло да допринесе за силно обезводняване на организма, което си е доста опасно за здравето. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #6 -: Август 31, 2015, 03:01:28 pm »
Диуретиците са нож с две остриета, тъй като при тяхната употреба се изхвърля калият от организма, затова не бива да се прекалява.
При нас жените, диуретиците са необходими в ''онзи'' период от месеца, когато задържаме вода и сме подути и подпухнали и...ужасни! :)
Ще използвам някое от средствата, защото са природни, а аз не обичам медикаментите, като цяло. :)

Предпочитам да си ям краве сирене, вместо тези измислени, които изобщо не са характерни за България. Да си ги ядат американците. :D
« Последна редакция: Септември 01, 2015, 12:37:18 am от ivan_ivanov »

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #7 -: Август 31, 2015, 03:06:43 pm »
Диуретиците са нож с две остриета, тъй като при тяхната употреба се изхвърля калият от организма, затова не бива да се прекалява.
При нас жените, диуретиците са необходими в ''онзи'' период от месеца, когато задържаме вода и сме подути и подпухнали и...ужасни! :)
Ще използвам някое от средствата, защото са природни, а аз не обичам медикаментите, като цяло. :)
Да, но сега е доста горещо времето, а използването на диуретици би могло да допринесе за силно обезводняване на организма, което си е доста опасно за здравето. :)
Слагаш шишето с вода и си готов, може и студен чай да си направиш ( правиш си чай и го изстудяваш и добавяш лед )

Герганка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #8 -: Септември 04, 2015, 01:24:07 pm »
Аз така се научих да пия вода, зимата с шишенце с топъл чай и мед. Предпазва от настинка и е полезно!

Патенце

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #9 -: Септември 04, 2015, 04:57:03 pm »
Добре, а колко вода трябва да се пие на ден най-малко и кога прекалявам?

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Диоритици
« Отговор #10 -: Септември 04, 2015, 04:58:47 pm »
Не повече от литър на час и не повече от 4 литра на ден!