Анкета

За или против задължителната имунизация?

за
против
колебая се
не съм мислил/а по въпроса
не ме интересува

Автор Тема: За или против задължителната имунизация?  (Прочетена 27046 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Това е въпрос,който ще става все по-актуален в нашето общество и трябва да се позамислим.Да проведем една дискусия  :)

Hristo Hristov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #1 -: Юли 30, 2014, 11:48:24 pm »
Аз съм против! Единствено бих си бил против тетаност или ако ходя в някоя джунгла против някоя малария или знам ли и аз :D Сякаш едно време бабите и дядовците ни са си правили имунизации... яж домашен лук, чесън, мед и въбще всиче де що е домашно пък да видим дали ще имат хората нужда от имунизация  ;) Така, че аз съм против и от няколко години насам като отида за нещо до личния лекър и все ме врънкат за някви имунизации и аз всеки път им отказвам...

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #2 -: Юли 30, 2014, 11:52:46 pm »
Странно, но се колебая. По-скоро си мисля, че трябва, но не съм на 100% сигурен...в крайна сметка, ако без имунизации и ваксинации хората не представляват риск за околните, то всеки сам да избира.

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #3 -: Юли 31, 2014, 12:03:16 am »
Категорично ЗА! Само някоя епидемия ни липсва,за да се довършим.Има болести,които трябва да си останат в миналото.Говоря за ваксини срещу сериози и смъртоносни заболявания,а не за такива от сорта на грипните.
Друг е въпроса,какво има във ваксините.Вече съм способна да повярвам и в най-откачената конспиративна теория,ако е забъркана фармацевтичната индустрия.В днешно време човешкия живот не струва нищо.
Но въпреки това аз бих си ваксинирала децата.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #4 -: Септември 07, 2014, 09:24:21 pm »
За. Сега както я подкарахме демократично след няколко години ще ни излезе през носа. Това за сега е единствения начин някои опасни заболявания да останат в миналото.

allegrialis

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #5 -: Септември 28, 2014, 10:29:45 pm »
Против!
Единствено тогава бих приела задължителното имунизиране, когато и лекари и общество имат и спазват задължителната здравна култура. При имунизиране на малки деца - да бъдат стриктно преглеждани, защото дори едно зачервено гърло може да доведе до проблем. Родителите да бъдат информирани за това.
За начина на съхраняване на ваксините - не ми се коментира дори...
КРАЙНО време е в обществото да се проведе сериозна дискусия.
Не мислите ли, че задължителният имунизационен календар у нас противоречи с Европейската харта за правата на пациента?
Все пак, искам да бъда разбрана правилно. Не съм против правото на избор на всеки от нас - да се имунизира против тетанус, хепатит...

allegrialis

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2014, 08:02:36 am »
Една много интересна книга от д-р Харис Л. Култър.
vaksini.eu/Vaccination_social_violence_criminality.pdf Ваксинация социално насилие и престъпност; Медицинско нападение върху американския мозък.
Много критична, разкриваща ползите и опасностите от детските ваксинации.
Дали е прав д-р Култър, или не - според мен си заслужава да се прочете.
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 08:41:04 pm от Biko »

Badgirl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2015, 04:38:13 pm »
Против! Всеки има право на избор, не е хубаво да му го отнемаш. Аз лично пак ще използвам ваксини, но ако някой не иска прав му път.

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #8 -: Февруари 05, 2015, 10:57:44 am »
Всички, които сте против сте имунизирани като бебета нали? За вас няма опасност от детски паралич, дезинтерия и прочие. Защо искате да поставяте децата си на такъв риск? Особено сага, когато има такова голямо и свободно движение на хора, вероятността да се разболее човек от някои от тези заболявания се увеличава многократно.
Тези ваксини не са прищявка! Ако ги няма дори е възможно да пламне епидемия, защото болестите са заразни. Всеки, който не е ваксиниран е потенциален болен и със сигурност представлява риск за останалите като него. При положение, че можем да се предпазим е меко казано неразумно да не се възползваме от тази възможност!

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2015, 09:19:43 pm »
Аз съм лично за, защото наскоро се установи, че ваксините предпазват от алергични заболявания - прекалено чисти станаха домовете ни и детската имунна система, за да укрепне трябва да се справя с различни патогенни микроорганизми, а ако такива няма достатъчно започва да проявява свръхчувствителност към определени вещества като полени, домашен прах и прочие. Но нека не забравяме, че когато е нямало ваксини детската смъртност е била много висока 25 на 1000 деца са умирали през първата година от живота, а сега те са сведени до 10 на 1000. От друга страна ваксините имат и нежелани реакции и ако те се проявяват държавата не осигурява финансиране на адекватно лечение, както във Великобритания и САЩ, където има фондове за пострадали от ваксини и така на тези осакатени деца се предоставя възможност да станат пълноценни хора, а не да се превърнат в тежест за родителите си до края на живота им :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2015, 07:12:27 am »
Аз съм твърдо за ваксините. Рисковете ако пропуснеш имунизация са според мен много по-големи от тези, които самата ваксина носи. Понякога в стремежа си да живеем възможно най-екологично и да избегнем всичко, което цивилизацията ни предлага е лош вариант.

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2015, 07:54:22 pm »
И за, и против съм. Все още не мога да заема конкретна позиция. 50/50, зависи от случая и каква точно е имунизацията.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

Божо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2015, 10:51:04 pm »
Абсолютно за.. Каквото и да се говори ваксините помагат и не бих позволил на някакви безотговорни родители да решават дали детето им ще се ваксинира или не.

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #13 -: Март 16, 2015, 07:17:47 pm »
За, за, за! Ваксинирането е от полза  щом се прави от оторизирани от държавата лица. Всички други коментари са конспиративни и нямат нищо общо с действителността!
Живота е въпрос на време.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против задължителната имунизация?
« Отговор #14 -: Март 16, 2015, 10:11:03 pm »
Избухването на епидемии от морбили в САЩ и Германия е достатъчно показателно до какво може да доведе отказът от ваксини. Лошото е, че като се пусне един слух за нещо и макар и да бъде опроверган впоследствие хората продължават да му вярват. А и може би държавните органи много снобарски подхождат с разяснителните кампании за ваксините.