Автор Тема: Не мога да спя редовно и имам проблеми със заспиването  (Прочетена 15434 пъти)

Силвана

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
От месеци наред заспивам супер бавно и се въртя с часове преди да се унеса, а после се събуждам много раздразнена и не мога пак дълго време да заспя!

Бетина88

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Не мога да спя редовно и имам проблеми със заспиването
« Отговор #1 -: Септември 14, 2015, 07:07:21 pm »
Отиди при личния си лекар и му искаи рецепта за някое приспивателно , мисля че това що помогне.

Жанета

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Не мога да спя редовно и имам проблеми със заспиването
« Отговор #2 -: Септември 14, 2015, 07:07:46 pm »
Ти явно си от хората с хроничното безсъние. Аз когато страдах от това имах проблем, че не си доспивах достатъчно. Така де спях по 5-6 часа на ден, а другото време работих. Излекувах се като си взех 2 седмици отпуска, отидох на село и спах 3 дни почти без прекъсване ( освен хранене и тоалетна ). От тогава когато и да имам подобен проблем директно си взимам отпуска да се наспя!

румбатаПЛ

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Не мога да спя редовно и имам проблеми със заспиването
« Отговор #3 -: Септември 14, 2015, 07:24:27 pm »
Когато легнеш в леглото затвори очите си и си представи една ограда и овце които я прескачат  , почни да броиш овцете  би трябвало броенето дати помогне.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Може и една дълга разходка на чист въздух да ти се отрази добре. Може и да пиеш чаша топло мляко преди лягане. Това много помага на заспиването и ще спиш по-дълбоко.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
На мен ми помагат определени мисли. Забелязала съм, че когато мисля за определени неща, заспивам бързо, а други теми на размисъл ми пречат да заспя, независимо колко съм уморена.
Разбери кои мисли те унасят по-бързо и ги използвай, като сънотворно.
В никакъв случай не бързай с хапчетата, обаче. Те не осигуряват дълбок и здрав сън и въздействат на определени центрове от мозъка. С тях нито си почиваш, нито си помагаш.
Може да опиташ само мелатонин, като хранителна добавка - казват, че помага.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Предполагам, че не се натоварваш физически достатъчно през деня, затова не можеш да спиш нормално. Трябва да се поозориш малко, измий някоя чиния почисти къщата, излез на дълга разходка - поне 1 час и половина и ще спиш като къпана. Другият вариант е да правиш секс преди сън, но това само при мъжете май действа.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Предполагам, че не се натоварваш физически достатъчно през деня, затова не можеш да спиш нормално. Трябва да се поозориш малко, измий някоя чиния почисти къщата, излез на дълга разходка - поне 1 час и половина и ще спиш като къпана. Другият вариант е да правиш секс преди сън, но това само при мъжете май действа.

Физичската активност е много важна за добрия сън. От опит казвам, че когато не съм имал възможност да се изморя не спя добре.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Никога не съм имала такъв проблем, за което се радвам много. Звучи ли ужасно да не можеш да заспиш. Наскоро ми се мярна една реклама, за някакво спрейче по телевизора. Пръскаш го и след 5 мин заспиваш. Дали е ефикасно не мога да кажа, но можеш да пробваш. Едва ли е много скъпо :)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
И аз имах подобен проблем преди няколко месеца. Тъкмо бях решила да ходя на лекар или поне да мина през аптеката да ми препоръчат някакви хапчета и нещата се оправиха от само себе си. Сега като връщам лентата назад си давам сметка, че ми е било доста напрегнато тогава и то ми се  отразило на съня. Дано се оправиш скоро, защото липсата на качествен сън може да разклати сериозно човек.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
За заспиване винаги филмче или книжка - и за десетина минути има-няма съм нокаут. :)

Нямам проблем със заспиването... по-скоро с НАспиването.
Някакви препоръки в тази насока?
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Препоръчайте някакви хапчета, да не са много силни, даже е желателно да са билкови. Напоследък и аз имам проблеми със съня. Като цяло спя през нощта, но сутрин се будя рано, без да има причина или нужда да го правя. тегаво ми е, защото си лягам късно с идеята, че не трябва да ставам рано и когато това се случи съм като пребита целия ден. Някакви идеи или съвети? Предварително благодаря.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
При активна работа с компютър/телефон това е често срещан проблем.
Но има решения - Iris или f.lux... или дори вградените настройки на Windows 10 позволват да се намалят сините отенъци на екрана.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Оф, изобщо не се оправям с компютрите. Благодаря за съвета, но май пак ще трябва да моля някой от колегите да ми погледне комютъра. Дано да помогне тора с екрана.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Ами питай ги, то е за 5 минути работа като цяло. :)
А и Windows 10 има вградена такава опция. Ако си с такъв - още по-лесно.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...