Автор Тема: Приложение на орехите  (Прочетена 7719 пъти)

Лисичка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Приложение на орехите
« -: Септември 11, 2015, 05:40:55 pm »
Знам че ореховите черупки могат да се сварят и чая който се получава помага срещу кашлица , също така ореховите листа са полезни за косата. Ако знаете нещо за орехите което е полезно или каде се прилагат  пишете тука.  :)

Бибона

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Приложение на орехите
« Отговор #1 -: Септември 11, 2015, 06:15:41 pm »
Орехите заедно с черупката спират атеросклерозата . В 1 литър студена вода слагаме 10 ореха измити и счукани с черупките . След 15 мин се отстраняват от огъня и се слагат 4 супени лъжици маточина   , след 30 мин запаркта  се прецежда . Пие се по една кафена чаша преди ядене.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Приложение на орехите
« Отговор #2 -: Септември 11, 2015, 06:28:46 pm »
Аз пък съм забелязал, че като ям орехи сутрешната ми ерекция е много по-продължителна в сравнение с останалото време. :)

мравчица

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Приложение на орехите
« Отговор #3 -: Септември 11, 2015, 06:47:09 pm »
Орехите помагат при лечение на черен дроб и бъбреци  смесване мед с орехи които трябва да са счукани на прах . Взимате един голям буркан с мед които трябва да е втечнен ако не е да се сложи на водна баня  , после слагаме в  него половин килограм стрити на брашно орехови ядки . Оставяме получената смес да престои 1 ден и наследващи вече може да започнем лечението като ядем по една супена лъжица преди закуска и преди вечеря . :-)

златка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Приложение на орехите
« Отговор #4 -: Септември 14, 2015, 05:28:44 pm »
Здравейте орехите могат да се използват за приготвянето на орехов ликьор и сладко . Орехите присъстват в различни рецепти в сладкарството ,за направата на шаран за Никулден и много други ястия.

Бетина88

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Приложение на орехите
« Отговор #5 -: Септември 14, 2015, 06:33:29 pm »
Ореха и преходите листа имат голямо приложение помагат за оптимизиране на на нервната и храносмилателната система , противо възпалителна  и започваш дейност . Могат да понижат артериалното налягане и нивото на кръвна захар . От орехово дърво стават хубави мебели.