Автор Тема: Влизате ли у дома с обувки?  (Прочетена 22009 пъти)

SladkotoRumi73

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #15 -: Септември 10, 2015, 12:00:22 pm »
Зависи от това какъв под имате! Повечето хора в България са с килии ( Да живее майка росия ) или с балатуми които не се чистят толкова лесно и за това н ходите с обувките. Но все пак топлите чехлични са си нещо хубаво

Мимка74

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #16 -: Септември 10, 2015, 12:58:00 pm »
Зависи от това какъв под имате! Повечето хора в България са с килии ( Да живее майка росия ) или с балатуми които не се чистят толкова лесно и за това н ходите с обувките. Но все пак топлите чехлични са си нещо хубаво

Точно така, в къщи е само плочки и мрамор и е много студено да се ходи бос. Хората или се събуват или обуват чехлички :)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #17 -: Септември 10, 2015, 03:12:16 pm »
Вкъщи сме с ламинат и теракота, но аз държа да има и по малко килим, защото иначе ми е неуютно и ми кънти, сякаш съм в подземията на гестапо.
Няма значение, че подът е с ламинат - аз не съм израстък на парцала и нямам намерение цял ден да обикалям с него. Обувките са предназначени за ходене навън. Точка!

Росица

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #18 -: Септември 10, 2015, 06:41:50 pm »
Влизаме в къщи с обувки , но само в коридора по нататък не , ако е кално или има сняг пред вратар се сънуваме и влизаме чак тогава. :-)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #19 -: Септември 11, 2015, 11:28:23 am »
Но защо свързвате влизането с обувки с парцал? Ще влизате няколко дни и после ще изчистите. Не е нужно да се прави след всяка крачка .... Това е типично слугинско мислене...

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #20 -: Септември 11, 2015, 12:26:50 pm »
Но защо свързвате влизането с обувки с парцал? Ще влизате няколко дни и после ще изчистите. Не е нужно да се прави след всяка крачка .... Това е типично слугинско мислене...

Не, това е мисленето на хора, които не понасят мръсотията. ;)
Да гледам стъпки от обувки, да дишам прах и да подритвам листенца от дървета или настъпени на улицата дъвки - не мерси! Парцала му е майката. :)

Мимчето

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #21 -: Септември 11, 2015, 05:07:35 pm »
Но защо свързвате влизането с обувки с парцал? Ще влизате няколко дни и после ще изчистите. Не е нужно да се прави след всяка крачка .... Това е типично слугинско мислене...

Не, това е мисленето на хора, които не понасят мръсотията. ;)
Да гледам стъпки от обувки, да дишам прах и да подритвам листенца от дървета или настъпени на улицата дъвки - не мерси! Парцала му е майката. :)

Парцала но като си отидат гостите иначе е голяма глупост, слугинско и прекалено на вътре ти идва в " манията за чистене "

мравчица

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #22 -: Септември 11, 2015, 06:54:44 pm »
Влизам доста често с обувките в къщи и майка ми като ме види почва дами мрънка на главата. Човек да не влезе обут в къщи . :D

ЖенитоЛопез

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #23 -: Септември 14, 2015, 06:40:42 pm »
До някъде влизането с обувките може да има и хубава страна, защото ще се внасят различни микроби от външният свят които ще карат имунната ви система да работи като ги избива и придобива имунитет към нови и нови тела!

Сициля

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #24 -: Септември 14, 2015, 07:54:35 pm »
Предпочитам у нас да не влизам обута от хигиена гледна точка. :-)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #25 -: Септември 15, 2015, 06:44:23 am »
Влизам доста често с обувките в къщи и майка ми като ме види почва дами мрънка на главата. Човек да не влезе обут в къщи . :D

Влизай си с обувки, а тя нека си мрънка :)

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #26 -: Септември 16, 2015, 12:30:59 am »
Жената не дава у нас да влизаме с обувките ама като се прибера много уморен от кръчмата или от комшията Гошо на сутринта се събуждам обут. Не знам защо се получава така.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #27 -: Септември 18, 2015, 07:54:03 pm »
Моята приятелка намира събуването на вратата за много колоритно и разказва на приятелките си :) .

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #28 -: Септември 18, 2015, 11:19:12 pm »
Моята приятелка намира събуването на вратата за много колоритно и разказва на приятелките си :) .
Бреййй, ти па да не ходиш с Парис Хилтън?
Аз и в чужбина съм била на гости и там също обикновените хора си събуват обувките в предверието. Говорим за развити страни, в които няма кал по улиците, даже.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Влизате ли у дома с обувки?
« Отговор #29 -: Септември 19, 2015, 08:02:23 pm »
Явно сме били на различни места. Мисля ти спомена за скандинавските страни. Не съм стъпвал там никога и не знам как е. Ни масово хората не го правят това. Макар че... честно да ти кажа, дори и всички да се събуват по света, никой не е в състояние да ме убеди, че е правилно ако аз не искам, така че не е редно да използвам хората като оправдание :)...