Автор Тема: Приложение на кестените  (Прочетена 9645 пъти)

Елито

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Приложение на кестените
« -: Септември 10, 2015, 06:07:22 pm »
Есенно време е навънка е сезона на кестените , та се замислих за какво използват кестените и за какво са полезни , ако знаете за какво служат или в които продукти се съдържат пишете тука.  :)

Росица

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Приложение на кестените
« Отговор #1 -: Септември 10, 2015, 06:31:53 pm »
Знам че кестените са полезни и са богати на витамини С , В и А  , богати са на калий и магнезий. Делят се на ядливи и конски кестени. Ядливите кестени могат да се ядът варени или печени , като при обработка не губят цените си качества.

Поспаланка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Приложение на кестените
« Отговор #2 -: Септември 10, 2015, 06:42:27 pm »
Знам че кестените са полезни и са богати на витамини С , В и А  , богати са на калий и магнезий. Делят се на ядливи и конски кестени. Ядливите кестени могат да се ядът варени или печени , като при обработка не губят цените си качества.

Да сме по -точни Б1 и б2 има в тях. Но също така има много фосфор и магнезий !

КрасавицатаСиси

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Приложение на кестените
« Отговор #3 -: Септември 10, 2015, 06:56:09 pm »
Аз когато имам екзема есента си взимам от тези кестени който ги има по парковете и натърквам мястото с разрязан на две кестен ( вътрешността ) и после веднага се изкъпвам, а съм чувала чете стават и за ядене и помагат за стомашни проблеми

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Приложение на кестените
« Отговор #4 -: Септември 11, 2015, 01:40:20 am »
Аз когато имам екзема есента си взимам от тези кестени който ги има по парковете и натърквам мястото с разрязан на две кестен ( вътрешността ) и после веднага се изкъпвам, а съм чувала чете стават и за ядене и помагат за стомашни проблеми

Кестените (печени и варени) са с вкус и консистенция много близка до картофите. Вкусни са, а и полезни, доколкото съм чела.
Тази седмица четох, обаче поредната новост - няма го ivan_ivanov да ни каже последните нАучни открития, та аз ще го заместя...
Та, последната новост е, че детските градини и площадки вече не могат да бъдат в близост до кестенови дървета, защото били токсични или не знам каква причина бяха измъдрили - не помня вече.
Накрая ще се окаже, че бензиностанция и натоварен булевард може, а кестени не.

жени24

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Приложение на кестените
« Отговор #5 -: Септември 11, 2015, 05:08:18 pm »
От баба си съм чувала че от листата на кестените  можело да се прави чай които е полезен и безвреден.

Мимчето

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Приложение на кестените
« Отговор #6 -: Септември 11, 2015, 05:28:50 pm »
Малко страни ми е да приема че има чай от листата на кестените . Знам за дяловите кестени че помагат  при анемия , подагра , сърдечно съдови заболявания , болести на храносмилателната система , подобряват кръвообращението и лекуват повърхностни рани .

Лисичка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Приложение на кестените
« Отговор #7 -: Септември 11, 2015, 05:45:28 pm »
За вътрешно приложение може да направиш каша от сварени и намачкани ни кестени . Друго приложение което мойта баба е използвала е да си направи брашно от кестени с лечебна цел . :-)

Бибона

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Приложение на кестените
« Отговор #8 -: Септември 11, 2015, 06:05:50 pm »
Баба ми е разправяше че едно време са използвали кората на кестеновото дърво  за направа на отвара която помагала при лечение на проблеми с бъбреците , гнойни рани и стомашни заболявания .

мравчица

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Приложение на кестените
« Отговор #9 -: Септември 11, 2015, 06:52:20 pm »
Нямали отвара от кестени за подмладяване или за красота ? Бих я изпробваха ,ако има тъиче пишете ако има . :-)