Автор Тема: Пенсиониране - за и против  (Прочетена 23100 пъти)

SladkotoRumi73

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #15 -: Септември 10, 2015, 12:01:39 pm »
Какъв неграмотен идеот трябва да си че да не искаш да се пенсионираш? Или си човек който няма приятели / семейство с които да иска да прекара някакво време на спокойствие !
То хубаво, ама нали ги гледам какво правят, като се пенсионират, само гледат да се заяждат с нещо с младите, а пък като се махнем, ох много сме самотни, е няма угодия просто.

Имат много време за да мислят за глупости :)

Е моите родители не са такива, просто вие сте случили на кофти старци и това ще сте и вие :)

SineokDqvol

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #16 -: Септември 10, 2015, 12:47:48 pm »
Не съм съгласна с това че каквито са родителите такива са децата .  Трябва да има пенсионна възраст относно темата.

Мимка74

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #17 -: Септември 10, 2015, 01:00:57 pm »
Абе всеки си решава, ако има луди които да искат да работят след 60 и да им се е*е мамата още повече за 300 лева да продължат да го правя. Но уви няма да си намерят какво да работят!

Бибона

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #18 -: Септември 11, 2015, 06:20:38 pm »
За пенсионирането съм идва време когато стигаме определена възраст която вече неможем да се справяме със задълженията си на работното място и трябва да се пенсионираме.

Ани-бани

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #19 -: Септември 11, 2015, 06:47:28 pm »
Ако работата е сладка и лека защо да не си работиш и след 60? Ако не се напрягаш няма проблем

румбатаПЛ

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #20 -: Септември 14, 2015, 07:22:02 pm »
Разбира се че съм за пенсионирането , има толкова много облаги като например голямо намаление на  картите за градски транспорт. В Плевен за 3  или 6 лв получават за 3 месеца карта.

Сициля

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #21 -: Септември 14, 2015, 07:43:48 pm »
Да много яка придобивка е това  карта с намаление на градския транспорт .  Съгласна съм  да се пенсиониране ама чак пак заради едната карта  . :D

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #22 -: Септември 15, 2015, 06:50:44 am »
Искам да ви кажа, че е абсолютна лудост да се пенсионират хората толкова млади, колкото в наши дни. Не може един мъж на 50 - 60 да върти мацки на по 25 - 30 и после да иска да ми излиза в пенсия. Щом може да излиза с млади момичета, значи може и да работи. Никакви пенсии и никакви придобики. Нужен е ред и дисциплина. Човек трябва да се пенсионира след като вече не е в състояние да работи, а не защото така му е приятно. Държавите в Европа вече изнемогват от пенсионери и от плащане на социални помощи и придобивки. Ако хората знаят, че държавата ще им плаща помощи за един или два месеца и после ще спре бас ловя , че всички ще си намерят работа изключително бързо.

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #23 -: Септември 15, 2015, 09:10:47 pm »
Искам да ви кажа, че е абсолютна лудост да се пенсионират хората толкова млади, колкото в наши дни. Не може един мъж на 50 - 60 да върти мацки на по 25 - 30 и после да иска да ми излиза в пенсия. Щом може да излиза с млади момичета, значи може и да работи. Никакви пенсии и никакви придобики. Нужен е ред и дисциплина. Човек трябва да се пенсионира след като вече не е в състояние да работи, а не защото така му е приятно. Държавите в Европа вече изнемогват от пенсионери и от плащане на социални помощи и придобивки. Ако хората знаят, че държавата ще им плаща помощи за един или два месеца и после ще спре бас ловя , че всички ще си намерят работа изключително бързо.

Абе да ти кажа - тия 60 годишните с млади гаджета не чакат на пенсия. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #24 -: Септември 18, 2015, 07:58:05 pm »
Искам да ви кажа, че е абсолютна лудост да се пенсионират хората толкова млади, колкото в наши дни. Не може един мъж на 50 - 60 да върти мацки на по 25 - 30 и после да иска да ми излиза в пенсия. Щом може да излиза с млади момичета, значи може и да работи. Никакви пенсии и никакви придобики. Нужен е ред и дисциплина. Човек трябва да се пенсионира след като вече не е в състояние да работи, а не защото така му е приятно. Държавите в Европа вече изнемогват от пенсионери и от плащане на социални помощи и придобивки. Ако хората знаят, че държавата ще им плаща помощи за един или два месеца и после ще спре бас ловя , че всички ще си намерят работа изключително бързо.

Точно! Много добре го каза :)... Ако чакаха нямаше да има гаджета около тях :).

Абе да ти кажа - тия 60 годишните с млади гаджета не чакат на пенсия. :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #25 -: Юли 21, 2016, 03:33:21 pm »
Аз съм на мнение, че трябва да има избор. Хората, които се чувстват добре и работоспособни, да си продължават да си практикуват професиите, но без да получават едновременно със заплатата и пенсия. А другите, които физически не са годни или просто са изморени вече, или искат да си гледат внуците, да пътуват и пр. трябва да имат тази възможност да се пенсионират. Заслужили са го!

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #26 -: Април 11, 2017, 03:15:39 am »
Системата трябва да бъде по-гъфкава, но трябва да се имат предвид много неща. Добре е всеки да си има фонд, който се захранва с негови собствени средства. Имаче няма как да стане така, че една шепа млади и работоспособни хора да носят на гърба си по няколко пенсионери.... Това дърпа и стандарта надолу според мен...

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #27 -: Април 11, 2017, 06:46:49 pm »
Всеки трябва да има право да работи ОЩЕ, ако МОЖЕ и ако ИСКА.
Но и всеки трябва да има право да се пенсионира, когато прецени.

В момента нещата са толкова плачевни в цяла България, че просто не ми се коментира. Искрено се надявам възможно най-скоро да се наредят нещата и пенсионерите да са доволни, и работещите да са доволни.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #28 -: Април 12, 2017, 01:34:16 pm »
Дори не ми се коментира, но не мога да се сдържа... за това смятам да кажа само едно - наближават Великденските празници, нека, който може и с каквото може, да помогне на поне една възрастна женица, чиито пари не й достигат за закупуване на медикаменти, пък какво остава за едно козуначе :( Знам, че не е по темата, но чувайки "пенсиониране" сълзите в мен напират...

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Пенсиониране - за и против
« Отговор #29 -: Април 12, 2017, 05:30:33 pm »
Почти съм сигурен, че съществуват държави без пенсионна система. Ма те са в централна Америка. Там всички са щастливи и без това :)
Иначе ей това са топ държавите, където пенсиониралите се са най-добре : Иpландия, Канада, Нова Зеландия, Австрали, Иcпания, Дания, Швеция, Италия и Мексико.