Автор Тема: Как да се справя с мравки ?  (Прочетена 10401 пъти)

SladkotoRumi73

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Как да се справя с мравки ?
« -: Септември 10, 2015, 12:22:29 pm »
Здравейте видях, че има тема за отърваването от хлебарките. Там дадох и собственият принос но за съжаление в къщи имаме и мравки от които не мога да се отърва. Някой може ли да ми даде съвет?

SineokDqvol

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #1 -: Септември 10, 2015, 12:37:52 pm »
Доколкото знам обичат сладкото значи сложете сол върху зоните през които минават и те няма да искат да преминат пак. :-)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #2 -: Септември 10, 2015, 12:47:33 pm »
Вкъщи се появяват през пролетта и влизат навсякъде, не само в захарницата - дори в хляба се навират, изродите. Аз им намерих слабото място, обаче - мия пода с белина - Бягат моментално! Никой не обича миризмата на белина, даже мравките. :)

Лорета

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #3 -: Септември 10, 2015, 01:03:41 pm »
Знам следното смесваме поравно вода и оцет в бутилка спрей и напръскваме там кадето минават  мравките , и понеже не харесват миризмата на оцет не стъпват повече.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #4 -: Септември 10, 2015, 02:18:42 pm »
Аз си ги отглеждам, защото знам, че са на пари, затова почиствам само и те сами намаляват, пак си обикалят де, но по-малко.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #5 -: Септември 10, 2015, 02:33:33 pm »
Аз си ги отглеждам, защото знам, че са на пари, затова почиствам само и те сами намаляват, пак си обикалят де, но по-малко.

И колко е дотук печалбата от отглеждане на мравки?
Хората са способни от суеверие и от моста на Витиня да се метнат, стига някой да им каже, че това ще им донесе късмет.

жени24

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #6 -: Септември 11, 2015, 04:59:57 pm »
Знам един начин как да се справите с тях, но и  другите гадинки. Тряба кипнете вода в някакъв съд и с гете вода да полете вредиелите. Това е свободен начин да се отървете от тях.:-)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #7 -: Септември 11, 2015, 05:07:46 pm »
Знам един начин как да се справите с тях, но и  другите гадинки. Тряба кипнете вода в някакъв съд и с гете вода да полете вредиелите. Това е свободен начин да се отървете от тях.:-)

Тая формула сигурно е толкова ефективна, че даже е дадена закодирано - нищо не разбрах. :)

Ако някой успее да я дешифрира, да сподели, че ме заинтригува.

Лисичка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #8 -: Септември 11, 2015, 05:53:23 pm »
Със сок от лимони също става да се изгонят мравките поливате със сока местата кадето са мравките или ако не знаеш от къде идват  поливаш , первазите на прозорците , праговете на вратите или пукнатините за които се съмнявате.

Бибона

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #9 -: Септември 11, 2015, 06:29:44 pm »
Най -добрият начин е да наводнил апартамента или мравуняка , така ще се отървеш от тях.:-)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #10 -: Септември 11, 2015, 06:42:30 pm »
Почиствате малко кухнята и ги оставяте мравките на мира и те имат право на живот, освен това не вредят, дори вчера четох, че могат да ги използват за место пестициди, така че са много полезни насекоми. :)

златка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Как да се справя с мравки ?
« Отговор #11 -: Септември 14, 2015, 05:31:07 pm »
Опитай се да си намериш или да си купиш от някъде  един мравояд , ще ти свърши работа.:-)