Автор Тема: Овесени ядки  (Прочетена 20430 пъти)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Овесени ядки
« Отговор #15 -: Май 13, 2016, 09:36:12 pm »
Първата рецепта ми допадна повече, но да уточним - овесените ядки смилат ли се преди това? Казваш ''фини'', но понеже не съм купувала от години, не знам какво значи това. :)
Няма да ми е проблем и да си взема едри и да ги мина през блендера, разбира се. Трудното е да ми дойде музата за готвене, но това е друга тема.
Рецептата може да се окаже добър заместител на сладкишите (които са ми голяма мъка), ако плънката се замени с нещо сладичко, но то пък тогава няма да е диетично. С малко настъргана ябълка или друг плод ще стане, мисля. ;)

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Овесени ядки
« Отговор #16 -: Май 16, 2016, 12:12:28 pm »
Привет,
ако са фини, не е задължително. И все пак можеш да ги смелиш в бленер, чопър, каквото ти е под ръка. Рецептата се изпълнява точно за 5 минути. Ооо ако сладкишите са проблем, ще споделя и някоя бърза за сладкиши. :))) Само ми потвърди, че искаш ;)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Овесени ядки
« Отговор #17 -: Май 16, 2016, 10:26:53 pm »
Ох, давай диетичните сладкиши, моля. :)

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Овесени ядки
« Отговор #18 -: Юни 06, 2016, 03:48:08 pm »
Ето и моята бърза рецепта за овесени бисквиткиии  :) такаа... настъргвате си ябълки, колкото ви душа сака.... прибавяте смлени овесени ядки, фурми, според вкуса ви (колкото повече, толкова по-сладичко), смлени орехчета иии това ее... Цялата смес се поставя в блендер за няколко минути... Постилате тавичката с хартия за печене и ги поставяте във фурната за 50-60 минути на вентилатор... Може да прибавите канела, стига да е по вкуса ви...Така приготвени, бихте могли да си ги похапвате за закуска - един незаменим носител на енергия и фибри... ммм да ви е сладко със здравословните и вкусни овесени бисквитки  :P

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Овесени ядки
« Отговор #19 -: Юни 22, 2016, 11:53:37 pm »
Ето и моята бърза рецепта за овесени бисквиткиии  :) такаа... настъргвате си ябълки, колкото ви душа сака.... прибавяте смлени овесени ядки, фурми, според вкуса ви (колкото повече, толкова по-сладичко), смлени орехчета иии това ее... Цялата смес се поставя в блендер за няколко минути... Постилате тавичката с хартия за печене и ги поставяте във фурната за 50-60 минути на вентилатор... Може да прибавите канела, стига да е по вкуса ви...Така приготвени, бихте могли да си ги похапвате за закуска - един незаменим носител на енергия и фибри... ммм да ви е сладко със здравословните и вкусни овесени бисквитки  :P

Това звучи доста добре. Ще се пробва още през уикенда. Ще заменя фурмите с нещо друго, обаче. Хич не ги обичам. :)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Овесени ядки
« Отговор #20 -: Юни 23, 2016, 12:59:19 am »
По принцип съм на мнение,че овеса си е за конете.Обаче,когато си на диета все нещо трябва да се яде.А овеса доста засища.
Вече седемнайсти ден не ям хляб.Мъка и неописуема трагедия е в душата ми.Герой съм аз.Всъщност до сега никога не бях се отказвала от хляба.Наламявала съм го до минимум,но винаги е имало филийка поне за закуска.Много обичам всякакви хлебчета,питчици,банички,тутманичета.И по-лошото е,че ги правя превъзходни.
И така прибегнах до овесени ядки за закуска.3 супени лъжици в малко прясно мляко са ми достатъчни.Бутам и лъжичка мед,няколко стафиди и смлени бадеми или лешници. Фините ядки ги кисна във вряла вода за няколко минути после ги изцеждам и ги слагам в прясното мляко.Забелязала съм,че водата става леко мътна и слузеста  и за това я хвърлям.
Не съм фен на овесените ядки,но се налага.Винаги бих намерила нещо по-привлекателно за закуска  ;D
А тия бисквити на Мария Христова мисля да ги пробвам.
Само че се чудя дали може да се добави и малко мед и тези фурми да се заменят със сини сливи или стафиди?

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Овесени ядки
« Отговор #21 -: Май 12, 2017, 01:00:32 pm »
На мен ми харесват. Обичам да ги хапвам с кисело мляко и сушени плодове. Преди време бях правила и едни солети, но забравих рецептата.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Овесени ядки
« Отговор #22 -: Май 26, 2017, 06:20:22 pm »
Благодаря за рецептата. Получи се много вкусно.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Овесени ядки
« Отговор #23 -: Юни 08, 2017, 07:06:11 pm »
Овесени ядки само в протеинови блокчета консумирам. Иначе не ми допадат особено като вкус.
Вече за полезни качества - не смея да говоря.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Овесени ядки
« Отговор #24 -: Юни 23, 2017, 06:29:38 pm »
И в кисело мляко със сушени плодове ми допадат много. И готовите блокчета също не са никак лоши.